Cirese de Mai-Iunie 2006 ... cu bancurile lor (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

quote:
Originally posted by camelia.t

Mai Dana, da te-ai pus pe cercetat, nu gluma!

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=f44d8edd2a6299f81a253&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ VIDEO



Pei...ca stiam eu ca am urat o data pe 30 august!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Buna seara!!!
Azi este sf Alexandru si e mai sfant decat cel din august pt, ca e cu cruce neagra . Asa ca AL multi ani Alexandrilor si Alexandrelor!!!!

Hai sa va povestesc pe scurt ce am patit.
Azi noapte la ora 2 am ajuns cu Mihnea la urgenta la grigore Alexandrescu. De duminica avea iar muci si tusea, o tuse care ii provoca o mare durere ca il trezea si din somn. Aseara a facut si un 38 C febra si nu reusea sa adoarma din cauza tusei. Asa ca am mers la spital. Acolo bronsiolita acuta si internare fara alte cuvinte. Cu chiu cu vai am convins-o pe dr. sa ne trimita la Budimex cu bilet de internare. Am ajuns acasa la 3.30 dimineata si la ora 9 eram la budimex la Stanciu care nu ne-a internta, slava domnului. Acum avem tratament: ketof; un sirop antitusiv, si aerosoli cu adrenalina pe care ii facem acasa, ca le avem pe toate. Faza e ca urla copilul asta ca din gura de sarpe cand ii pun masca aia pe fata si stiam ca Ingrid a ta, Viviana, a facut aerosoli si voiam sa stiu daca si ea plangea atat. Nu va spun ca seara i-a facut o aspiratie in nas si in gat, mai si mi s-a rupt sufletul pt. copilul meu care atat plangea si se incovoia...of of of.
Acum doarme de pe la 5.30 si presimt ca va mai dormi mult si bine...tare sunt curioasa cum ii vom face urmatoarea sedinta de aerosoli.
CAm atat despre noi. Asta e, se pare ca ciresele noastre pe anga faptul ca se lasa diversificate mai greu, au ales sa se si imbolnaveasca in acelasi timp...din pacate.

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by puiudana2004

Meiii, azi nu e Sf Alexandru!!!M-am uitat in calindar.
Lacra saru-mana de aprecieri.Gata cu libertatea mea



Dana si Andrei (6 mai 2006)

Varsta Andrei





Acum m-am uitat inca o data, in CALENDARUL CRESTIN ORTODOX si azi este sf. Alexandru, arhiepiscopul Ierusalimului.
Imi cer scuze Oanei ca am indus-o in eroare, si pe 30 august este un sf. Alexandru, patriarhul Constantinopolului...
Nu stiu care zi e mai importanta, si cei cu numele de Ion au o gramada de zile...


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Daryana, eu vreau un carusel dar care sa cante non-stop, adica pana am eu chef sa-l opresc. telecomanda poate fi optional, nu tin neaparat. dar poate o sa reusesc sa il cumpar pana la urma.
eu sunt foarte obosita, pic de somn dar deja acum nu-mi vine sa ma culc ca imi este teama ca nu apuc sa dorm nici o juma de ora. Si parca vad, ca daca nu ma culc, Mihnea mai doarme pana la 21.00 .

Virgi, ce mai face Luana cu guritza? I-a trecur buba? Am facut ardeii copti dar mie mi-au iesit amari. Ii pun foarte putin i piureul de legume, si se pare ca lui Mihnea ii place, dar cred ca daca i-as pune mai mult nu ar mai accepta.

Puiu de Dana, esti draguta sa mai scri cum faci tu legumele cu carnea la cuptor ?

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Carmina muuulta sanatate la bb Mihnea.
Intr-adevar tare multe ciresele suntem bolnavioare acuma. Eu zic ca si vremea asta e de vina. Inca nu a dat un inghet din ala calumea sa mai dispara din microbii astia. Si la temperaturile astea si cu atata umezeala le prieste de numa.Offf!!!

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=f44d8edd2a6299f81a253&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ VIDEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

quote:
Originally posted by camelia.t

Carmina muuulta sanatate la bb Mihnea.
Intr-adevar tare multe ciresele suntem bolnavioare acuma. Eu zic ca si vremea asta e de vina. Inca nu a dat un inghet din ala calumea sa mai dispara din microbii astia. Si la temperaturile astea si cu atata umezeala le prieste de numa.Offf!!!

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=f44d8edd2a6299f81a253&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ VIDEO



Mare dreptate ai Camelia, sa stii(multumim de urari). Un ger micutz acolo ar mai rezolva problema asta. Din ce am inteles eu este vorba de o epidemie...sunt cate 3 in patutz la spitale. Nu stiu cum vor astia sa ne faca copii bine cand ii pun in pat cu alti bebei care poate ca au alt tip de viroza .

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Carmen, imi pare rau pentru Frumusescu ca-i bolnavior si pentru tine ca alergi atat.

De cand ii pun mango in piureul de fructe dl. Alec mananca fara probleme la masa respectiva.
Maine imi incerc norocul cu niste piure din broccoli...


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Carmina...da...vremuri de trista amintire bronshiolita lui Ingrid...Noi aerosolii ii faceam la Med life si era acolo o asistenta dragutza care ii canta mereu si si gesticula in timp ce canta ca sa-i atraga atentzia...Cand nu era ea de servici facea Bogdan pe mascariciul...ce nu facea in fatza ei(si a celorlaltzi venitzi la aerosoli).In tot acest timp ea statea la mine in bratze,cu spatele la mine...cu o mana ii tzineam manutzele si cu cealalta masca...Spre sfarsit se obisnuise si chiar a luat-o somnu' de vo 2 ori.Ar fi bine sa reushitzi sa-l facetzi sa stea cuminte la aerosoli pt ca ii fac foarte bine...daca nu...poate ii face injectzie.Oricum daca nu sta e bine sa informartzi medicul cat mai curand...sa nu treaca timpul aiurea.

Aspiratziile intr-adevar erau f. traumatizante si pt mine si pt ea...da tare bine mai dormea dupa ele...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Buna seara la cirese!

La multi ani sarbatoritilor de astazi de sf Alexandru si cei ce fac 6 lunite!: Andrei, Alexandra, Mara Ioama si Maria Calina!

Pupici puiutilor bolnaviori Ana si Mihnea!

Felicitari Doroti Natalitei ptr. progrese! Si daca te rog sa treci si dintisorul nr 2 la 6 luni si 19 zile... Multumesc!

Virgi am vazut-o pe Luana cea frumoasa! Penultima poza e facuta de unde stati voi? Adica stati pe plaja si aveti si piscina sau e un hotel ceva?

Dana felicitari ptr bebe descurcaret!

Mai revin daca imi aduc aminte ce mai vroiam sa spun...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

LA MULTI ANI DE SF ALEXANDRU TUTUROR CU ACEST NUME!!!sI SCRIU CU LITERE MARI LUI LACRI MII DE SCUZE.Cautai in alta parte si e si Sf Alexandru azi!LMA D-le Razacila!
Bulinutzo multa sanatate lui Mihnea si tie multa putere sa treci si peste pasul asta!!!
Lacra,eu pun toate legumele cu putin unt,un catel de usturoi si sa fie acoperite de apa,la cuptor.Carnea,o fierb pe aragaz cat sa ii iau spuma,dupa care o pun alaturi de legume la cuptor si le las cam 1-1 si 1/2h.Si cam atat.Le mixez si asta e. si sper sa ii placa lui Razacila.Eu azi i-am facut supa cu taitei si a mancat...aproape un castron de papa bun.


Mergi la inceput