Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by lgireada

Ramo si eu cum te vad mama? Ca nu voi mai fi in Iasi atunci ...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos


in particolaire... in particolaire... pe email...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Sa fie cum zici tu!

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Lili - asteptam sa ne zici cum a fost la Ciric


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Cum sa fie? Frumos ... Ce m-a socat e ca veneau tineri impreauna cu parinti, nashi ,etc. Adik am vazut suficiente persoane de varsta a doua. M-am intalnit in mare parte cu trustul de nunti pe care deja ii stiu: fotografi - Onu, dj - cel pe care il ai tu, venise acum cu lumini acolo, formatia de la Ciric pe care am avut-o eu la nunta, tipa de la Decora a mai fost, cei de la preference. Deci am fost in mediul meu ... A fost si o prezentare de rochii de mireasa de la Agnes Toma si costume de mire de la Dinasty. Nu a fost un meniu clasic de nunta, ci bufet suedez, iti luai cat vroiai - pacat insa ca lumea venea ca termintele si isi punea in farfurie mult peste 2 portii ... Tort a fost prezentat de la Tufli - f bun la gust si inca unul, nu mai stiu exact. Prajituri au fost prezentate de la Cofusan sau ceva de genul asta, e un laborator de cofetarie din spatele restaurantului Cotnari, lucreaza cu produse naturale si prajiturile sunt o splendoare. Au fost si artificii, dar afara a fost umed, deci au cam dat kix. Am inteles ca va fi pe tvr1 o emisiune sambata sau ceva de genul cu ce s-a filmat azi. A fost si limuzina ...
Si cam atat, sper sa nu-mi fi scapat nimic.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

super... pare ca ai fost fain, din cate ne-ai povestit... speram ca te-ai distrat.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!
Hai sa va povestesc cum a fost aseara la Concordia, la intalnirea la care am fost.
Mai intai ne-au primit la usa cu sampanie, exact ca la o nunta, apoi ne-au condus la masa la care am stat (am fost cu mama, ca sotul meu n-a putut sa vina). Intrarea era frumos decorata cu stalpi impodobiti cu flori si voal, iar afara ardeau niste faclii care dadeau un aer festiv locului.
Dupa ce ne-am asezat la masa, eu am inceput sa pozez tot, sala, decoratiuni, aranjamente florale (absolut minunate), aranjamentul veselei, al servetelelor - ca sa le arat si sotului si nashilor cum a fost. Scaunele erau imbracate in huse albe cu panglici de diverse culori, ca sa iti poti alege ce iti place mai mult. Erau jocuri de lumini, care au creat un cadru intim atunci cand s-a stins lumina.
Am degustat taria de inceput, trei feluri de vin si un platou cu antreuri, numai chestii exotice (tartine cu icre de Manciuria, oua farcie cu anchois, terina de caprioara, tartellete cu feta si rosii, somon fume si inca o groaza de chestii pe care nu le-am identificat) si prajituri.
Au cantat doua formatii, si a fost o atmosfera vesela, ca pana la urma lumea a iesit la dans.
Au fost prezenti si cei de la Alb&Negru, cu modele de rochii de mireasa, rochii de seara, costume de mire, cei de la Coriolan cu verighete si o firma de fotografiere+filmare.
Decoratiunile si aranjarea salii au fost realizate de o firma care organizeaza nunti si mi-au placut la nebunie. Cu siguranta ca la ei voi apela pentru aceste detalii.
Am plecat pe la 10, ca nu era asa amuzant sa fim doar noi doua singure, nu ne scotea nimeni la dans Era si multa lume de varsta a doua, cum a zis Lili, majoritatea venisera cu parintii/socrii/nasii.
Ce m-a mirat e ca lumea era foarte timida, nu intrebau nimic, nu isi notau, nu fotografiau, parca nu venisera acolo sa se informeze... Eu personal am gustat aproape toate chestiile de pe platoul de aperitive si am notat pe meniu: Bun, Foarte bun, Merge, Nici gand, NU! ca sa stiu ce si cum cand ma duc sa fac meniul. Am fotografiat decoratiunile florale ca sa stiu ce sa cer firmei organizatoare si la fel alte detalii care mi-au placut. Chiar langa mine statea o domnisoara care m-a intrebat de ce notez si i-am raspuns ca de aia am venit aici, ca sa aflu diverse detalii pentru nunta. Pana la urma e evenimentul cel mai important din viata mea pana acum si vreau sa iasa spectaculos.
Pe tot parcursul serii, managerul de restaurant impreuna cu o moderatoare de la un radio local au prezentat caracteristicile meniurilor, vinurilor, detalii despre organizarea nuntilor, semnificatia unor gesturi, au fost chiar bine pregatiti si profesionisti. De fapt, intreg evenimentul a fost organizat la cele mai inalte standarde, exact o seara de patru stele, ca si hotelul.
Acum ma pregatesc sa plec la gara, acusi am tren si maine ma duc la serviciu, uf! Abia astept week-endul, sambata trebuie sa ma duc sa ridic invitatiile si abia astept sa le vad gata!

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Pt mine a fost o deceptie ca au venit persoane de varsta a doua, sincer. Ma uitam la bietii miri ce dezorientati erau, dar pana la urma cine plateste dicteaza, nu?
La Concordia stiam ca s-au terminat mai repede, fotografii de acolo au venit la noi cand au terminat. Tipul mi-a filmat mie la nunta. Noi am plecat pe la 00:00 de acolo. Dar am ajuns mai tarziu, pe la 9, desi seara incepuse devreme, pe la 7.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Cum adica cine plateste dicteaza?! Din cate stiu eu majoritatea mirilor din ziua de azi isi fac singuri nunta. Noua nu ne platesc parintii nimic si toate cuplurile pe care le stiu eu isi platesc singuri absolut tot.
Eu m-am dus cu mama pentru ca sotul meu nu putea sa vina si oricum e consiliera mea pt organizarea nuntii. Ma ajuta enorm de mult, dar numai cu sfaturi si mici servicii, atunci cand e nevoie sa ne reprezinte cand noi nu suntem. Daca plateste ceva, ii dau inapoi fiecare banut si nu fiindca nu vrea sa ne ajute, pentru ca vrea, dar pentru ca nu vreau eu s-o impovarez cu cheltuieli suplimentare. Chiar vreau sa le comand parintilor mei doua tricouri pe care sa scrie MAMA MIRESEI si TATAL MIRESEI, eventual cu poze cu noi imprimate. Am vazut pe un site niste modele foarte frumoase si cred ca parintii mei le-ar purta cu mandrie.
Sunt tare mandra de ei si cred ca si ei de mine. :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Cer scuze ca am raspuns asa greu, dar am schimat locatia. Nu am vrut sa te jignesc in vreun fel, e de inteles ca tu ai mers cu mama ta. Vorbeam pur si simplu de tinerii pe care ii vazusem eu care nu ziceau absolut nimic si parintii le ziceau ce si cum se va face nunta lor, nici macar nu ii intrebau daca sunt de acord. Pur si simplu mi s-a parut dezgustator ...
Apropo de parinti, bucura-te ca ii ai alaturi de tine. E o chestie extraordinara, vorbesc din suferinta aici.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

eu nici nu mai vreau sa ating subiectul despre parinti, ca e prea dureros pt mine...

de la ai mei nu am la ce sa ma astept, de la socri iarasi nu prea, sfaturi mai primim, dar nu prea se potrivesc cu ce gandim noi asa ca daca platim noi, dictam noi...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput