Bucurii de sept - oct 2006 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Io chiar de-as putea, n-as mai face unul. Doi imi sunt de-ajuns. Da' in globul tau nu s-arata nimic la capitolul asta, MamaLili?

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Yo nu mai fac in urmatorii 10 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susa spune:

Buna seara mamici si bebici
Am fost la controlul de trei luni , toate bune si frumoase, Lucas are 64cm si 7 kg e super activ...chiar a fost haios : dr-ul(tinerel si frumusel)..se vede ca n-am sot pana in Martie(Lexi tu ai intrebat)statea aplecat peste Lucas sa se uite in gatuletul lui si cand i-a infipt al meu luptator un picior exact unde doare mai tare la baieti s-a chircit domn doctor..eu cu mama si asistenta ne-am hlizit dar saracul om..ce sa fac daca copilul meu e super activ si vrea sa se urce pe mami de cate ori il ridic la eructat..el crede ca ne jucam.avem doar problemuta cu dermatita asta atopica si maine mergem la dermatolog ca nu se mai poate..tot ii trec si apoi ii reapar.
Nici Lucas nu vrea pe burtica decat cu capul in sus ca lumanarea si girofar stanga dreapta pana oboseste si vrea inapoi pe spate...
L-am inecat si eu cu Gripe Water o data dar nu a fost nevoie sa-l intorc..e super nasoala senzatia si reactia nostra mai ales de dupa cand tremuri ca varga si te gandesti ce s-ar putea intampla daca nu le revine respiratia....
Afara iesim si noi zilnic ca am avut o toamna superba la Brasov..nici nu-mi vine a crede cat am batut coclaurile cu caruciorul..dar kge tot mai am multe de dat jos.
Pufy bafta
Ileana sper sa se rezolve cu problemuta lui Luca
Va pupam si multa sanatate bebicilor si mamicilor.

Silvia mamica de Lucas-Daniel 9-09-2006

www.dropshots.com/new.php?userid=190258&cdate=20061001&cimg=8" target="_blank">pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Da' chiar Lili, pai se poa', pai taman tu vizionara sa intrebi in loc sa privesti in globul de sticla?

A propos, Pufy multa bafta la achizitionarea casutei, tinem pumnii stransi!

Ileana probabil ca ai ghicit bine in ce-l priveste pe Luk. Oricat de entuziasmati de aparitia lui bebe ar parea, fratiorii mai mari tot sufera, in adancul inimioarei lor, ca nu mai sunt "the one and only" pentru mami si tati. Au divesre reactii. Eu bunaoara...cand a aparut sor-mea ziceam s-o duca inapoi la spital, ca-i "imputita si murdara si face kk-n carpe" si ascundeam jucariile dupa soba (unde se topeau de caldura) ca sa nu mi le fure sor-mea bebelusha.


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by adameasca
Da' in globul tau nu s-arata nimic la capitolul asta, MamaLili?



He, he, he...am cateva banuieli. Dar inca ma abtin sa ma pronunt...a obosit si globul, dupa atatea preziceri...

Noapte buna!

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

Mey..da cate bufnite !

*********************************************

Inni, mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Eloise, sadica si tu. Ce vina aveau bietele jucarii?
MamaLili, sufla bine in glob.
Susa, cate kile mai ai de dat jos? La mine s-a intepenit acul cantarului...

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Si eu si eu pe aici.
Sotul a plecat la fotbal..eu am ramas cu bebe urlatore..nu stiu ce are de 3 zile nu vrea sa adoarma seara..acum s-a culcat de la baita care a fost la ora 8..de fapt a atipit 10 minute si resul le-a urlat..mi-e jena de vecini..da ce sa fac?
Ileana,Amarantina vorbiti vorbiti...ca eu sunt tare curioasa cum se adapteaza fratii mai mari..si Ileana nu mai zi ca esti offtopic..ca doar nu o s avorbim numai despre Ilinca chiar daca ea e "inscrisa"la bucurii..ca si Luk e bucuria ta..asa ca tot ce tine de noi e on-topic.
Eu chiar imi fac griji daca o s ail fac pe al doilea..cand o sa il fac..daca o s ama duca mintea cea luminata sa stiu sa ii fac sa se iubeasca..am vazut atatea cazuri de frati..la varste mature..care nu se inteleg..unul dn ele mama cu unchiulmeu..deabia acum la 50 de ani au inceput sa se mai accepte :)))
MamiLili hai fa pronosticuri...ca eu is tare curioasa...eu una mai astept 2 ani ca la urmatorul vreau s aincerc sa nasc natural...si sa las macar 2 ani..da mai stii?ca nici pe stefan nu l-am programat..
Susa ai fost amuzanta cu voinicelul tau!!!Desi baietii nostri sunt nascuti in aceeasi zi al meu are 64 de cm dar cred ca abia vreo 6 kile...nu l-am mai cantarit de pe la sf lui noiembrie.
Andra daca mai esti ti-am trimis un offline.

Mamica fericita de Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cri19, eu zic s-o stergi, ca nu se stie ce se poate intampla. Eu m-am trezit ca a aparut o poza de-a lui Teo nud pe alt site.

La multi ani sarbatoritilor de azi!

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Buna dimineata mamici,

E gata !!!

LA MULTI ANI!!!pentru bucuriile nascute intr-o zi de 15.

Itzy, de doua seri o culc pe burtica pe DEEA. O las sa adoarma si apoi o pun asa. Doarme cate 5 ore. Nu se mai trezeste sa manance. Am urmarit-o ziua si am vazut ca-si intoarce bine capul stand pe burtica, asa ca am prins curaj s-o las asa si noaptea. In prima noapte m-am trezit speriata ca nu stiam de ce nu a cerut papa si ea dormea dusa.
Despre cadou, nici eu nu stiu ce sa-i iau sotului. Si el mi-a spus ca DEEA este cadoul lui dar...parca trebuie totusi ceva. Eu i-am spus sa-si aleaga singur cadoul pt ca nu are nevoie de nimic si nu as vrea sa-i iau ceva ce nu-i trebuie. El sigur o sa-si aleaga ceva tzoale.

Pufy, bafta sa rezolvati problema casutei. Ce mai fac Pufishorii?

Carmen, nu trebuie sa fii suparata. Nu este nimic indecent cu poza aia. Nudul unui bebelus nu poate fi indecent. Pupacim copii frumosi.

Putzuruca de Andreea-Iuliana(19.09.2006)
ALBUM DE FAMILIE
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">PAGINA DEEA

Mergi la inceput