sindromul ovarelor polichistice

sindromul ovarelor polichistice | Autor: Adrriana

Link direct la acest mesaj

A ramas cineva insarcinata avand sindromul ovarelor polichistice?...daca da...natural sau cu tratamente?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adrriana spune:

Sa inteleg ca nu a ramas nimeni insarcinata avand acest sindrom?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Poti sa intri la Odisee sau la Aspirante si sigur ti se va rspunde

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

sora mea a ramas fara nici un tratament. nici macar nu-si programase sa ramana insarcinata.
si eu am ovare polichistice.chiar duminica mi-a zis dr. si de 4 ani si ceva incerc sa raman gravida si nimic.depinde de organism..dr mi-a spus ca sunt multe femei cu ovare polichistice si nu tot timpul sunt la baza infertilitatii. in cazul in care n-ai ramas niciodata,atunci se iau in considerare.asa mi-a spus. eu am si prolactina marita. mi-a dat sa-mi repet analizele si pe urma, vrea sa-mi dea tratament. daca totul decurge bine,mi-a zis ca s-ar putea sa-mi faca inseminare, ca n-are rost sa tot astept.mi-a spus ca nu sunt probleme mari si ca totul va fi bine.
multa sanatate iti doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

didi sindromul ovarelor polichistice implica mult mai mult decat ovare polichistice. Daca s-a ajuns la sindrom vorbim si de implicarea pancreasului care secreta insulina in exces, vorbim de o rezistenta la insulina, de un deficit de progesteron etc.

Adrriana e ffff greu de respuns la intrebarea ta. Sunt persoane care si-au imbunatatit sindromul prin pierderea unui nr semnificativ de kg., sunt persoane care au ramas in urma unui tratament naturist. Dar depinde f mult de cat de avansat e PCOS-ul. Sunt multe de luat in calcul.
Si eu sufar de PCOS si stiu cat de greu este. Suntem mai multe cu PCOS la naturiste si homeopate. Mult succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

GUDINDE iti multumesc pt exlpicatii! cat traieste, omul tot invata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by didi-anda

GUDINDE iti multumesc pt exlpicatii! cat traieste, omul tot invata!



Didi sa dea DD sa nu trebuiasca sa inveti prea mult despre asta. Eu am invatat pt ca sufar de PCOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

GULINDE . imi pare rau ca suferi!
cu siguranta DUMNEZEU ne va da tuturor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmeura spune:

buna!
eu sunt zmeura si de 2 ani ma chinui sa raman insarcinata.
doctorita mi-a spus ca am ovare polichistice.eu am menstratie ceas la 31 de zile ,am si ovulatie in fiecare luna.
sa fie doar la inceput boala mea?
acum urmez un tratament naturist care sper sa ma ajute.
voi ce probl aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleny78 spune:

Draga Adriana, eu am ramas insarcinata avand POCS. Am o fetita de 1 an si e minunea mea. Am facut tratamentul LIviei dar 3 luni apoi pauza de 6 luni si s-a intamplat! Nu stiu daca a ajutat sau nu dar rezultatul conteaza. Multa Bafta ca se poateee. Am asteptat 2 ani dar nu mi-am pierdut speranta asa ca fiti oprimiste, fetelor!Sa nu uit...menstra neregulata total, adica 30, 40 sau in unlele luni deloc.Nu am facut niciodata stimulare.
va pup

Mergi la inceput