Aspirante optimiste>20 ani (24)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumec AYLLA de incurajari.si ei se gandesc la mine.de aia am plans putin.mamica mea se roaga sa ma duc acasa fiindca ii este dor de mine,dar nu pot pleca.sunt prinsa cu doctorii astia si nu ma lasa sa plec acuma.ce sa fac?acu mai am de asteptat putin.
tu?ce faci?pe net la documentat ca si mine?
si sper sa te aud luna viitoare ca esti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

acum abia am venit de la tara de la socrii(undeva in dolj)si sunt singurica fiindca mi-am trimis sotul la un prieten care are un magazin alimentar si munceste de craciun.mai bine ca ma cam saturasem de familion.mai tarziu o astept pe sora mea si pe cumnat pe la mine.danielle eu nu am prins firul(sunt mai noua)ce doctori???esti la tratament in anglia?nu te supara ca te intreb dar m-ai facut curioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

nu tin tratament deocamdata.am un doctor tare dragutz si bun la care i-am zis ca vreau bebe si am nevoie de ajutor.si acuma ma tine in controale in fiecare saptamana.fiindca incerc cam de vreo 2 luni ptr bebe si nik.ma controleaza daca am trompele imfundate,sange,de infectzii si mai sunt o gramada da` nu le tin minte numele.
sunt aici cu sotzul meu(ne-am stabilit aici) si el are 25 de ani si eu numai 20.acuma...vrea bebe si gata.nu ma lasa in pacema trimite toata ziua la doctor.bineanteles,ca si el merge.ce sa fac?
ne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

tre sa apara si rezultatele analizelor zilele astea si sper sa nu fie nik grav.am noi,dar poate nu de ajuns..
am pierdut o sarcina mai demult.avea 6 sapt.dupa spusele doctorului si cica am pierdut-o din cauza stresului,tot din spusele doctorului si ca tre sa fiu foarte atenta daca raman fiindca am uterul prea jos si sunt sanse sa pierd din nou.
acu,Domnul cu mila
am o prietena ,care nu vroia copii nici in ruptul capului si numai dupa o luna de la casatorie...o ramas.
are o fetitza de 14 luni,iar acu o sapt. o nascut gemeni(fetitza si baietzel).
asa se intampla mereu:care vrea,nu poate si care nu vrea,poate de nu duce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

va doresc sa vi se realizeze visul cat mai curand.ma surprinde ca sotul tau la doar 25 de ani isi doreste asa mult un copil.sotul meu are 33 si vrea un copil dar nu pare prea disperat.zice ca toti prietenii lui au avut copii tot cam pe la varsta asta si nu se streseaza.eu am 29 (ei aproape 30)si am mai ramas insarcinata in 7 ani de cand suntem casatoriti dar am considerat ca nu suntem pregatiti.intr-un fel regret deciziile pe care le-am luat atunci dar...asa am gandit noi ca mai intai sa rezolvam cu partea financiara,sa avem o oarecare stabilitate si apoi copii.acum cred ca ne-am cam inselat dar nu mai pot sa intorc timpul asa ca ma uit in viitor.oricum nu incercam de mult...sa nu razi:ABIA DE O LUNA!!!!dar eu sunt o fire cam nerabdatoare si vreau totul peste noapte.sper sa se intample cat de curand ca deja vreau sa plec la cumparaturi ptr bebe.toata ziua ma uit la site-uri cu informatii despre copii.o sa ziceti ca m-am tacanit dar ce sa fac asa mi-e firea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

acum am citit ce ai scris.danielle stai nu te ingrijora inca!!!banuiesc ca a fost prima sarcina la tine si f des se intampla sa o pierzi. cunosc multe cazuri.chiar si mie mi s-a intamplat la 20 de ani.abia imi incepusem viata sexuala(eram cu altcineva atunci)si am ramas fara sa stiu.am aflat cand am mers la doctor si mi-a zis ca tocmai avusesem un avort spontan si ca tr sa fac un mic chiuretaj.asa ca nu te stresa.ANALIZELE TR SA IASA BINE.NU SE PERMITE ALTFEL.BAFTA MULTA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

dragutza...nu esti singura care e nerabdatoare si care se uita dupa lucrusoare de bebei.stai linistita.pe mine ma prind zorii zilei pe net si inca ma mai uit,il trezesc si pe domnul meu la 7 sa mearga la muncacrede ca sunt harnicutza si ca m-am trezit de dimineatza sa ii fac cafeaua ce sa faci?eu cred ca stie saracul cat stau eu pe net,dar ma lasa,stie ca ma informez de bebei si e foarte nerabdator sa isi tina si el puiul in bratze.e mai nerabdator ca mine.mi-a cumparat teste de ovulatie ptr 3 luni,saracutzul.dar eu cred ca bebe vine cand vrea Doamne Doamne,nu cand vrem noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc tare mult de incurajari AYLLA.si eu sper sa fie totul bine.
si sper sa ne trezim intr-o dimineatza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

si sotul meu ma intreaba mereu ce fac pe net(ma vede scriind)iar eu ii spun ca vb cu noile mele prietene.eu asa va consider.am descoperit tarziu forumul asta si m-a impresionat solidaritatea voastra.am avut impresia ca sunteti o mare familie...si:VROIAM NEAPARAT SA FAC PARTE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

acum ca tot am ramas putin singura si suntem la sfarsit de an(sa nu uitam totusi ca un sfarsit e un nou inceput:BUN VENIT 2007)imi vine sa fac un bilant.poate nu a acestui an ci asa a intregii mele existente.vreau sa va impartasesc bucuria mea:am descoperit ca sunt o femeie fericita!!!(ma rog, fara bebe dar sunt f.optimista,sper sa va contaminez)am alaturi un om minunat si imi dau seama ca restul nu mai conteaza.sunt casatorita de 7 ani si acum am realizat ca sotul meu nu mi-a adresat nici macar o data un cuvant urat.cred ca cheia unei casatorii fericite :RESPECTUL!!! asa ca fetelor nu-l lasati sa moara!!! in doi totul e mai usor,nu-i asa?

Mergi la inceput