Mamici de martie-aprilie 2007 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

Buna fetelor! Elyanne vin si eu sa te incurajez nu dispera toate au o rezolvare ai sa vezi ca totul va fii bine cu tine si bebeii tai. Roxana pune-mi te rog si mie data mea de nastere:16.03.0978 mersi mult.In rest suntem bine asteptam Craciunul dar nu ca si altadata pt. ca departe de casa si fara familie nu are nici un farmec dar asta este anul acesta nu putem venii in romania pt. ca sotul nu mai are concediul in decembrie.Va pup si mai vorbim......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Buna fetele!

Mai intru si eu la apel, vad ca v-ati pus pe scris sa le depasim pe burticile din grupa mica de mai-iunie

Galusca mea e foarte zglobie, mult mai agitata decat surioara ei mai mare. Tin minte ca si Emma era activa in burta, dar avea program regulat, nemtzeste dimineata, la pranz si seara, in schimb noaptea niciodata nu m-a derenjat de la somn, fata finuta

Pe cand mandruta asta mica de Galusca, topaie mereu, nu stiu de unde atata energie. E drept ca beau cafea cu lapte zilnic si mananc la ciocolata cat nu am mancat tot anul.
Cu Emma e mult sa spun ca am baut 10 cafele pe toata durata sarcinii, acuma mi-i tare greu fara cafea, e drept ca o indoi cu lapte

In rest toate bune si la mine, in limitele bunului simt, mai pe ici pe colo o durere, mai se intareste burtica, mai face Emma cate o boacana taman cand eu as sta putin intinsa in pat... Nu ma plang, sunt optimista din nascare




Katink cu Galusca si Dulcineea mea Emma-Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Elyanne, draga de tine, am citit acuma de colul tau. Iti tin pumnii sa nu se deschida si sa stea baietii la caldurica inca macar 2 luni.
Ai mare grija de tine.

Eu cu Emma am avut colul scurt de la 22sapt., dar nu e acelasi lucru ca la tine, mai ales ca-s doi. Iar de deschis l-am avut deschis din sapt. 34 si dr. spunea ca nu apuc 38 sapt. si cu toate astea am nascut la 40 sapt. + 2 zile. Nu m-am menajat deloc, dar tu ai grija foarte mare de tine, stai cat mai mult in pat.

Te pupam sa fie totul bine cu voi trei,


Katink cu Galusca si Dulcineea mea Emma-Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Si acuma sa va dau vesti si despre Monica_b.

Azi a implinit 27 de saptamani, zi mare pentru noi toti, avand in vedere prin cate a trecut ca sa ramana gravida. Doamne ajuta in continuare sa fie bine si sa stea cat mai mult in burtica puiutii ei.

Tot astazi a avut si control. Pinguinii au peste 1kg fiecare, ceea ce este mai mult decat bine. Colul este si el in regula, la masuratori par capanosi ca verisoara lor mai mare
Urmatorul control peste 2 saptamani in jur de 28-29 dec. poate pana atunci isi pun si ei internet si va mai da personal vesti.


Numai bine la burtici,


Katink cu Galusca si Dulcineea mea Emma-Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna, fetelor!

Imi pare rau pentru pauza lunga pe care am luat-o, insa am fost prinsa intr-o multime de treburi si trebusoare placute si neplacute.
Din pacate nu am timp sa detaliez.

Elyanne, ramai optimista ca va avea grija de tine dr. si Dumnezeu. Daca e nevoie sa faci cerclaj, faci si gata! Nu e chiar rau, ba chiar pe multe femei le ajuta, este singurul lucru care le aduce sarcina pana la termen. Poate e chiar bine sa ti-l faca de urgenta, inainte sa se deschida la interior... Sigur nu e inca deschis, daca ar fi fost, te-ar fi trimis DIRECT la cerclaj, fara discutie. Capul sus!

Vad ca s-a colorat foarte tare listuta de pe prima pagina, au aparut o multime de carucioare albastre si roz, cam putine roz... Eu ieri am primit un cadou deosebit de ziua mea. Am facut eco morfologica si am aflat ca voi avea o fetita, sanatoasa si bine-merci!

Si la mine e foarte activa, la fel ca si Bogdanel. Eu in sarcina cu el ajunsesem sa ma relaxez, cu multa vointa si sa ma detasez ca entitate fizica de bebe, adica sa incerc sa dorm chiar si cand el era treaz si facea tumbe si giumbuslucuri. Altfel as fi avut numai nopti albe. Daca reusiti si voi, cele cu bebei activi, sa faceti separarea asta fizica (mental vorbind) veti vedea ca o sa va fie foarte bine. Ziua, bucurati-va de picioare, pumni si capete cat puteti de mult. Vor iesi cu muschi si foarte bine dezvoltati!

Altfel, am ceva probleme cu sarcina, insa le accept ca facand parte din ea si gata! Nu mai e foarte mult si ne vom tine in brate bebeii... Abia acum incepe greul, e drept, dar merita fiecare secunda. Sper sa imi fac si ceva mai mult timp sa fiu alaturi de voi.

Pupici multi tuturor si sanatate!

Gandacel 20+ si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Mereu uit sa-mi actualizez semnatura... Of! Stie cineva cum pot sa fac sa se actualizeze singura "burtica"?

Gandacel 21+ si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by Gandacel

Mereu uit sa-mi actualizez semnatura... Of! Stie cineva cum pot sa fac sa se actualizeze singura "burtica"?

Gandacel 21+ si Bogdanel (14.11.2005)



Gandacel, din ce am vazut eu pe aici nu cred ca e vre-o metoda sa iti schimbe semnatura automat, numai daca iti pui un ticker la semnatura....ala va fi tot timpul o imagine cu varsta reala a lui bebe.

roxana 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loina_ln spune:

elyanne vin si eu sa te incurajez...sa dea DD sa fie totul bine, sa mai stea BB-ii la caldurica cel putin inca 2 luni. stai cat mai mult linistita, poate ai pe cineva care sa mai stea cu mandra cea mica...cred ca nu iti vine usor nici sa o lasi deoparte asa...deodata...dar capul sus...si mult curaj. de la mine multi
Gandacel, asa cum zice si roxana, singura modalitate sa se actualizeze burtica singura este sa bagi un ticker la semnatura.

despre mine...nimic nou, doar nopti in care ma foiesc de pe o parte pe alta cu amortelile de rigoare, BB care da din picioruse neincetat si din ce in ce mai tare, se roteste, parca face balet in apa
ne-am gandit si la nume: ROBERT-GABRIEL. ce spuneti? inca nu este sigur dar cred ca e singurul nume asupra caruia am cazut amandoi de acord.

cu
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev103pr_.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua la burtici!

Elyanne - te rugam frumos sa stai cit mai mult in pat, sa nu ridici greutati si sa incerci sa te menajezi cit mai mult

Pe noile burtici le pupic si le urez si io numai bine, iar pe vechile burtici le pupic si sper sa fie mai active si mai optimiste...incepind cu mine

Raport.... e mai activa azi decit de obicei..si ne simtim mult mai bine decit zilele trecute, chiar daca nu prea dormim noaptea...maine il sun pe dr. meu sa merg la el....ca vreau sa-l intreb apropo de calatoria de Craciun ce sfaturi are sa-mi dea...sper sa n-am vreo surpriza pe acolo...

Va pupic
Roxygeo21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Bun venit noilor burtici raldisi nunuti
Eliana fruntea sus! Totul va fi in regula doar sa ai grija putin (mai mult) la efort! Important e sa mai tii bebeii in burtica ceva timp... si asa va fi!

Rebiana 23+

Mergi la inceput