Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Offf, de ce om avea lista aia pe prima pagina daca Redusul meu nu o citeste cum trebuie? Bine ca stiu sa dau sfaturi la altii sa citeasca acolo, eu nu pun in practica asta. Am vazut cat costa, dupa ce am postat m-am dus direct acolo. Asa ca ra,ane sa va rog sa imi spuneti si mie daca stiti cum se face, adica metoda o stiu, dar ma intereseaza cat dureaza si daca se face si dupa amiaza sau numai dimineata.

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Va multumesc din suflet pentru incurajari si urari!
Mav , 2 teste de sarcina si corpul meu mi-au confirmat sarcina ..deocamdata ,pana luni -marti cand ajung la medic !Alteceva ce ar putea fi ?

Nu vreau sa ma intelegeti gresit ,nu am nimik cu dr. Lutescu ,am mers la ea ani de zile si o apreciez ,dar poate s-a plictisit sau nu stiu ce sa zic , totusi mi se pare ca se gaebeste in ultimul timp cand pune diagnostic.
Am fost f multuimita de prestatia ei mereu ,si am recomandat-o cu caldura ..numai ca acum ,din pacate vreau sa merg la un medic mai putin ocupat !

Eu am mers la ea ,cu spermograma sotului si dupa un echo la mine ,mi-a zis scurt si la obiect : nu sunt sanse decat cu FIV .Ceea ce m-a socat ...nu mi-a dat nici un tratament ,nu am incercat nici o inseminare ,etc.....
In spermograma sotului au iesit multi dar puturosi !

Nu am facut nici un tratament .Singurul lucru care l-am facut : ovule de betadina doua luni( septembrie si octombrie) dupa CM .Atat!


"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Multumesac inca odata pt informatia primita. Trebuie sa-mi fac timp si sa ajung acolo pt testul HIV.
Lulu felicitariiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!
Mav fruntea sus, poate bb joaca "ascunsa" cu voi. Unde ai facut eco? Astept vesti "calde", si vreau sa te "simt" cu moralul sus, asta este important pt toara lumea.
Eu am facut ieri eco la Dascalu (am vazut ce se scrie la inceput despre ea, am fost la ea si la prima sarcina, dar si inainte la Planing si nu m-a dezamagit), mi-a confirmat ca este un singur bb, bine prins in saculetul lui, are 2,5 cm (lungan ce mai ). Deci, totul ok pentru perioada asta de sarcina (9 saptamani).
We placut si multa sanatate!

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Lulu, la ce ajuta betadina?

Cat despre doamna Lutyescu, vreau sa povestesc urmatoarele: nasa mea a tot incercat 4 ani sa ramana insarcinata. A fost la dumneaei si i-a spus la fel ca nu are sanse decat cu FIV. Ulterior a facut tratament pentru chlamidia, tratament pe care i l-a dat dr. Anca Alexandru din Bucureti si imediat dupa ce a scapat de chlamidia a ramas insarcinata cu prima fetita si cand fetita avea 3 luni era deja insarcinata cu a doua. Acum are 2 fetite superbe, una nascuta pe 16 decembrie 2005, a doua nascuta acum pe 15 decembrie 2006. Si repet si ei i se spusese ca nu are sanse decat cu FIV, desi ovula so sitzul ei avea spermograma destul de ok, doar ca cam puturosi. Nu imi explic de i-a pus dna Lutzescu acest diagnostic fara o analiza, fara nimic.

Cand eu m-am dus la dansa, aveam spermograma sotului cu astenoteratospermie, 10% normali doar si 80 de milioane, eu nu ovulam nici sa ma pici cu ceara si totusi la mine a inceput cu tratament si monitorizare pentru a incerca sa raman NORMAL.

Am facut in paralel si un tratament naturist si in urma acestuia am reusit eu sa ovulez, fetele stiu povestea, si sotul a ajuns la 30% normali si 126 de milioane.

Deci ma depaseste de ce si tie si nasei mele i-a spus dna dr. ca nu aveti sanse decat cu FIV, pe mine in comparatie cu nasa mea, trebuia sa ma trimita direct acasa.

Chiar nu inteleg. Nu ii neg profesionalismul, mai ales ca eu sunt foarte multumita de dansa.





Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Angelique , nasica mea mi-a spus sa folosesc ovule de Betadina ...curata organul genital !
Poate m-au ajutat sau nu , dar doar pe ele le-am folosit doua CM .

Si ea se chinuia sa ramana insarcinata si dupa ce a folosit ovulele a ramas imediat ..acum poate este doar o coincidenta .

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by lulu77

Angelique , nasica mea mi-a spus sa folosesc ovule de Betadina ...curata organul genital !
Poate m-au ajutat sau nu , dar doar pe ele le-am folosit doua CM .

Si ea se chinuia sa ramana insarcinata si dupa ce a folosit ovulele a ramas imediat ..acum poate este doar o coincidenta .

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"



Dar ce este betadina, ce compus, adica. Se poate cumpara de la orice farmacie? Si cat costa?

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Angelique,betadina este un dezinfectant foarte puternic pe baza de iod[nu te-as sfatui sa incerci daca ai alergie la iod].Atat este:un dezinfectant local.

Cat despre ce povestiti despre dr.Lutescu am doar doua remarci:
-1:tratamentele se fac individualizat,nu exista doi indivizi identici nici macar daca au analize identice
- 2:greselile sunt umane si numai cine nu munceste nu greseste!daca un medic greseste intr-un caz,de exemplu,asta nu-l face mai putin bun.Iar oboseala suprasolicitarii marcheaza orice logica,de aceea este atat de important sa ne si odihnim,oricat de pasionati am fi de profesia noastra!daca un medic nu este"foarte ocupat"nu va da de gandit?ca ati putea fi mult mai expuse greselilor din nestiinta decat din oboseala?

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mamacita, multumesc mult pentru informatii. Betadina nu ma interteseaza in cazul acesta

Cat despre ceea ce ai spus despre dna doctor, exact cele spuse de tine m-au facut sa merg la dansa, desi sincer va spun, nasa mea ca si Lulu era foarte sceptica atunci cand i-am spus ca intentionez sa ma duc la ea.

Eu una prefer un medic ocupat dar foarte bun, unuia care asteapa dupa pacienti dar ca profesionalism lasa de dorit. Si cred ca este mai bine sa iti spuna "nu poti ramane decat cu FIV" si pe urma sa ramai natural decat sa iti spuna din nestiinta "nu ai nimic, esti sanatoasa tun, du-te acasa si baga mare ca din cauza asta nu faceti copii" cum mi s-a intamplat mie , sau "du-te acasa si da-i sotzului friptura de vita " cum i s-a intamplat Corneliei

Cred ca prima varianta te cam baga in priza sa incepi investigatiile sa vezi ce e cu tine, pe cand a doua.... e foarte placut, dar daca sunt probleme medicale chiar nu te ajuta la nimic!

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G3o spune:

fetelor unde pot merge ptr niste analize bune.Adica vreau sa vad daca mai am candida.O sa termin tratamentul si as dori un laborator de analize si cam cat costa recoltarea de secretie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

G3O, pe prima pagina a subiectului sunt mai multe adrese de cabinete medicale de analize cu numerele de telefon. Suna si iti vor spune ce pret au pentru orice analiza dorita de tine. Eu personal as recomanda Synevo, dupa ce m-am fript in alte parti

Vreau sa ii urez Ioanei LA MULTI ANI DE ZIUA NUMELUI, sa fie sanatoasa si sa reuseasca cu visul pe care i-l doreste, un bb mic anul acesta

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput