FIV 94

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Sheri, Rami imi pare rau pentru voi, dar stiu ca sunteti luptatoare si pana la urma veti reusi.Facem impreuna in februarie-martie si o fie bine, ca atunci vin berzele acasa si ne vor aduce si noua un pe care sa-l primim cu bratele deschise in ajun de si sa vedeti ce sarbatori o sa avem atunci.
Andrada , ma bucur ca esti mai bine acum , stai cat mai linistita in patut si cu apica langa tine.Sper ca sarbatorile astea sa fie pentru tine asa cum imi doresc eu sa am parte de ele la anul.
Cristina si Betty si celorlalte fete care sunteti in asteptari, va urez si voua ce i-am urat Andradei, adica sarbatori cat mai fericite, sa va cinstiti la trecerea dintre ani cu o sampanie pentru copii(fara alcool), sa nu faceti rau la bebei.


Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Ingeras...Doamne ce mai zboara timpul!Sambata sa ai tot binele alaturi de tine, o nastere usoara si o BB-ita mare, sanatoasa si cuminte!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Ingerash dragaash nastere usoara!!
va pupacesc pe toate si va tin pumniii la toate!!!
Mironaaaaaaa betoana te saluta!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

LACHI, Felicitari!!! Ma bucur din tot sufletul ca ai reusit . Sa ai grija de ce ai in burtica!!! Ce Mos Generos ai avut! Bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

fetelor am si eu o intrebare sunt in ziua 10 de la ET si nu ma simt prea bine am durere la ovare care imi merge pe picior in jos si nu stiu daca este normal pana acum am mai avut dureri ca de CM dar scurte .ma cam doare capul si sani.voi ce parere aveti este normal?va rog da-timi un raspuns

alexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edyna spune:

Alexi22 nu stiu daca te ajuta cumva, dar si eu, ziua a 8a de la ET am dureri serioase de cap, in special dimineata si seara. Ovarele m-au durut cam toata perioada, cred ca inca din cauza punctiei. Nu ai putea suna medicul ca sa vezi ce se intimpla? Eu la fiv-ul trecut am facut o criza cu dureri oribile de ovare in noaptea dinaintea testului. M-am speriat foarte tare si acum prefer sa-l sun.
Iti doresc sa te faci bine cit mai curind si abia astept vestea buna. Miine, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

MOana , acum am vazut ca si tu ai microadenom hipozifar , tie iti vine CM mai ales daca ai si prolactina mare ? Mie intotdeauna mi-a iesit in limite normale si totusi nu am avut nici un CM natural in viata mea , de fapt eu asa am si descoperit ce am , cand aveam vreo 16 ani . Mie doctori imi spuneau ca la mine problema este la hipofiza si ca nu au ce sa imi dea , singurul tratament este acela care actioneaza direct asupra ovarelor nu cel pe care hipofiza trebuie sa le "prelucreze" , ceva de genul asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Fetele / o intrebare >maine am vrut sa/i fac sotzului spermograma pana mai stam in tara dar azi\ a facut o febra de toata frumusetzea 39 .Poate sa o faca sau altereaza tare rezultatul?
Maine fac si eu testul dar nu sunt foarte optimista , din pacate....asa ca ma pregatesc sufleteste.M/am obosit putin azi si simt o jena la ovarul drept iar sanii ma innebunesc....

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!!
Am vorbit si eu cu LACHIONE, era acasa cumintica, in pat si m-a rugat sa va multumesc frumos pentru urari in numele ei! Va multumeste deci la toate si va ureaza acelasi lucru si voua la toate cele care sunteti in focuri cu FIV-ul!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Galuscuta,nu e deloc indicat sa faceti spermograma cind sotul tau are stare febrila.
Chiar ieri am fost cu sotul meu sa faca spermograma si i-a iesit un rezultat cam dezamagitor si prima intrebare pe care ne-a pus-o d-na dr. a fost daca sotul meu are febra sau a avut zilele trecute.
Temperatura ridicata este dusmanul public nr. 1 al spermatozoizilor.Ii omoara pur si simplu !Apare pe fisa, pe linga diagnosticul care vi-l pune si :necrospermie!
Sugestia mea este sa mai asteptati sa-i scada febra sotului tau,si la citeva zile dupa,sa incercati sa faceti analiza!
Bafta multa,sa iasa asa cum va doriti!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput