Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (131)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Buna dimineata fetelor,
Iarina e bolunda rau de tot numai cu cablurile are treaba.Ea se trezeste de regula cam pe la 9 - 9 jumate dar sunt si seri in care se culca la 12.Acum e tare cuminte ca se joaca cu cablul de la laptop,bine ca e scurt si ma lasa in pace ca altfel ar trebui sa o plimb si nu mai pot de spate.

Bianca in primele zile nici macar nu a observat bradutul dar acuma mai merge catre el dar mai rar si numai il mangaie dar cred ca in curand o sa inceapa sa traga de el.
Ioana asa se spune de ardeleni?????? Eu nu stiam Inseamna ca Iarina seamana cu soacra-mea ca ea e Buzoianca si de aia e mai rapida
Irinutza tie si matinalei Sabinuta.
Monica si spor la treaba,lasa ca mai ai putin si vin zilele mai libere
Dana tie si papuselelor.

la toata lumea.

ali
albume IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=186e8133ba34a30320abcc&skin_id=0&large" target="_blank">INGERASUL NOSTRUmontaj
IARINA la 10 luni
Povestea nasterii Iarinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Serios vorbesc, tare linistit e fi-miu. Am ras vineri noaptea de m-am spart. Am dormit la niste prieteni si camera in care am dormit noi era langa dormitorul lor iar usa dintre camere era deschisa. Si pe la 2 noaptea s-a trezit baietelul lor, Mihaita, plangand (el asa face noaptea, de multe ori se trezeste pe la 1.30-2 si pana la 4.30-5 nu mai adoarme......asa ca se trezesc si mami si tati ai lui si se joaca, il pun in premergator etc). Si s-a trezit Razvan cand a auzit bebelul urland (Razvan dormea in patut langa patul nostru)s-a ridicat in picioare si s-a dus la capatul patutului dinspre dormitorul plangaciosului si se uita cu niste ochi mari de tot si tot facea"ei-ei".adica "ce e cu bebe asta cde plange?". Altul in locul lui cred ca se punea instantaneu pe urlat dar molcomul asta era doar foarte contrariat

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=1814858" target="_blank">Razvan (03.12.2005)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"E important sa ai in viata un scop precis
Scopul meu este sa fac... shopping la Paris"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Dana, macar noaptea doarme destul de bine. Unoeri se culca si la 7 jumate si doarme pina a doua si la 7. Insa eu ma culc in jur de 1 noaptea pt. ca abia noaptea pot sa fac si eu citeve ceva prin casa, sa fac o baie. Mai dorm ziua la prinz cu ea daca pot pt. ca de obicei nu am somn.
De obicei ea doarme dimineata de pe la 9 jumate-10 cam o ora. Si pe la 14 cam 2 ore- 2 ore jumate.
Ma duc s-o schimb ca si-a bagat degetele pe git pina a varsat . Nu stiu cind o sa scape de obiceiul asta prost. Parca ar suferi de bulimie.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ioana...razi tu razi dar daca o sa fie si cand o sa fie mare...
Sandra mea are doar 2 viteze, adica marsalier si viteza 1. Viteza 2 e stricata si viteza 3,4 nu exista... cateodata ma dispera la cat de inceata e, mai ales la teme, cand o strig sa vina la mine zici ca vine din fundul curtzii. La gura e apriga ca.. maica-sa , dar in rest...inceata ca...nush cine
Moni, Dani s-a bagat azi la carti si i-am spus ca nu e voie, si mi-a intins cartea ce o avea in mana si a plecat de acolo.. Sper sa faca asha si cu bradu ca de nu...o capata peste maini

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

mai fetelor, sa vedeti ce am patit. LUna trecuta am descoperit ca pot plati factura la Electrica prin bancomat, la Banca Transilvania. Si la operatiunile alea cereau doua cosuri: cod client si cod ATM. Ei , cascata cum sunt, nu am vazut pe factura unde scria cod ATM, si am dedus eu ca un cod de acolo era cel corect. Toate bune si frumoase, vine luna ast afactura, merege Cristi sa plateasca tot prin bancomat si (alt cascat) nici el nu a vazut codul ATM pe factura (e scris sus, in centru, sa-l vada totii chiorii)asa ca a introdus si el un cod acolo. Si cand vine acasa studiem factura, gasim si codul ATM si vedem ca avem sold restant trei sute si ceva de mii (Adica exact cat a fost factura luna trecuta). Si ne dam noi seama ca nici de tura asta nu am platit factura corect deci nu vor intra banii in cont(un milion si vreo dooua sute).Asa ca avem restanta la lumina upeste un milion jumate'.
Intrebarea mea este daca se mai poate face ceva, unde sa merg, la banca respectiva, la Electrica, sau unde pot face ceva. Luna ast amacar am pastrat chitanta de la bancomat, deci reiese clart ca am facut plata. Macar codul de client il pot recupera. Oare se pot transfera banii sua am luat teapa si trebuie sa platesc din nou?! Ca sa nu mai zic ca a venit si gazul vreo 3 milioane jumate(pe 2 luni).......
Stie cineva, cineva care lucreaza pe la vreo banca?(Am vazut ca zicea Moni de plata prin internet si mi-am amintit de patanie)

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=1814858" target="_blank">Razvan (03.12.2005)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"E important sa ai in viata un scop precis
Scopul meu este sa fac... shopping la Paris"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna dragutelor ,
Vad ca ati avut chef de vorba azi noapte.F bine, macar voi , ca eu cad lata seara dupa ce ii facem baita lui andrei abia astept sa -l culc , in felul asta am si eu motiv de mers la somn.
Ioana ai super noroc cu Razvanelul care se trezeste la 11 ziua...
Andrei se trezeste noaptea intre 2 si 4 sa bea un bibe si dimineata la 7-8 .

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Chiar acum s-a trezit Razvan

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=1814858" target="_blank">Razvan (03.12.2005)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"E important sa ai in viata un scop precis
Scopul meu este sa fac... shopping la Paris"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ma gandesc si eu ca poate iar prinde bine si la Dani Vi-sol, am vazut progrese dupa cura ce a facut-o dar a fost tare agitat, (avea vreo 6 luni) si din 3-4 ore cat dormea la amiaza a ajuns sa doarma 1 ora atunci...plus ca plangea mult, era marait...ca acum dar acum nu ia nimic acum sunt dintii care nu mai vor sa iasa odata.
Sa vedeti cum ne controlam la dinti...eu casc gura si imi baga mainile in gura si deschide si el gura sa il controlez.. El ma cauta de carii eu de dinti..imi venea sa rad singura ce faza tare de filmat e ca maimutzele care se cauta de purici una pe alta...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Am uitat sa ii felicit pe sarbatoritii de astazi asa ca La multa lunite ca imediat vine si anul

Ioana 3 mil. pe doua luni la mine mi-a venit 2 mil.jumate pe o luna

ali
albume IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=186e8133ba34a30320abcc&skin_id=0&large" target="_blank">INGERASUL NOSTRUmontaj
IARINA la 10 luni
Povestea nasterii Iarinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

S-a culcat Iarina

Eu nu imi prea bag mana in gura la Iarina numai daca o masez ,in rest Mitica o face sa rada si eu ma uita la ea in gura ea stand bineinteles in fundic

ali
albume IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=186e8133ba34a30320abcc&skin_id=0&large" target="_blank">INGERASUL NOSTRUmontaj
IARINA la 10 luni
Povestea nasterii Iarinei

Mergi la inceput