Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mami2, felicitari si sarcina usoara! sa fiti sanatosi si sarcina la termen!
Gabi, felicitari pt caruciorul albastru! daca asta va doriti, sa ramana asa pana la sfarsit!
Angelique, ai vesti bune! poate ti-aduce Mosul un cadou frumos anul asta!
Ioana, da, cred ca de mine vorbea dna dr. Si pe mine m-a ajutat de cate ori am avut nevoie in timpul tratamentului.Am facut la eco eco din timpul inhibarii si mi-a dat masuratorile mereu in lb engleza pt dr; e super! Ma bucur ca totul merge bine si sper s-o iei cat mai curand pe urmele mele!
Mada, asteptam sa ne povestesti cum a fost nasterea si ce face Darius.
toate fetele!

Andreea 10+
Vine barza!

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

am revenit
felicitari mami2 pentru minunatul cadou de la mos craciun
cris sunt bune valorile spermogramei,bravo
ioana sa vii maine cu rezultate bune
va pup pe toate

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:


Bine v-am regasit dragelor! Va de multe multe ori...Imi sunteti asa de dragi...si v-am simtit mai aproape k niciodata.Nici prietenele mele cele mai bune nu mi-au urat si nu au fost atat de aproape k voi...

Acum sa va dam si cateva informatii utile....( apropo,multumesc moderatorilor pt intelegere)

Stiti k eram foarte dezorientata in ceea ce priveste modalitatea de a naste...Din nou cred k D-zeu mi-a dat puterea sa imi spun clar punctul de vedere cu o zi inainte de interventie si sa aleg cezariana, caci bebicul meu a avut si circulara de cordon si prezentatie pelviana. Noi in ultimul timp la echo am urmarit dar colul, fara sa -l mai vedem pe bb si dc alegeam nasterea normala, ar fi fost foarte greu, daca nu chiar fatal...Inca odata mii de multumiri lui DD..
Cezariana nu a fost asa de cumplita cum se auzise...M-am felicitat si din acest punct de vedere... Am avut rahieanestezie, facuta de dr anestezist Fustanela. La inceput mi-a parut rau k nu am indraznit sa insist pe langa d-na Lutescu sa o am pe mamacita alaturi de mine,dar apoi mi-am dat deama k si dansa este o persoana de nota 10....Nici nu am simtit intepatura in coloana si apoi pe tot parcursul interventiei a stat la capul meu si mi-a vorbit, m-a mangaiat...m-a incurajat si mai ales imi spunea ceea ce se intampla cu mine...peratia mi-au facut-o ambii medici Lutescu...Nu stiu care a fost mana intai, dar taietura arata f bine.
Ceea ce m-a impresionat si mai mult a fost k nici d-na Lutescu nici ea nu au primit "atentiile" mele dinainte...caci asa am incercat sa dau...Apoi chiar k le-am dat de drag cand am vazut k totul s-a desfasurat foarte bine.Nu am dat nimic neonatologului caci nu am reusit sa il cunosc nici inainte nici dupa...Nici acum nu stiu dc neonatologul este acelasi cu pediatrul..dar ma rog..asta a fost.
Cel mai emotionant a fost cand l-am auzit pe bb tipand inca din burtica...Am inceput si eu sa plang...Nu stiu dc i s-a mai intamplat cuiva chestia asta, dar eu am ramas socata cand l-am auzit.
Prima seara am petrecut-o in postoperator si mi l-au adus pe bb sa il pun la san...din nou...am plans...eram terminata de emotie..
A doua zi ne-am mutat impreuna in salon( rezerva de care va povesta Cristina).
Despre impresiile din spital pot sa va spun k mi le-am schimbat aproape in intregime....Nu stiu dc atentia cu care am fost tratata s-a datorat faptului k am stat intr-o rezerva platita, dar toata lumea isi facea treba asa cum trebuie.Bineinteles k am dat in stanga si in dreapta, dar o faceam k rasplata pt serviciile aduse.Puteam sa nu dau niciun leu, caci ei tot acelasi lucru faceau, dar am dat caci am fost multumita si incantata..de la medici, asistente, infirmiere, atat ale mele cat si ale bebicului.D-l Lutescu a venit zilnic sa ma viziteze, chiar dc a fost weekend. D-na era plecata la bucuresti si de aceea a venit dansul.....Iarasi am fost impresinata....
Joi am nascut si duminica am si venit acasa..si am inceput viata in 3....De fapt in 4 caci bunicile fac prin rotatie de serviciu la noi.BB e f mancacios..mi-a facut rani la sani si nu ii ajunge lapticul meu asa k,am trecut si la supliment desi stim k nu e o varianta buna...

Ma bucur mult cand vad k lista gravidutelor se completeaza pe zi ce trece....
Voi mai intra pe la voi caci sunt dependenta, dar nu in acelasi ritm k pana acum.
Am pus ceva pozici de la maternitate...
Va pupic pe toate, fara exceptie...

Madalina +Darius Cristian

poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

madaluta, multumim de detalii si ma bucur ca sunteti bine toti 3. Cred ca esti super incantata. Ai avut inspiratie sa alegi cezariana si bine ai facut. Te pup si ai grija de tine si de bb
andicu multumesc, sa dea DD
ioanap_76 multumesc si tie
va pup pe toate fetelor si va doresc ca moshul sa va aduca ce va doriti voi mai mult si mai mult.

gabi

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Madaluta, bine ai revenit si multumim pentru poveste. ce ne-ai povestit despre spital mie una mi-a dat mai mult uraj si incredere. Nu scriu mai mult pentru ca nu am noutati si nici ceva care sa se potriveasca subiectului.

Salut fetele!

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Madaluta, bine ati venit acasa!!
Ma bucur ca ai insistat sa-ti se faca cezariana, ca altfel te chinuiai si tu si bebe.



Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Madaluta, bine-ati venit acasa! sa stii ca am plans cand am citit ce-ai scris! daca plang la tine, cand mi-o veni randul cred ca o sa inund sala acolo! dupa cum ai povestit, acum ciar ca m-am linistit in privinta Lutestilor, nu ca as fi avut vreo indoiala, ca stiu si povestea vara-mii, dar inca o parere la fel de buna,conteaza! iti doresc laptic mult si bebe mancacios si sanatos! sa nu ne uiti, ca avem nevoie de tine si de sfaturile tale!

Andreea 10+
Vine barza!

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

buna feteleor! stiu ce e off topic, dar trebuie sa va scriu: cealalta graviduta acum mamica fericita de care zicea si mamacita sunt eu! am nascut la o zi dupa madaluta, cu incurajarile ei inainte de interventie (cezariana cu epidurala), ea fiind inca in post-operator cand ma pregateau pe mine. nu stiu ce sa zic, operatia a fost super, epidurala facuta tot de dna dr fustanela, super ok, n-am simtit nici intepatura, nimic, oricum eram speriata de bombe si trasesem vreo doua crize de plans inainte, pe masa nu am simtit nimic, ma straduiam sa nu adorm, imi aduc aminte si eu ca a fost cu "hei-rup" cum bine a zis mamacita, ca puiul meu capos avea o pozitie ciudata, parca am auzit si ceva de dubla circulara, dar sincer nu mai stiu, si nici nu am intrebat.... recuperarea a fost nasoala. poate sunt eu mai "sensibiloasa", poate asa e la epidurala, dar ma apuca plansul si ma simteam ultimul om cand vedeam fetele cu rahie ca se plimbau eventual si cu bebe in brate si eu cu greu am reusit sa ma tarasc din pat abia in seara zilei cand am fost mutata la salon... ma rog, trecura, acum e bine, operatia mai doare un piculet cand ma urc sau ma dau jos din pat, in rest ne agitam prin casa, am laptic dar motanul e lenevior si nu suge cum trebuie ca sa stimulam si mai bine, dar..suntem acasa, suntem toti 3 (4 de fapt, ca e si buni cu noi) si asta e cel mai important.
va pupam in formatie completa si va dorim numa' de bine!!!!

Deea 36+ , viitoare mami de Eric

PICS

ERIC

dortmund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

offf, cand ma uit la semnatura de mai sus si vad 36 de saptamani.... parca au trecut o suta de ani de-atunci...

Deea, mami de Eric

PICS

dortmund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Deea , sa-ti traiasca puiul!! Sa ai un baiat sanatos, cuminte si mancacios(ca din ce am citit face mai mult nani)!!

Va pe toate

Dana
Poze

Mergi la inceput