Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

da la ciuperca am fost si eu in anul nuntii mele tot in jurul datei de 14 febr si au organizat o seara super in care si-au promovat formatia lor meniul personalul samd...au mai fost invitate si firme cu filmari decoratiuni...
frumos

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Zi-ne detalii Nusha!
Ca is curioasa si eu ... se danseaza? se mananca? sau sunt doar prezentari?

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

se danseaza si se mananca pe banii vostri bineinteles iese o petrecere frumoasa eu tin minte ca am mai fost atunci cu 2perechi si ne-am distrat super pana pe la 2noaptea...ca si la o nunta cam asa ceva...se merita sa mergeti va zic sigur

edit:ei fac un meniu pe care il recomanda viitorilor miri...deci aveti si ocazia sa testati papica de la nunta

sambata am nunta la astoria,o sa pun poze dupa

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nushu - distractie placuta la nunta de sambata.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Nusha, merci de info. E faina ideea cu Ciricul sincer. In alta ordine de idei multa distractie la nunta la Astoria, sa ne zici detalii si of course poze. Pupici!

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Vroiam sa mai intreb : cum se imbraca lumea? E seara de gala, rochii lungi, etc? Sau merge si ceva mai de zi ...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!

Azi am fost la penultimul targ de nunti din Bucuresti, cel de la Sofitel; mai urmeaza cel din martie, in aer liber, in Piata Revolutiei si gata cu targurile.
Azi am rezolvat cu floricelele de pus in piept, am gasit in sfarsit unele frumoase si le-am comandat fara sa mai stau pe ganduri.
Am gasit si o pereche de miri de pus pe tort, tare draguti, un cuplu care statea intr-un chiosculet alb, cu doua tufe de flori, plus ca mai si "cantau" melodia aia de intrare in biserica, dar era chiosculetul cam stramb si sotul meu a zis sa nu ii luam, desi mie mi-au placut la nebunie si mi-a cam ramas gandul la ei.
Am vazut o prezentare frumoasa de rochii de mireasa, un spectacol de balet, de fapt, unde balerine imbracate in rochii de mireasa au dansat pe acorduri de vals vienez.
Am gasit si o firma care avea pocale de argint care puteau fi inscriptionate cu numele mirilor si data nuntii. M-am gandit ca le-am putea folosi in loc de paharele de sampanie obisnuite pentru intampinat oaspetii, plus ca ne raman pentru totdeauna si nu riscam sa le sparga copiii O sa ma duc direct la firma sa le comand, ca acum nu aveam bani la mine.
Mai ramane masina de facut bule de sapun, ca acum avem mocheta in restaurant si putem s-o folosim. Sper numai sa reusim sa invatam sa dansam ca sa ne ridicam la inaltimea decorurilor
V-am pus cateva poze de la targul de azi, daca va intereseaza, pe http://community.webshots.com/album/557561112AXXNwQ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ma bucur ca unii mai fac ceva concret in privinta nuntii, nu ca mine... dupa o saptamana nebuneasca la servici, azi am pierdut 6 ore prin oras dupa "chestii" pt nunta, si am venit acasa cu o bluzita roz, care nu are nici o legatura cu nunta, dar mi-a placut mult, asa ca mi s-a legat de mana... am probat ceva rochii de ocazie (si pt cununia civila), dar pentru ca majoritatea nu-mi veneau (cam mici), m-am decis sa imi cumpar o shaworma si 2 prajituri din mall...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ce poze frumoase! De-abia astept sa vad poze de la nunta ta, sincer ... cred ca va fi de poveste!
Ramonika este inca timp ... 2 luni e ultrasuficient sa rezolvi o multime de probleme.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!

Ramonika, nu-ti fa griji, eu sunt genul de persoana foarte organizata, care se apuca din timp de ceva (chiar si pentru licenta am invatat organizat, in fiecare zi, timp de o luna, respectand cu sfintenie orele si materia alocata pe fiecare bucatica de timp )dar sunt si persoane care in doua zile rezolva totul si sunt sigura ca asa o sa faci si tu.
Mai nou, ne-am hotarat sotul meu si cu mine, sa facem si noi un dans special de deschidere la nunta. Adevarul e ca noi suntem doi impiedicati amandoi si speram sa ne mai spalam imaginea cu acel prim dans la nunta, chiar daca dupa aia ii calcam pe picioare pe toti. Problema e ca nu avem timp sa invatam decat exact cu o saptamana inainte de nunta cand vine acasa, pana atunci va fi plecat in strainatate. Asa ca ne trebuie un coregraf foarte bun, care sa scoata talentele ascunse din noi Stiti pe cineva? Am vazut ca s-a deschis o scoala de dans la Tesatura, stiti daca dau si lectii de dans particulare? Aici in Bucuresti sunt scoli de dans care au pachete speciale pentru miri: pachete de muzica populara, pachete de vals, lectii particulare cate vrei, cu tot felul de oferte, dar sincera sa fiu ma indoiesc ca in Iasi sunt...

Leah

Mergi la inceput