Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS
mamacita, nu ne-ai mai scris de mult. Ca sa iti fac o seara buna, m-am intalnit azi cu o alta amica de-a mea, pe care nu am mai vazut-o de cateva luni bune, dinainte sa nasca si am aflat ca anestezista pe care mi-o tot lauda ai fost TU. Se pare ca este a doua prietena de-a mea care naste avandu-te pe tine alaturi. Ce mica e lumea! Inca odata, jos palaria.


Multumesc,chiar ma ajuta,cred ca oricine si oricat de sus are nevoie de recunoastere si multumire,de faptul ca"lasa loc de 'buna ziua'".

Nu ti-am raspuns la intrebarea legata de anestezii:pe langa faptul ca tehnic difera fff mult[peridurala este mult mai dificila decat rahianestezia],sunt avantaje certe pentru pacienta.am sa-ti enumar cateva:lipsa durerilor de cap[desi prin carti se mai citeaza,eu n-am intalnit],stabilitatea hemodinamica excelenta[adica a tensiunii si pulsului],posibilitatea de a te mobiliza mai repede dupa operatie,posibilitatea de a prelungi cat doresti anestezia sau sa continui la cerere analgezia[calmarea durerilor].

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Sper ca madaluta a si nascut.Din pacate,pe langa diverse sarcini de serviciu,astazi s-a ivit si ceva extra,determinat de oboseala mea cumplita datorata activitatilor nocturne intense ale lui Alexut:am zgariat masina unui coleg in parcare,asa ca a trebuit sa ma duc sa-i zic si sa rezolvam amiabil si rapid.Deci n-am avut cand sa dau o fuga sa ma interesez.Aflu eu maine...

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

buna seara! sunt sotul madalutei si avem un baietel frumos , Darius, 3,700, mama se simte bine
de maine dimineata vor fi mutati la salonul 7401. va steptam , daca aveti placere

Madalina 39+,Darius

poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by madaluta

buna seara! sunt sotul madalutei si avem un baietel frumos , Darius, 3,700, mama se simte bine
de maine dimineata vor fi mutati la salonul 7401. va steptam , daca aveti placere

Madalina 39+,Darius

poze,



Sa va traiasca!
Maine ma prezint;sunt sanatoasa si vaccinata!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

A nascut Madaluta! Vaaaaai, ce veste buna!!! Multumim ca ne-ati anuntat.

Sa traiasca proaspata mamica si proaspatul tatic, sa fie sanatosi si sa se bucure de cel mic! sa dea Dumneyeu la cat mai multe astfel de vesti bune!! ce spuneti fetelor, o punem maine de o intalnirea, asa ca sa o vizitam pe Madaluta? Eu pot oricand stabiliti voi, pentru ca maine este ultima mea zi de concediu, deci nu sunt legata de timp. Astept vesti de la voi.

Azi am fost si am lasat proba pentru spermograma, am asa niste emotii de mari, sper din tot sufletul meu sa iasa bine. A durat insa foarte mult, am stat o ora la coada, insa proba am dus-o la laborator de cum am ajuns.

Sly intreba de spermograma, am facut-o asa cum spunea Ioana la Synevo. Nu am facut programare telefonica, am fost doar cu 2 zile inainte sa iau recipientul steril.

Mamacita, multumesc mult pentru lamuriri, intra-adevar acum m-am luminat. Cand am fost operata de apendicita acum 6 ani mi s-a facut rahie si am avut probleme foarte mari pe masa de operatie, din cauza anesteziei mi s-a spus dupa aceea, as fi avut probleme cu inima. Nu mai spun de durerile de caop ingrozitoare de dupa aceea care m-au tinut o saptamana.

Pup toate fetele. daca sunteti curioase, am pus poze noi la semnatura...

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Madaluta: Ce bine ca marea intalnire s-a produs fara probleme!!!! Un bb sasatos si mancacios va doresc!!!!!! Astept sa vii cu detalii atunci cand va fi posibil!
Angelique: Tin pumnii pentru rezultat!
Pupici pentru toate fetele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl74 spune:

Madaluta ce veste minunata ! Sa fiti sanatosi si Dumnezeu sa vegheze asupra voastra !
Ce mult ma bucur.....Imi vine sa plang, mi-ati bucurat ziua cu asa veste minunata !!!!!! .
AngeliqueS si bafta la rezultat! Vom face si noi analiza tot la Synevo, dar in ianuarie.
Tuturor fetelor si Doamne ajuta sa ajungem si noi anul viitor la fel de fericita ca Madaluta !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

ce veste minunata
darius bine ai venit pe lume,sa fii sanatos si mancacios si sa le aduci multe multe bucurii parintilor
madaluta refacere usoara si te asteptam cu multe detalii
fetelor din pacate eu nu pot sa merg azi ,diseara am petrecerea firmei si sunt la serviciu pana la 15.00,apoi coafor,etc etc
mergeti voi si dati-le cate un si din partea mea


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Mada sa-ti traiasca copilasul, sa fie sanatos si voi la fel, sa fiti sanatosi si micutul Darius sa va aduca numai bucurii!
Iti doresc refacere usoara si te asteptam cand vei putea cu detalii!

Eu cred ca maine pot merge, de dim. am programare la d-na Lutescu si apoi pot veni, sper sa nu stau prea mult la dr. Cris, poate mergi maine cu mine si Cornelia, poate vii si tu! Vb. pe mail.Cris, nr. tau o sa-l iau de la Cornelia.

Va pup, fetelor! si va doresc un week-end super!

Ioana


vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Of, of, of... ati pierdut de mult sensul "informatiilor utile din Constanta"...

Mai putin offtopic, va rog.

Mergi la inceput