Cat "costa" nasterea la Polizu?

Cat "costa" nasterea la Polizu? | Autor: madina71

Link direct la acest mesaj

Fetelor, o sa nasc in maxim 3-4 saptamani la Polizu cu dr. Lemnete si inca nu stiu cat se da doctorului, anestezistului, moasei....
Vreau sa nasc natural, cu epidurala (daca ajung la timp pt asta)...
Preturile din Buzau le cam stiu dar nu sunt lamurita cu cele din capitala...
Daca a nascut cineva la Polizu sa imi spuna si mie, va rog, cam cat se da....
Aaaa, si inca ceva: stie cineva daca dr. Lemnete vine la nastere naturala daca il chemi ( tinand cont ca se poate intampla si de Craciun sau de Revelion....noapte sau zi)? Mi-a zis ca da, dar va mai intreb si pe voi daca ati auzit....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Am o prietena care a nascut luna aceasta cu dr. Lemnete. Ea a nascut noaptea si dr. a venit cand a fost sunat si a asistat-o. Poate ar trebui sa precizez si ca ea a devenit pacienta dr. Lemnete abia in ultima luna de sarcina, fiind internata la Polizu pentru risc de nastere prematura si cu ajutorul acestui doctor a reusit sa-l mai tina pe bebe in burtica inca 4 saptamani in plus. Epidurala nu a facut pentru ca nu a mai apucat, nascand foarte repede. A dat doctorului 5 milioane, la anestezist n-a mai fost cazul, iar la moasa vreo 500.000 lei.
Nastere usoara!

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze mai noi
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Preturi din februarie :
Dr 7 mil
Moasa 1 mil
asistente 2 buc (una m-a ajutat , ma apasa pe burta , cealalta era de la neonatologie) cate 500 mii.
dr neonatolog 1 mil
epidurala am avut trusa cumparata , 1 mil a fost solutia si 1 mil 500 la anestezista.
Infirmierei care a fost f draguta si m-a ajuta 300 mii.

Nastere usoara.


Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

Multumesc pt raspunsuri....
Tocmai am fost la control si in 1-2-3 sapt o sa nasc (sper sa fie 3 saptamani pana nasc ...sa treaca sarbatorile)...

Mergi la inceput