Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mav, stiu ca nu te-ajuta cu nimic parerile noastre de rau, dar totusi, n-am cuvinte sa-ti spun cat de rau imi pare si stiu ce inseamna sa pierzi atunci cand crezi ca ai reusit! sunt convinsa ca urmatoarea incercare se va termina cu al2lea bebe pt tine, si pana atunci bucura-te de comoara de 3 ani de langa tine( apropos, sa-ti traiasca si la multi ani pt cand va fi ziua lui!)!

Angelique, nu dispera! Lulu are dreptate, ar fi bine sa va relaxati un pic si sa va distantati de subiect, pt ca trebuie sa crezi ca bucuria vine cand nu te astepti! (mai putin in cazul meu, ca era imposibil!)am vazut asta la f multe fete de pe forum si chiar din jurul meu! trebuie sa fii optimista, dar sa nu uiti si ca viata trece pe langa tine, si e bine sa profiti de fiecare zi frumoasa!

Va pe toate! Madaluta, e 2 ori si pt bebe Darius!



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna seara
maine merg sa repet chlamydia,insa mi-a spus asistenta ca o sa-mi recolteze ea
stie cineva,nu este doamna doctor maine dupa-amiaza?
cred ca nu e nici o problema,ma gandesc ca oricum asistenta a asistat si la prima recoltare...


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

cornelianeli: nu stiu dc maine este sau nu d-na dr, dar si mie mi-a mai recoltat asistenta, chiar mi0-a scos firele de la cezariana, desi era si d-na acolo.Are o mana f usoara, nu-ti fie teama...Bafta pt rezultat!

Madalina +Darius Cristian 3 sapt+

poze Darius,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Cornelia, nu stiu daca este dna dr, dar ai incredere in Carmen, ca a invatat bine! mie mi-a recoltat pt Papanicolau si nici n-am simtit. Succes, sa iasa negativa !!!



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna dimineata, fetelor mele dragi!
LA MULTI ANI! Va doresc ca acest nou an 2007 sa va aduca tot ce va doriti voi si in primul rand bebelusii mult visati!
Va multumesc si pentru urarile voastre de Sf. Ion, pe care abia acum am reusit sa le citesc, o data cu mesajele voastre.
M-am bucurat ca anul asta a inceput bine, ca avem deja o graviduta! Lulu, iti doresc o sarcina usoara si bebe sanatos! Cum a fost ieri la dr.?
Pacat insa ca avem si vesti proaste..Mav imi pare foarte rau si sa stii ca sunt si eu alaturi de tine si ma rog sa te ajute Dumnezeu sa treci peste acest moment greu
Cornelia iti doresc multa bafta! sa stii ca si mie tot Carmen mi-a recoltat si pt. papanic. si pt. clamydia, desi d-na dr. era, ca apoi ea mi-a facut echo. Insa ma gandeam ce facem noi cu buletinele de analize, unde le traducem pt. FIV?
Andicu pe burtici! Ma bucur ca sunteti bine!

Fetelor, va pup pe toate!!

Ioana


Vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Am fost ieri la medic .

Am facut echo si am vazut inimioara copilasului meu !
Maine vom implini 8 saptamani ,avem 8.5 mm , activitate cardiaca buna ,placenta in formare si bine.

Vom reveni la medic peste 4 saptamani .Pana atunci ..acid folic si cam atat!Nu avem restrictii nici la .Suntem bine ,deocamdata ,multumim lui Dumnezeu!

7 + si 6 zile

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ioana, nu trebuie sa traduci analizele pt Szeged! dr o sa te intrebe unde nu intelege, dar in general, la analize intelege tot ce trebuie; prescurtarile sunt cam aceleasi.
Lulu, ma bucur ca sunteti bine! sa fiti asa toata sarcina!

Maine am si eu programare la dna dr. Maine fac si testele genetice, sper din toata inima sa nu-mi dea niciunul emotii.



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna fetelor
andicu, mada va multumesc pentru incurajari,sper sa primesc rezultatul la fel de repede ca data trecuta...si sa fie negativ!!!
n-am nici o problema daca imi recolteaza carmen,e foarte bine ca o implica si pe ea,cine stie poate intr-o zi va ajunge un medic bun
ioana bine ai revenit,voi opera modificarile pe prima paginuta
lulu felicitari ,acum ca l-ai vazut pe puiut si ca totul este in regula trebuie sa te odihnesti si sa ai grija de voi
cum e domnul doctor cristurean? ce impresie ti-a lasat?



"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

cornelia ,mi-a placut tare mult de doctor .Foarte deschis la comunicare ,foarte atent ,bland si chiar comic.Super .

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

cornelia ,mi-a placut tare mult de doctor .Foarte deschis la comunicare ,foarte atent ,bland si chiar comic.Super .

Subscriu, super doctor,mie mi-a facut o impresie f f f f buna.O parere buna mi-a facut si Tica,asa ca acum sint in dilema ...nu stiu la care sa merg

As mai avea o intrebare ,daca ma poate ajuta cineva,...inainte de sarcina e bine sa iei vitamine si acid folic?eu mai am 2 luni pina vine al meu acasa si sintem hotariti anul asta vom avea bb...
pentru toate fetele

Mergi la inceput