Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Aurel Cris te rugam sa intri aici chiar dc nu ai noutati. Subiectul ac este un subiect de incurajare , de sustinere a moralului. Dc nu ar fi fetele de aici as fi mereu in fundul butoiului.
Sper ca ai gasit informatiile care te interesau. Poti citi si documentatiile puse pe prima pagina la sub Azoospermie care cred ca te vor ajuta . Chiar dc nu sunteti cu azoospermie poti posta acolo intrebari legate .
Avaloane asa te vreau. Distreaza-te ca sigur vine bb . Ia-o si pe tanti Maca cu tine si galetusa de ..... ca sunt sigura ca v-a veni bb. Destreseaza-te!

Nusy ai ceva pe mess si ti-am raspuns la azoo.

Mirelush somezi? Cata carnitina ia sotul tau si dc e recomandata vre-o pauza .

Acum pt toate fetele stresate. Am citit ca stresul e un factor major al infertilitatii. Cica la stres apare un hormon care impiedica implantarea embrionului . Asa ca .... destresati-va! Eu recomand la toata lumea Tonotil N pt stres. E f bun si se ia 10 zile cate o fiola /zi iar apoi se face alte 10 zile pauza. Dc vreti sa continuati e ok.
Pup toata pushtimea

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

asa e miki,,,de aceea nu vreau stres

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Eu nu m-as putea declara stresata,ci doar preocupata...oricum,zilnic ma gandesc daca voi fi vreodata mama,zilnic imi doresc sa fiu mama,zilnic ma inarmez ca sa nu ma deprim...uneori obosesc..si spun,cum o vrea DD...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by miki-miki


Acum pt toate fetele stresate. Am citit ca stresul e un factor major al infertilitatii. Cica la stres apare un hormon care impiedica implantarea embrionului . Asa ca .... destresati-va! Eu recomand la toata lumea Tonotil N pt stres. E f bun si se ia 10 zile cate o fiola /zi iar apoi se face alte 10 zile pauza. Dc vreti sa continuati e ok.
Pup toata pushtimea

Miki




Adicatelea????
Io sunt stresata rau, rau , de tot cand merg la IAD. Eeee...agitata !!! NU gluma!!!Inseamna ca ....sunt defecta rau!!!
Acum lasand gluma la o parte...Sa iau si io Tonotil N????
Dar iau si Maca !!!!
Mi-a veniiiit , CM !!! . Offf..ce sperante mari aveam...era prea frumos sa fie adevarat!!!

Luna aceasta nu ma duc la monitorizari ptr. ca Z11 este Duminica pe 24 Dec. , iar Z12 -Luni pe 25. Si nu ma cracesc io in ziua de Craciun...nici sa ploua cu carnatzi......
Asheee ca ..."Anul ce vine...cu bucurie....(nu mai continui...., ca bat campii)
-icei pe nasucei !!!!


PERLUTZA

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Idaira eeeee...si pe mine ma macina gandurile astea . Si cred ca sunt mai nasoale decat stresul...
fata!!!

PERLUTZA

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Copilutzu poti sa iei de acum Tonotil N ca nu are nimic dc iei si Maca. Din Z5 pana in z15 sa iei vitamina E forte 1/zi si o aspirina dar dc zici ca nu o suporti at nu o mai lua. Nici dc o iei dizolvata dupa ce ai mancat nu o suporti? Cu o zi inainte de a face IAD te opresti. Iti spun sa iei vitamina E si aspirina ca sa creasca endometrul.
Pupici si ai sa vei ca la CM-ul asta o sa fii OK!
Azi in ce zi esti? Mai sunt 10 zile pana la ovu? Tb sa termini Tonotilul pana atunci.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scamiy spune:

nasha 4as,asa-i ?, multumesc oricum pt. observatie
Avalon , iti doresc sa ramai insarcinata asa cum am ramas si eu cand am mers in concediu, dar nu uita ca imi luasem gandul de tot de la bebe. E al naibi de greu sa uiti de el, doar ca mie imi statea gandul la FIV-ul din Ungaria si asta m-a ajutat mult. Nu cred ca exista cineva care sa se detasese total de gandul asta care ne macina zile. Sau daca stie cineva o metoda sa mi-o spuna si mie.
Apropo, parca eram cam in aceleasi zile si cu Idaira, ce ziceti , cum sunteti? ca eu stau ca pe jar sa vad ce-o fi .

Va pup si va doresc tot ceea ce-mi doresc si mie

PS. o rugaminte, am avut sarcina oprita in evolutie anul acesta, acum 2 luni, daca se poate sa modificati la lista invitatelor. multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Fetelor,
Va pup si va doresc tot ce e mai bun pt voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Avalon , n-am reusit sa dau de Dracea, nici macar nu stiu unde s-a mutat. Am intrebat si la FIV, dar n-am mai apucat sa intru pe forum sa vad daca mi-a raspuns cineva. In orice caz, daca nu aflu, sun pe 3 ian la nr. pe care l-am primit de la Endocenter si poate reusesc intre timp sa-i scriu un e-mail (da' imi ia timp, ca trebuie sa ma gandesc ce sa-i scriu; am multe intrebari si ma gandesc ca mai bine le-as pastra pentru o intalnire directa). Ai grija cu masinuta, ca vine lapovita.

Nusy, nici eu n-am priceput ce-i cu Carnitina. Am citit ca e folosita de cei care fac fitness/ body-building. Las ce le-o folosi...

Mikisor, nu stiu cata carnitina trebuie sa ia, ca nu scrie pe reteta decat 1 gr/zi; dar cate zile? sau luni? In orice caz nu scrie nimic de pauza. Sotul m-a pus sa-i iau 3 cutii pentru inceput. Ioana, help, voi ati inteles mai bine cat timp trebuie luata? Te-ai mai hotarat cu vit. E?
Oricum, in ianuarie trebuie sa se intalneasca cu Damian pt niste analize, si o sa-l mai intrebe atunci...de carnitina, ca de vit E degeaba intrebam.

Turturico, mai acorda-ti ragaz, ca o sa vina si bebele.

Scamy, poate ar fi bine sa mai repeti niste analize. Ca din 2004...a trecut ceva timp. Asta ca sa fii tu cu inima impacata, ca nu-i din cauza vreunei infectii.

Copilutzu, si eu vreau sa ma las de fumat, impreuna cu sotul (asta a fost primul lucrul de care i-a zis Damian sotului); dar mi-e si rusine sa mai vb pe forum, ca m-am mai laudat acum vreo cateva luni.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Fetelor, sunt asa suparata, asteptarea mea dupa IA se prelungeste, perioada asta grea nu se mai termina, in sensul ca mi-a intarziat 3 zile, ceea ce la mine este o mare noutate
Bineinteles ca mi-am facut test de sarcina( 2 chiar) si, bineinteles ambele negative O singura data am avut intarziere, din cate imi amintesc, dar doar 2 zile.Aceste 3 zile au fost de cosmar, suficiente cat sa-mi fac mari sperante si cat sa intru intr-o mare depresie ....Povestea se repeta identic cu perioada similara de anul trecut dinaintea sarbatorilor de iarna, cand imi facusem din nou iluzii mari si la fel de mare a fost dezamagireaastfel incat numai sarbatori nu au fost alea...offf, si astfel trec anii mei, ai nostri. Nu vreau sa va induc si voua aceasta crunta stare a mea , asa ca va pup si va urez sa aveti sarbatori mai frumoase decat ale mele

Mergi la inceput