Ajutor,Gogosi

Ajutor,Gogosi | Autor: rozina

Link direct la acest mesaj

Ajutor am nevoie urgenta de o reteta sigura de gogosi.Vine Soacra mea la maine de Revelion si este o tradtie sa se manance gogosi in noaptea de revelion dar eu nu am facut in viata mea gogosi ce sa fac.
Cine stie implor.Am nevoie cat mai curand ca sa o si fac odata pana atunci.Am o soacra buna totusi nu vreau sa ma fac de ...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Rozina, gogoselele olandeze pufoase si moi seamana mai degraba cu langosul romanesc dpdv al consistentei aluatului. Daca dai cautare aici pe site, sigur gasesti. Cel mai simplu pt tine e sa iei o cutie mai marisoara de Oliebollen mix de la supermarket si sa folosesti exact instructiunile de pe pachet (sa adaugi fie stafide, fie cubuletze de mere si arome). Acum nu am timp din pacate sa caut retetele mele de oliebollen, de aceea iti dau deocamdata ponturile de mai sus. Sper sa apuc sa-ti dau si o reteta da capo al fine in timp util.
Deocamdata fug sa-mi termin prajiturelele pe maine.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rozina spune:

Danyce am vazut in supermarkt Oliebollen dar sa mancat in Romania gogosi si acolo sunt fff bune eu cele mai bune le-am mancat la tara si am intrebat dar femei invarsta si mi-au spus faina,drojdie zahar etc. nu si cat din fiecare eu am nevoie exact pentru prima data, dar o sa ma mai uit pe aici.Vreau sa te intreb daca sti de unde pot cumpara drojdie proaspata de aici.Multumesc mult Craciun fericit si un an nou fericit.

Mergi la inceput