Sutien pt alaptare...de unde luam?

Sutien pt alaptare...de unde luam? | Autor: madina71

Link direct la acest mesaj

Fetelor, nu mi-am luat inca sutien pt alaptare...Nici nu stiu de unde...am vazut eu ceva pe net dar nu ma incumet sa iau fara sa vad marimea, sa imi dau seama cam ce nr mi-ar trebui...Voi ati luat? De unde si cat a costat?
Am inteles eu bine sau au si cei de la Jolidon?
Sper sa nu fac reclama!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Carrefour, costa in jur de 300 de mii lei vechi. E exceptional. De la raionul de produse pentru bebelusi. Marca Jolidon binenteles.

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Pe mine cele de la Jolidon ma deranjeaza, oricat as largi bretelele tot imi tin sanii prea in tensiune. Cele mai bune si sa nu te arda la buzunar sunt cele de la Naturana. Stau excelent pe san. Au si pe negru, si pe alb, costa cam 400000 in magazinele obisnuite cu lenjerie. Important este sa-ti iei o marime potrivita, de ex eu inainte de sarcina purtam cam 75-80B acum imi iau 90C!!! In timp mai scade dimensiunea bustului, pe la 9 luni-1 an ajungi innapoi la 80C.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Madina ca tot sunt scumpe ia-ti doar unul de incercare pt ca eu, de exp., de cate ori am pus sutienul ala am facut noduli (si o mastita) asa ca am circulat mai mult fara chit ca eram o laptarie ambulanta. Si am purtat numai in cazuri extreme - adica atunci cand am iesit afara.



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Eu aveam sanii extrem de grei cat am alaptat si trebuia sa-i sustin cu ceva, si sutienul acela pentru alaptat mi-a prins tare bine. Mentionez ca, in rest, nu port sutien decat daca e cu adevarat nevoie (ex. bluza transparenta sau mulata) dar, dupa ce n-am mai alaptat, ii simteam lipsa - asa de mult ma obisnuisem cu el.
Si pernutele acele de pus in sutien ca sa nu se ude cu lapte au fost super! Moasa mi-a recomandat vata, ca-i mai ieftina, dar tot pernute am folosit, imi era msai comod asa.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

madina, eu am luat de la jolidon, sunt 180.000, din bumbac, dar am vazut si in cora la 150.00; la carrefour sunt mai scumpe; chestia este ca mie mi-a fost incomod in ele, ridic cupa de tot, asa ca mi-am luat din comert ieftini, din bumbac, fara burete si sarma jos; iar tampoanele de san sunt o minune!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

pozici
intalnire 21.10.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica28 spune:

buna
eu mi-am cumparat sutien pentru alaptat de la jolidon cu 32ron in septembrie cand am nascut si il port si acum chiar daca nu alaptez,ma simt foarte bine cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Eu mi-am luat de la Barza, tin foarte bine sanul si nu deranjeaja deloc. Au fost vreo 400 si ceva de mii. Sunt super ok.
Pupici,

Pupicei, Ingeras 39+ Maya Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada taba spune:

Eu am gasit la un magazin TCM. Arata foarte bine.

Mergi la inceput