Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Ioana
Teo e f bine, in drum spre casa parintilor! Trompele erau aglutinate (lipite), dar acum ea e super ok din toate punctele de vedere
Fetelor, eu imi iau bagajul si plec "in turneu" pe la rudele din Ardeal, asa ca va urez de acum Sarbatori Fericite, si va doresc ca Mosul sa va aduca, daca nu bb-ul mult dorit, cel putin speranta si puterea de a continua (cu cat mai mult optimism) anul viitor!
Sanatate, linste, bucurii, fericire va doresc tuturor!
Pupici tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

fetelor ce insemna streptococ grupa D? i-a iesit spermocultura sotului si are asa ceva. nu am gasit informatii despre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Inuta am dat un search pe google si uite ce am gasit pt ine:

streptococ
Microb care se prezint#259; sub forma unor elemente rotunde avānd diametrul īntre 0,8 #351;i 1 micron, care sunt grupate īn lan#355;uri caracteristice. Streptococii sunt foarte r#259;spāndi#355;i īn natur#259;; ei tr#259;iesc īn stare saprofit#259; la suprafa#355;a pielii #351;i a mucoaselor omului. Unii dintre ei sunt germeni patogeni pentru om, la care ei provoac#259; afec#355;iuni foarte variate. Printre ace#351;tia distingem:
- streptococul din grupa A, hemolitic sau streptococul LONGUS, care este direct responsabil pentru diverse infec#355;ii (angine, erizipel, pleurezie, otit#259;, etc.) #351;i care constituie totodat#259; cauza indirect#259; a nefritei glomerulare #351;i a reumatismului articular acut.
- streptococul din grupa D, sau enterococul, care este cauza infec#355;iilor biliare, digestive, urinare sau endocardice .
- streptococul VIRIDANS, care este un agent frecvent al endocarditei lui OSLER. Streptococii secret#259; numeroase substan#355;e, precum hemolizinile, streptochinaza, streptodornaza, hialuronidaza #351;i toxina eritrogen#259;.
Toate aceste substan#355;e sunt antigenice; ele provoac#259; secretarea de c#259;tre organism a anticorpilor (antistreptolizin#259;, antistreptokinaz#259;, etc.), ce pot fi studia#355;i #351;i doza#355;i pentru a stabili īn mod indirect existen#355;a infec#355;iei streptococice.

hai ca nu-i mare bai! te-ai linistit?


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor , eu maine seara am sa plec la munte , asa ca am intrat din timp sa va urez Sarbatori Fericite si anul ce va veni sa ne aduca la toate bebici multi visati.....

Despre mine vesti cam proaste , mi-am facut prolactina saptamana trecuta , si ieri am luat rezultatul : 39,9 ng/ml , adica dublu fata de limita maxima(20) , chiar ma laudam zilele trecute ca eu am avut mereu prolactina in limite normale. Nici nu stiu ce sa fac , momentan cred ca las sa treaca sarbatorile si dupa aceea ma duc sa vad ce fac. Are ceva daca nu fac momentan tratament ? Pot pati ceva , avand in vedere ca am microadenom hipofizar ? Oare de aceea sa nu fi raspuns la stimularea cu menogon ? sau o fi din cauza stresului ....
Oana , stiu ca tu esti mai experta si poate ma poti ajuta...... Imi pare bine ca ni te-ai alaturat , eu mai mereu citeam ceea ce scriai fiindca imi placea , esti haioasa rau cu mesajele tale . Iti urez succes in anul ce va veni si ma bucur ca ti-ai facut planul de bataie .
Marinar , te-au luat emotiile , lasa ca acu ceva timp chiar citeam din urma cum iti era tie rau si nu vroia sa vina CM , si iata ca acum vine marea intalnire , Emma Ioana, bafta multa si nastere usoara.
Claucia , calatorie placuta si tie si bb-ului
Va pup pe toate ....Felicia , Alexia , MamideVladut , Ioana , Iyoana , Laura , Didy , Kitty , Kora si pe toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

CRACIUN FERICIT si din partea mea!
Nu stiu daca mai reusesc sa intru pe net zilele astea (cu musafirii si pregatirile)..

Numai bine va doresc, sa vina Mosul la noi toate cu bebicul mult dorit!

Va pup si vacanta frumoasa tuturor!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Fetelor mi a fost tare dor de voi .
Am avut niste probleme si nu am mai avut timp sa mai scriu dar v-am dus dorul si m-am gandit la fiecare dintre voi aparte....
o sa mi ia timp sa citesc in urma dar imi face placere.
Va pup pe toate toate fara nici o exceptie.

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Craciun Fericit fetelor! Sa va dea Doamne-Doamne multa santate si bebicii mult visati. Eu nu am concediu decat maine, asa ca voi fi pe aici sa vad ce mai faceti. Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Buna, fetelor!
Vreau neaparat sa va cer parerea in legatura cu o temere a mea, acum ca se apropie laparo pentru mine. Credeti ca daca l-as intreba pe T daca mi se poate face anestezie epidurala ar parea ca sunt deplasata?Stiu ca se face de obicei anestezie generala, dar imi este destul de frica, mai ales ca dupa o operatie de acum 8 ani nu m-am simtit deloc bine dupa anestezia generala. Ce ziceti? O putea sa faca o exceptie? Ma gandeam ca atata timp cat se face anestezie epidurala la o cezariana de ce nu s-ar putea si pentru laparo?
Va rog nu radeti de mine, dar am atatea ganduri negre in cap...brrrr.
Multi tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Laura imi pare rau pt rez cu prolactina, dar poate dupa o perioada de relaxare o sa fie totul ok. distractie placuta si sarbatori fericite!!!


pupici tuturor

Marina 35+ Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Buna fetelor! Oana iti multumesc pt indicatiile tale cu prolactina.Esti o dulce.
toate fetele si va doresc Craciun fericit!
Sufletul sa vibreze in armonie si pace, iubirea sa va primeasca in bratele-i pline de caldura si duiosie, iar norocul sa va urmeze oriunde...
Anul ce va veni sa va ajute sa descoperiti minunea unei vieti implinite...
LA MULTI ANI! si sa auzim numai de bine.

P.S: Sarbatorile le voi face acasa,iar daca mai intrati pe , va voi citi si va voi trimite multi pupici.

Mergi la inceput