Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Stai linistita. Mireasa e cea mai urmarita prin sala. Mirele se poate fofila, poate dansa numai in hore, etc. Nu-i pb.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Lili,
Ideea cu inghetata e geniala, nu m-as fi gandit la asta. Am fost si eu la o nunta unde au avut inghetata (dar servita organizat) spre dimineata si mi s-a parut super racoritor dupa atata dantuiala. O sa ma gandesc sa vad de unde as putea face rost de tot ce imi trebuie pentru un ice cream bar. Totul e sa fie cald, desi de 2 iunie....tare mi-e sa nu inghet de frig cu vremea asta capricioasa...
Cat despre fantana de ciocolata, cei din Bucuresti sau alte orase vin si la Iasi, am intrebat eu expres, dar exista o firma si la Iasi, o sa caut pe acasa pliantele sa vad pe unde le-am pus.
Multumesc pentru idee!

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Pupici, ma bucur ca ti-am fost de folos cu o idee macar, daca nu cu mai mult.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!
Ieri mi-am ridicat pantofii de mireasa de la atelier si sunt absolut incantata. Am trait cu asa niste emotii pentru ca nu stiam cum o sa iasa modelul pe care il vroiam eu pe pielea pe care am ales-o, dar rezultatul final a fost unul spectaculos pana la urma.

Aveti si poze mai jos unde se vede si marama rosie pe care mi-am cumparat-o http://family.webshots.com/album/558505016JHnlIM

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

super pantofii... imi plac... eu am cautat de am innebunit in tot iasul decupate albe pt nunta care sa nu aiba tocul foarte mare si cui, sa obosesc repede in ei... nu voiam sa ajung pe la jumatatea nuntii sa stau in shlapi... pana la urma am gasit o pereche albe simple cu tocul potrivit ca marime, nu f inalt si tocul e putin latutz, nu e cui.

si marama imi place, eu m-am decis sa port palarie la scoaterea voalului...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

F frumosi pantofiorii. N-am mai vazut asa un model pana acum. Cum i-ai facut? Inteleg ca de comanda, dar tu ai ales modelul? Sunt standard modelele?
Ramo, tu ce mai faci? Mai ai numai un pic pic, deja ai intrat pe ultima suta de metri. Ce mai ai de rezolvat?

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

azi am pus actele la starea civila. am la ora 13 programarea. ora am ales-o noi, era destul de liber, cel putin asa era pe lista tipei care a facut programarea. ne-a intrebat ce ora vrem, am ales ora 1. programarea la coafor si machiaj o am la ora 10. sper sa termine pana pe la 12.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

E super fain! Felicitari si sa fie intr-un ceas bun. Eu daca ar fi s-o iau de la capat, nu m-as mai coafa de doua ori - cu asta am pierdut enorm de mult timp. Si nici nu as mai angaja aceeasi coafeza pentru mine si pentru restul = la mine erau la rand minim 6 persoane + eu.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!

Referitor la pantofi, eu am ales modelul, ele mi-au aratat mai multe perechi de pantofi, cu diverse modele si imi propuneau: la modelul asta merge schimbat tocul sau bareta sau accesoriile. Eu am ales pielea dintr-o gama foarte variata de piei si am zis "asta e modelul, asta e piele, asta e marimea" si rezultatul a fost ce-ati vazut.

Vreau sa va cer sfatul cu privire la aranjamentele florale din mijlocul meselor: in loc de aranjamente florale sofisticate, as vrea sa pun ghivece de flori, de exemplu primule, sau garofite, pe care sa le decorez cu pietricele de sticla (sa ascund pamantul) si/sau cu panglica de satin - ghiveciul. Un ghivecel din asta e in jur de 6-15 lei si arata superb, iar dupa aia le pot trimite in dar la rudele si prietenii mai apropiati cu biletele de multumire ca au participat. Sau le-as putea pune in ghivece de ceramica simple, pe care sa le pictam (pictura naiva, bineinteles) cu o saptamana inainte, fac un picnic cu familia si ii pun sa picteze ghivecele, ar fi ca o activitate de familie, ceva relaxant. Problema e ca n-am mai vazut de mult ghivece de ceramica si nu stiu cat costa.
Acuma, intrebarea mea este: cam cat costa aranjamentele florale, merita sa iau ghivece, ies mai ieftin? (bine, la mine ideea nu e neaparat sa ies mai ieftin, cat sa iasa ceva dragut si original, dar oricum....)

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Leah - noi am luat cadou unei colege un ghiveci cu flori si era 50 lei. depinde si de care flori vrei, si cate ghivece, nu stiu daca iesi mai eiftin, oricum daca le pastrezi dupa aia e ok presupun. oricum mi se par faine ideile tale originale pt nunta, sunt sigura ca va fi super nunta, dar e cam multa bataie de cap... ai fi buna de organizatoare de nunti... eu nu am timp sa "deviez" prea mult de la ce e pe lista celor de la restaurant. vom merge in mare parte pe mana lor, cu privire la decorarea salii. pe masini vom pune flori de la cununia civila, aranjamente florale micute ofera cei de la unirea, iar buchetul miresei si lumanarile vor fi aduse de nasi, flori naturale.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput