** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

buna seara
BISCU felicitari pentru cel de-al doilea baietel al vostru! Sa va traiasca si sa creasca mare si sanatos!
MAV felicitari si sarcina usoara
mamici cu burtici , inca putin si va zic mamici cu bebei, ce repede zboara timpul, nasteri usoare
IRINEL bine ai "revenit", alte cuvinte nu pot gasii , am un mare respect pt tine si puterea ta de a trece peste necazuri

mai mai ce copilasi mari pe aici,( vreau si eu) pai eu cu ce sa ma laud ..... ee am si eu ,...... un fotomodel care are si el nu mai mult de 9 kg dar la doar 2 ani

roandre, capul sus, esti o mamica minunata sigur te vei descurca cu cele 2 comori
[sim] bafta sa iei decizia cea mai buna, va avea sigur doamne doamne grija de voi , si silviu sa nascut cu circulara de cordon, dar eu nu am stiut dinainte, si totusi totul a fost ok

Alexa28+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna mamici dragi!
Ce ma bucur ca a-ti inceput sa scrieti toate, i-mi era dor de voi si era o liniste pe aici, la sfarsit de an!
Mariana_1976 ce ma bucur ca m-ai visat si ca ti-a placut facuta de sotul meu, fie doar si in vis! Poate se va adeveri cand vei veni in Ro, pentru ca sotul meu intr-adevar gateste foarte bine! Daca se va adeveri si partea a doua cu bebe, atunci chiar vei fi ursitoare pentru mine, sau o zana buna! Oricum va fi, daca m-a visat o graviduta, trebuie sa fie un semn bun.
Cornelia_Laura felicitari mancaciosului mic, care acum e deja mare!! A facut deja 6 luni??Woauuu..parca mai ieri ai nascut!
Roandre ca rau i-mi pare ca esti trista si ca ai ramas fara bona! Of, daca as avea timp te-as ajuta eu, cu cea mai mare placere! Eu chiar o mai ajut pe prietena mea, cand are treaba, mi-o mai lasa mie pe micuta Mara, care in curand va implini 1 an si sase luni. Chiar in seara asta am fost "bona de ocazie", ca a avut probleme cu mama ei, care e in spital si stiu ce inseamna sa nu ai pe nimeni sa te ajute. E greu sa mai gasesti oameni de incredere in ziua de azi si eu ma lovesc mereu de problema asta, cu angajatii care lucreaza ceva timp si dintr-o data pleaca fara preaviz. Da un anunt pe forumul DC, poate gasesti vreo bona, am vazut multe anunturi de genul, asta la generale. Mult noroc si sanatate i-ti doresc!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Roandre, imi pare rau de faza cu bona. Urat din partea ei mai ales ca stia foarte bine in ce situatie esti. Dar fi fara grija ca te vei descurca cu amandoi. Mie mi-a fost de-a dreptul frica de cum ma voi descurca dar acum recunosc ca mi-e tare bine cu ei acasa si nu am nici un ajutor in afara sotului. Mie mi se pare mai usor acum cu 2 decat la inceput cand Eduard era asa mic(si Eduard nici acum la 2 ani jumate nu sta o clipa locului). Curaj si ai sa vezi ca va fi bine! Doar cat stai in spital incearca sa gasesti un ajutor si poate primele zile dupa ce vi acasa.

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Am pus poze noi cu piticii in albumul Ianuarie 2007. Uitati aici

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mav felicitari! Sa ai o sarcina usoara!

sim wow... inca un pic... ce repede a trecut timpul...

Irinel Da... am gemeni in burtik... doi baieti tare neastamparati...

biscu felicitari! Sa fie sanatos si nororcos!

Ma uitam peste listuta... si mi-a sarit in ochi... Elenalove27 stiu ca a nascut...

Mihaela... of... si-a gasit bona cel mai bun moment sa plece Poate gasesti o solutie totusi... poate se razgandeste si o mai tii pana faci rost de alta bona... sau poate gasesti alta pana nasti...

paxela bun venit in club... si mandra mea avea la 2 ani 10 kile... Avem copii fotomodel... tin la silueta... A mea e si f. energica... si mananca asa si asa... cum sa puna pe ea... Asa a fost mereu...

cornelia wow... aproape 6 luni... repede mai trece timpul... acum ma uit la pozele voastre... sa vad si eu nazdravanii...

Acu'... despre mine... In ultimul timp trebuie sa stau numai in pat. La consultatie, la 25 de sapt., am aflat ca am colul deschis... mama lui... cum s-o fi deschis, ca si pana atunci evitasem sa fac efort si stateam destul de mult in pat... de cand cu placenta jos inserata. Apoi, la 26 de sapt. am stat prin spital, aproape o sapt. pt. cerclaj... Si m-am intors acasa inainte de sarbatori... Acum astept sa vad cand merg zilele astea la urmatoarea consultatie... sa vedem ce mai spune dr.
Trebuie sa stau cuminte... ca sa tin bb-ii cat mai mult in burtik... macar inca 8 sapt., pana la 36 de sapt. N-am voie sa nasc mai devreme






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Cornelia ai niste papusi de copii. Sa iti traiasca. Am si eu o intrebare: cum reusesti sa ii culci pe amandoi?

Roandre, tare rau imi pare, nu cumva voia sa ii dai mai multi bani? Ca parca prea si-a ales momentul... Dar sa stii ca si daca nu gasesti alta solutie si eu cred ca te vei descurca foarte bine. E mai greu la inceput pana se obisnuiesc copiii impreuna.

Elyane prin cate ai trecut tu... Doamne ajuta sa stea gemenutii neastamparati acolo cat trebuie. Tu o sa ai ajutor?

Ioana tu in ce punct esti acum? A, sa nu uit, TREBUIE sa zambesti indiferent de ceea ce iti ofera viata, nu te lasa batuta. Gandeste-te la ceea ce ti-a dat Dumnezeu si pune pe planul doi ceea ce nu ti-a dat (inca).

Pupici la toate

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria (20 Aprilie-14 Decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!!
Irinel draga, multumesc de intrebare, suntem in faza analizelor sotului, ca la mine totul e ok. Mi-am luat chiar si rez. anatomopatologic de la spital si nu era endometrioza cum au crezut medicii, era doar un chist format dintr-un folicul nespart si inflamat, pentru ca eu am deobicei mai multi foliculi maturi luna de luna, deci posibilitate de gemeni, mai ales ca sora mamei are gemeni. Insa sotul sta cam prost la capitolul, are doar 7 mil., sunt aglutinati(lipiti, nu stim de ce) si au mobilitte de 35%, iar sansele noastre sunt doar prin IA, GIFT sau FIV+ICSI. Am cerut parerea 4 medici pina acum si toti au ajuns la aceeasi concluzie. Dar nu mi-am pierdut speranta si de curand ma tot gandesc sa infiez un bebe, insa nu stiu ce sanse avem nici acolo, sotul meu fiind strain. Multumesc pentru incurajarile frumoase si voi incerca sa zambesc mai mult!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Cine actualizeaza listuta...Elenalove si ruxi au nascut.
Pe 21 decembrie (21:55) - ruxi (05.04.1973), 36s,nastere naturala fara epidurala, Timeea Ioana , 2550g,45cm, Apgar 9.

Cornelia, ce superbi sunt bebeii! M-am gandit f mult la tine dupa ce am ramas fara bona si m-am incurajat singura ca dc tu reusesti sa faci fata am sa reusesc si eu.

Sim, Alexia s-a nascut cu dubla circulara de cordon si totul a fost ok. Dc se stie acest lucru inainte de nastere nu va fi nici o problema pt un doctor bun.

Ioanatugs, esti o dulce ca intotdeauna. O sa incerc sa gasesc alta bona. Pana atunci ma va ajuta mama cat va putea dupa ce vine de la serviciu...voi vedea cum o s-o scot la capat. Trebuie sa reusesc caci nu sunt nici prima nici ultima mama care isi creste copii fara ajutorul unei bone.

Irinel, nu cred ca vroia mai multi bani bona....cred ca pur si simplu a speriat-o faptul ca venea inca un bb in casa. Oricum nu mai conteaza...nu o mai vreau ( e a doua oara cand ma lasa balta exact cand aveam mai multa nevoie).

Maine ma duc la dr si eu cu Eliana si speram sa va dam vesti bune cand ne intoarcem.

Va pup pe toate!








Mihaela (35+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by elyanne

Am incercat sa fac si restul listutei la fel ca prima parte...
Daca va place, o rog pe Gina M sa o editeze ea pe cea dn prima pagina... si pe urma sa o sterg eu pe asta... ca sa nu fie doua liste.





Elyanne, imi plac tare mult imbunatatirile aduse de tine.Bravo!
Aveam de gand sa fac acelasi lucru dar, cum timpul nu mi-a prea permis, am tot amanat-o cu ce-a de-a 2-a parte.Am adaugat noile modificari si sper ca este bine.Daca mai este ceva de facut, trageti-ma de 'maneca' ok?

In ceea ce ne priveste,vestile sunt unele bune.Fetele se simt tot mai bine iar noi la fel.
Durerile de care va vorbeam au incetat o data cu CM si s-a dovedit faptul ca, sotul s-a ingrijorat degeaba.
Drept urmare aseara, mi-a cumparat "teste de ovulatie", iar in dimineata aceasta la micul dejun, a avut grija sa nu care cumva sa uit sa iau vitamina prenatala!Mi-a adus-o la masa si n-a plecat la lucru pana n-am luat-o!
Acum,daca Dumnezeu o vrea, vom trai si vom vedea tot ceea ce, va mai face in viata noastra!
Desi, in adancul inimii sotul ar vrea ca next BB sa fie un baietel,rugaciunea lui este acum ca, Dumnezeu sa ne daruiasca ceea ce El va vrea.
Raman alaturi de voi, si va doresc fiecareia in parte ca marea minune de a ramane gravidutze din nou, sa aive loc cat mai curand.
Va pe toate.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Va doresc un an minunat , multa sanatate si bucurii cat cuprinde.

Mav felicitari si sarcina usoara!

Sim timpul trece si tace.Nastere usoara!

Irinel bine ai revenit!

Roandre nasol moment si-a gasit femeia asta.Poate totusi reusesti sa gasesti pe cineva de incredere repede.


Am pus poze noi facute de Craciun si de revelion.



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput