Nunta in Iasi (21)

Nunta in Iasi (21) | Autor: kriss79

Link direct la acest mesaj

MIRESE IASI 2007


APRILIE
21.04.- Ramonika - RESTAURANT PANORAMIC, BISERICA MITOCUL MAICILOR

MAI
19.05.-Speranta78-NASA

IUNIE
02.06.-Leah -HOTEL CONCORDIA
09.06.-Karisma-HOTEL ASTORIA

IULIE

07.07.-kriss79 -RESTAURANT "PLOPII FARA SOT"- NASA
??.07.-nushulica- NASA

AUGUST

25.08.-MEXXA(cununia religioasa) - RESTAURANT ORANGE CLUB


MIRESICI INDECISE

OANAIASI



MIRESE IASI 2005

FELICITARI RALNIED!!!- cununia civila
FELICITARI KRISS 79!!!
FELICITARI LORYM!!!
FELICITARI OANA 8188!!!
FELICITARI OLIVIA26!!!
FELICITARI DARRIA!!!
FELICITARI MEXXA!!!- cununia civila si logodna
FELICITARI NUSHULICA!!!
FELICITARI IULISSA!!!-cununia civila


MIRESE IASI 2006

FELICITARI IGIREADA!!!
FELICITARI ANAOMARIA!!!
FELICITARI LULLABAY!!!
FELICITARI IULISSA!!!
FELICITARI RACINE!!!
FELICITARI LOREX!!!
FELICITARI LEAH!!!-cununia civila
FELICITARI RALNIED!!!
FELICITARI MONIKAR!!!
FELICITARI DANANGIE!!!de noiembrie 2007
FELICITARI DANAOLA!!!
FELICITARI IGIREADA!!!(nasica)
FELICITARI KRISS 79!!!(nasica)de octombrie 2007
FELICITARI NUSHULICA!!!(nasica)
FELICITARI CRYSSUK!!!
FELICITARI LIZA303!!!
FELICITARI VERA1981!!!
FELICITARI ENEDERBABY!!!
FELICITARI SPERANTA78!!!
FELICITARI KEMSY!!!
FELICITARI RED_ROSE!!!
FELICITARI LOREX!!!(nasica)


FOSTE MIRESICI ACTUALE !
DARRIA-ANDREIA(2006)
LULLABAY-STEFAN ANDREI(9.09.2006)
MEXXA-SEBASTIAN MIHAI(10.09.2006)
LORYM-CATRINEL RIANNA(7.11.2006)



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Kriss da am schimbat cu 18...Uhh abia astept

Si SARBATORI FERICITE TUTUROR!!


mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Mexxa> pe 18 aug am cununat noi anul acesta!la ce biserica vreti sa faceti? la cea la care l-ati botezat pe Sebi?
SARBATORI FERICITE!!! Fie ca Noul An sa ne aduca mai multa liniste sufleteasca, sanatate si numai bucurii!!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006)

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Salut!
Am o veste foarte buna si vreau s-o impartasesc cu voi: mi-am gasit alta locatie pentru nunta, absolut superba chiar astazi. Nu mi-a venit sa cred, din prima am gasit-o si aveau si locuri libere la greu, suntem abia a 8-a nunta organizata la anul.
Deci, nunta este pe 02.06.2007 la hotel Concordia, in Bucium. Sala arata de vis, meniul e ok ca pret, personalul mi se pare impecabil pregatit, tot timpul cat am tratat cu ei, mi s-au parut ireprosabil de profesionisti.
Ma simt asa usurata ca am rezolvat cu asta, mai am Biserica, probabil tot una din Bucium va fi, eu stau inspre Siraj si n-as vrea sa ma indepartez prea mult cu Biserica, daca tot am restaurantul aproape.
Dupa aia, pot incepe sa fac invitatiile, sa contactez cameraman si fotograf si sa ne luam hainele.
Deocamdata iau o pauza sa ma bucur de sarbatori si intru in priza abia prin februarie, mai ales ca eu locuiesc in Bucuresti si trebuie sa rezolv totul de la distanta si sa ma bazez pe ajutorul parintilor mei foarte mult.
Pentru rochie, astept targurile de nunti din februarie din Bucuresti si daca nu gasesc nimic vin aici la Iasi la Donna Alba, acolo mi s-au parut cele mai frumoase rochii.

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Leah da si mie mai multe detalii intr-un pm despre localul care il ai tu..pret....ceva daca ai auzit locuri libere in august..un nr de tel..orice

mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brandeta spune:

Craciun Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!
In primul rand vreau sa va urez la toate "Craciun fericit" si un an nou cat mai frumos, iar pt viitoarele miresici o nunta superba, pe masura asteptarilor!
In al doilea rand, as vrea sa fac nunta la o Biserica din Bucium, la deal, dupa Spitalul 7, a mai facut cineva acolo, stiti cum e? Ma gandeam ca e drum de tara si daca ploua, ne afundam acolo...

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

SARBATORI FERICITE TUTUROR ALATURI DE CEI DRAGI SI UN AN NOU PLIN DE REALIZARI SI IMPLINIRI!!!

MULTA SANATATE BEBICILOR SI MAMICILOR!!!

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!
Am rezolvat si cu Biserica, am ales-o pe cea din Socola, Sfantu Nicolae, parca, e foarte frumoasa si ne-a placut la amandoi, au si cor, iar vara infloresc trandafirii acolo.
Am o intrebare: cam cu cat timp inainte trebuie cumparata rochia de mireasa? Tocmai am citit pe un site ca ar trebui cumparata cam cu un an inainte, nu e prea mult totusi? Eu mai am 5 luni pana la nunta si nici nu m-am dus sa caut inca...

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Si mie mi se pare cam devreme cu 1 an inainte.Eu mi-am cumparat-o cu 3 luni inainte. Acum depinde daca ti-o faci la comanda..ma gandesc ca dureaza mai mult..Oricum abia prin aprilie apar modelele noi pentru sezonul respectiv..Cand mi-am luat-o in aprilie abia primeau colectia noua...



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

LA MULTI ANI FETELOR SI UN AN NOU BUN!!!

leah si eu zic ccc ca e prea devreme sa-ti iei rochitza mai ales ca,vorba cristinei,colectiile noi apar abia prin martie aprilie anul asta fiind pastele mai devreme(8 aprilie) banuiesc ca si sezonul nuntilor va incepe mai devreme deci si colectiile noi vor fi in magazine de prin martie

eu mi-am luat rochitza cam cu 6 luni inainte de nunta si nu te sfatuiesc sa faci ca mineca eu deja ma plictisisem de eama imbracam cu ea la cateva zile si stateam in oglinda jumate de ora...mai bine ia-o cu 1-2 luni inainte de nunta si nu o imbraca decat la probe

INGRID

Mergi la inceput