Pomana porcului

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Ce fete sadice pe forumul DC.


Craciun Fericit!


Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

Rufus, harnicuta-harnicuta! Bravo tie!

CRACIUN FERICIT! NinaR

LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

Rufus bravo , unde e afumatoarea? ai afumatoare mare? ai putea face si niste slanina, am vazut ca au cam apus vremurile in care se gasea slaninutza afumata foarte foarte buna in macelarii .mie imi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by mazzel

Rufus bravo , unde e afumatoarea? ai afumatoare mare? ai putea face si niste slanina, am vazut ca au cam apus vremurile in care se gasea slaninutza afumata foarte foarte buna in macelarii .mie imi place.



E mare...e mare...Da' de ce intrebi? Ai ceva de afumat?
Afumatoarea e ca si noua, de doi ani; stau la curte si imi permit. Slaninuta nu fac, ca nu-i simplu ca sa fie buna. Dar am luat o tabla de la Cluj, saptamana trecuta, si o punga de jumari din Sibiu...nu cred sa ma mai incapa pantalonii mult timp.


poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

rufus...de unde ai cumparat tabla de slaninutza la cluj? eu am cumparat din supermarket o bucatica in primavara si nu mi-a placut am aruncat-o, nu era ranceda dar nu era buna.
nu am nimic de afumat dar as vrea si eu sa-mi cumpar niste slanina faina sa-mi fac pofta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Fetelor, stiti cumva de unde se poate cumpara sorici bun de rontzait (adica nu talpa din aia nasoala, ci sorici bun) in Bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by mazzel

rufus...de unde ai cumparat tabla de slaninutza la cluj? eu am cumparat din supermarket o bucatica in primavara si nu mi-a placut am aruncat-o, nu era ranceda dar nu era buna.
nu am nimic de afumat dar as vrea si eu sa-mi cumpar niste slanina faina sa-mi fac pofta.



Din Piata Mihai Viteazul. La etaj, unde au mutat hala din spate, ca am vazut ca se lucreaza, dar nu stiu ce fac acolo. Vin tarani cu marfa lor. Tot acolo si branza...


poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

quote:
Originally posted by Messa

Fetelor, stiti cumva de unde se poate cumpara sorici bun de rontzait (adica nu talpa din aia nasoala, ci sorici bun) in Bucuresti?



Draga mea,
Mama a cumparat sorici din piata rahova. (Si carne tot de acolo ca preturile sunt ok ci marfa proaspata. )
Soriciul nu e ca la bunici facut, dar poti sa-l oparesti nitel si apoi sa-l tii la flacara sa se fragezeasca.
Asta cu tinutul la flacara imi aminteste tot de bunici si de plita sobei pe care sfaraia grasimea ce se prelingea dupa sorici

LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Unde-i piata Mihai Viteazu'?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by miria_cristina

Unde-i piata Mihai Viteazu'?



In Cluj!

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput