E adevarat! Se intampla cand nu ne asteptam!

E adevarat! Se intampla cand nu ne asteptam! | Autor: Ralluca

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,

Este pentru prima oara cand postez, desi va urmaresc demult. Am luat parte la emotiile si framantarile voastre din umbra, dar cu tot sufletul.

Acum am decis sa scriu entru a confirma ceea ce am citit auzit de multe ori, dar nu credeam: BB-ul vine atunci cand vrea el si mai ales atunci cand uiti de teste, temperaturi, ovulatii etc.

Inca nu stie nimeni, iar voi veti fi primele care aflati: sunt fericita posesoare a unui test slab pozitiv, facut azi in Z27 - in mod normal la mine data de instalare a menstruatiei. Dupa ~ 7 luni de incercari, am decis sa iau o pauza. Nu va spun cum incepusem in primavara: analize ca la carte, lasat de fumat, acid folic, ales medicul, facut tot-tot... si nik!!! Dupa n-shpe teste negative, am zis ca o las balta: am dat iama in branzeturi cu mucegai (sunt moarta dupa ele), stropite cu cate un pahar de vin (mai ales ca luna asta a fost ziua mea), am sarit acidul folic in cateva zile, m-am spetit cu munca si efortul, am uitat aparatele de gym.... si uite-asa minunea s-a produs! Aveam banuieli de cateva zile, insa am zis sa astept ziua menstruatiei si abia apoi sa fac test. Nici macar nu a fost cu urina de dimineata, si totusi a iesit cat se poate de pozitiv. Well, se pare ca lucrurile mai trebuie facute si natural, nu ca la carte. Ori poate puiul meu este un nonconformist si avea nevoie a lucrurile sa fie mai putin planificate...

Am postat ca sa confirm ca stresul conceptiei dauneaza rau ... conceptiei!! Eu sunt exemplul viu! Va tin pumnii tuturor si multumesc ca m-ati 'ascultat'.

Cu drag,
Raluca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

asa este, dar dupa ce se aduna anii, stresul nu mai poate fi cauza principala...

felicitari, sa ai grija de burtica si bine ai venit la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

FELICITARI RALUCA!!!!!SA AI O SARCINA USOARA SI UN BEBE SANATOS!!!!!
La asta m-am gandit si eu sa stii,ca nu merita sa te stresezi cu tot felul de teste de ovulatie si TB.Eu le-am tinut 2 luni,dar acum am hotarat sa renunt la ele ca numai ma stresez degeaba.

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Raluca, felicitari!!! Cred ca e cel mai frumos dar primit de ziua ta. Sa fiti sanatosi, tu si bebe.


------------------------
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."
Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Raluca, felicitari si bine ai venit pe .
Fuga cu tine la mamici de iulie-august. Gasesti acolo o gramada de fete foarte dragi mie, carora din pacate nu m-am putut alatura, dar te las pe tine sa o faci!
Pupici.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!

In asteptarea lui !

Nunta noastra de vis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Ralluca felicitari din suflet !!!

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

FELICITARI RALUCA!!!
Mare dreptate ai!


Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

In asteptarea...www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20842/.png" target="_blank">fetitzei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

felicitari, sarcina usoara, si un bebe sanatos.

Flavia +13, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Raluca, felicitari si bun venit pe DC. Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Felicitari, Ralluca! esti o norocoasa. Insa cele spuse de tine sunt valabile numai atunci cand ambii parteneri sunt sanatosi, fara probleme. Altfel, daca este o problema cat de mica la el, sau la ea, poti sa fii si stresat si relaxat ca tot degeaba. Si asa cum spunea Tia, cand se aduna un numar de ani... deja nu mai e vorba de relaxare...

Tu sa ai grija de tine si de puiul tau, sa fiti sanatosi si fericiti.

Pupici,
Angelique

pozele mele, povestea nuntii, luna de miere

Mergi la inceput