FIV 94

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Betty78si eu sunt cu tine in seara asta cand esti singurica. Lasa ca asa cuma zis Moniland o sa razi peste 2 saptamani si acum nu te mai stresa, gandeste pozitiv ca totul o sa fie bine. Haide avem neoie de sustinerea ta ca sa spargi gheata la MNL> Nu vezi ca nimeni de pe acolo nu scrie pe net? Oare cum or vrea fetele astea sa arate o rata crescuta a succesului daca elke nu contribuie in nici un fel? Maine asteptam rezultatele si 2 o sa fie suficienti ca doar nu voiai sa te vezi cu tripleti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Delphieu am facut o incercare de FIV la Giulesti in Octombrie, adica tratamentul de stimulare (FIV oprit doar 3 foliculi) si DR. la MNL ma baga din Decembrie pe alt tratament de stimulare pt. a face in Ian. 2007, deci doar 2 CM-uri pauza. Tu cand ai facutr FIV-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edyna spune:

Monica-Elenanu m-am gindit ca poate sa nu afecteze testul de sange. Incerc sa verific.
Imi doresc foarte mult sa fac testul la 14 zile, si nu de aia ca nu am rabdare ( sint surprinzator de linistita de data asta) ci pentru ca daca cumva e negativ (dar poate totusi nu e)as vrea sa mergem acasa ca sa fim de Craciun cu rudele si prietenii.

dana p. stiam si eu ca Pregnilul ala care il facem inainte de punctie se elimina cam la 10-12 zile, dar acolo avem de 2 ori cite 5000 de unitati, deci asta de 1500 ar trebui sa iasa in 2-3 zile... am tot cautat pe net ceva informatie, dar nu prea...

Eu fac fiv la Belgrad, de aia si am schema asta sustinere un pic mai deocheata.

Va cuprind si am pumii strinsi pentru toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Dragele mele, maine de dimineata ma prezint la punctie, am destul de multe emotii, char daca mi-am impus sa nu-mi pese. Va tin la curent cu informatii. Am nteles ca nu o sa-mi faca anestezie generala, deci o sa vad tot pe un ecran.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Fetelor, multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine. Este o zi extraordinar de grea pentru mine, zi in care imi facusem cu totul alte planuri. Am o stare negativa si stiu ca nu ar trebui , cum a spus Ciarli, dar nu pot sa ma gandesc la altceva mai vesel. De fel sunt o optimista convinsa si cu toate astea am inceput protocolul asta cu nici un fel de entuziam si speranta. Cred ca mai mult am fost preocupata de servici decat de tratament. Oricum, ce-o fi de data asta o fi, dar nu vreau sa mai fac o asemeanea greseala alta data. In rest va mai multumesc inca odata.
Teodoran multa bafta maine la punctie. sa te ajute Dumnezeu sa ai o super productie.
Delfi, cum a spus si Kitta poti sa lasi doar 2 luni pauza intre tratamente. De exemplu cu mine in tura este o fata care a mai facut in august - septembrie si acum a inceput in noiembrie - decembrie tratamentul. Eu daca nu reusesc acum o sa incep urmatorul protocol in februarie si bineinteles mai increzatoare, dar in primul rand o sa imi iau o vacanta in timpul tratamentului.
Kittamult succes si tie. Sper sa reusesti din tot sufletul. Tu cand mergi la doctor? oricum cand o sa incepi tratamentul eu o sa ma duc sa imi fac BCG-ul asa ca poate o sa ne intalnim acolo.

In rest va pup pe toate, fara nici o exceptie.
betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Am avut azi puctia,dar din pacate vestile nu-s deloc bune.Nu am avut decat 3 ovocite,explicatia nu o stiu,ca in momentul in care embriologul mi-a zis,am amutit total.Si nici nu am vrut sa mai deschid gura ca sa nu izbucnesc in plans.Socul a fost prea tare.Asa ca nu-mi ramane decat sa ma rog sa rezulte macar un embrion.Asta-i viata!Oricum puterile m-au cam lasat,nu cred ca voi mai avea curajul sa mai incerc.
Teodoran multa multa bafta iti doresc pentru maine!
Betty te inteleg perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Adelia scumpo, imi pare tare rau, dar o sa iasa soarele si pe strada noastra. Eu deja m-am consolat cu ideea de o posibila nereusita dar stiu si simt ca anul asta 9adica viitor 2007) tot voi reusi sa raman . Asa ca este doar o chestiune de timp pana cand toate ne vom implinii visul. nici macar nu stiu daca sotul meu va veni maine cu mine la ET, sper poate o sa ii dea drumul din spital pentru o perioada scurta.

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Cami
Teodoran vizionare placuta! Sa ne povestesti si noua actiunea..... Asa film exclusivist sa tot privesti! Bucura-te de clipele acelea la maxim, ca sunt momente unice si au farmecul lor.
Betty, Adelia .........

Sherica, Lachi, Rami ............ Daca e DE BINE noi suntem in jurul mesei gata de sarbatoare......, de nu a fost sa fie, suntem aici pentru a va sprijini... Eu ma ofer ca psiholog de serviciu si-n caz de bucurie excesiva si-n caz de......

Eu m-am decis: MERG IN 2007 PE MANA LUI TUTU, DE-I LAPAROSCOPIE, DE-I GIFT SAU DE VA FI CAZUL SA-MI INCERC NOROCUL CU FIV-URI.
Am batut palma cu el si sunt FERICITA, atat pentru mine, cat si pentru el, ca a reusit sa-si vada visul de a face GIFT si FIV in Romania, la preturi rezonabile.
S-a chinuit enorm sa gaseasca o clinica privata, care sa-i ofere aceasta sansa, iar Sabyc-ul a fost singurul care i-a deschis usa, la sume romanesti.......
Ma bucur de luna decembrie si cum ma intorc in tara dupa Revelion, cum ma dau pe mana lui, fara nicio strangere de inima.
De la Tutu am plecat in primavara lui 2005 pentru ca nu avea cabinet particular, nu facea GIFT/FIV/inseminari, nu se pricepea la probleme masculine (atunci aveam nevoie de solutii pentru imbunatatirea spermogramei), iar acum plec de la Giulesti pentru conditiile din spital si pentru lipsa de comunicare.......
Nu-i Tutu perfect, are limitele lui, dar e cel mai apropiat de ceea ce am eu nevoie in lupta mea pentru un ingeras.......
O relatie reusita cu un medic este aceea in care poti trimite pase frumoase, ca intr-un joc de tenis intre 2 jucatori care stiu sa loveasca mingea. Cu Moisa am reusit sa joc remarcabil, numai ca ea nu mi-a oferit decat inseminari, nu si GIFT/FIV.
Moisa ma privea in ochi si stiam ca trebuie sa-i spun cand a aparut mucusul, in ce stadiu e, pe ce parte simt intepaturi, in ce zi sunt, ce tratament am urmat in luna respectiva. Ma dezbracam, spuneam poezia, ea masura endometrul si folicului, eu ceream ora la care fac pregnylul si ziua inseminarii si totul dura cateva minute. Asta numesc eu un tenis de calitate si mai mult de asta eu nu prea am nevoie.............
Iar cu Tutu functioneaza pasele de acest gen la fix. Eu incep propozitia, el o termina.....
E foarte important sa te lasi pe mana unui om care gandeste pe aceeasi lungime de unda cu tine.
Noi suntem ffffffff multe, iar pe medici ii numeri pe degete. Dar sigur exista pentru fiecare "jucatorul de tenis" potrivit........

O seara frumoasa si BAFTA pe drumul greu al cautarii ingerasului mult visat......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Betty

nu fi trista...dupa atitea suparari ai sa vezi in doua saptamini ce bucurie va fi in casa ta...ii doresc si sotiorului tau multa sanatate...iar de aniversarea voastra va doresc sa vi se implineasca cea mai fierbinte dorinta;sa fiti parinti...haide caputul sus,si Doamne Ajuta la ET
Lachi,Sheryasteptam vestile cu ochisori...
Pussi,Anaist,Ramiva doresc ca dupa 9 luni,sa va tineti bebeii in brate
Andicule pupici pe burtic
numai bine tuturor fetelor
eu am fost azi la echo,sint ok si maine iau lista de tratament,voi lua cu totul altceva decit am luat prima data..deci sint pe ultima suta de metri...cu pasi rapizi si plini de sperante ne apropiem de clipa cea mare...va pup pe toate


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Buna dimineata, dragi prietene!
N-am mai scris de mult pe forum, dar v-am citit zilnic, am trait alaturi de voi atat bucuriile cat si esecurile.Unele dintre voi cu siguranta isi mai amintesc de mine.Am facut un fiv in iunie2006 la sabyc, nereusit, iar acum sunt in ziua a 3-a de la et cu embrioni congelati.Am avut 4 embrioni, au rezistat toti la dezghet, numai ca doi dintre ei s-au m-ai subrezit un pic, iar doi sunt destul de bunuti.Deocamdata nu am nici o durere, ma intreb daca ii mai am, daca sunt la locul lor sau daca sunt in viata.Mari sperante nu-mi pun in acesta incercare, dar minuni se pot intampla, asa ca pe 22 decembrie va voi anunta...verdictul, daca nu reusesc ma voi pregati repejor pentru urmatorul, adica cel tarziu in februarie 2007, tot la sabyc.
Lachi, Sheri, Rami, va astept cu nerabdare cu vesti bune, trebuie sa fie rezultat pozitiv.
M Oana, si eu ma gandesc sa lucrez cu dr. Tutunaru, chiar daca nu il cunosc, dar o cunosc f bine pe dr. Matei si imi este tare draga aceasta femeie, am incredere in ea, a facut multe specializari in afara.

va sarut pe toate fara exceptie (nu de alta, dar nu vreau sa omit pe una dintre voi)!

mult noroc, rabdare, incredere in sansa si putere fetelor care sunt in asteptare, stiu cat este de greu.

Sper sa fie o zi cu reusite, de sarbatoare!!!
Cristina

Mergi la inceput