Bucurii de sept - oct 2006(16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia80 spune:

KATIA-special pt tine
Tre' sa intri mai des ca reusesti sa ma binedispui!

LILI-salopeta cu ren am luat-o din Carrefour- Ralu m-a trimis! Da, da, pacat ca nu vine si Eloise cu Vladutzu' k faceam clubul celor '3 muschetari'!
Dak vrei, iti iau din Carrefour-dak mai gasesc- si-ti trimit pe 17-cand vin ai mei a Buc, sau pe 20 cand venim si noi!
Ce privire are Mathias. M-am topit....

NOT-eu n-am carusel, dar peretii sunt plini de tigri, porcusori, ursuleti.... In fiecare dimineata rade la ei. Pune poze cu noile costumase!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Am si eu o intrebare pentru mamicile care le dau bebeilor exclusiv tzitzi!
La o masa le serviti doar dintr-o tzitzi sau din amandoua????

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by cucuoancea

Am si eu o intrebare pentru mamicile care le dau bebeilor exclusiv tzitzi!
La o masa le serviti doar dintr-o tzitzi sau din amandoua????

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC



Numai dintr-un san. Dar ai idee cam cat tre sa manance la varsta asta?

ITZY-BITZY
si
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:


Numai dintr-un san. Dar ai idee cam cat tre sa manance la varsta asta?

[/quote]

Am impresia ca vreo 100, 120 ml, dar Maruca rar sare peste suta. Papa si cate 70-80 ml la masa. Ea suge cam de 8 pe zi. De fapt, noaptea suge cam la 2,3 ore, iar ziua la 3, 3 jumate.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

De asta ma batea gandul sa ii dau din amandoi....poate o dormi mai bine...si dandu-i din amandoi s-ar face si mai mult laptic (asa zice teoria ca cu cat suge mai mult se face mai mult). Anei i-am dat mereu din amandoi...acum nu stiu ce m-a apucat sa ii dau Marucai doar dintr-unul...Tu ai vreo explicatie? In ceea ce te priveste, desigur...

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Inni, cat optimism, ca-n Franta zici....ohohohoooooo ce cale lunga e pana la sistemul lor, poate cand ne-om pensiona o sa se implementeze si la noi! Voi la facultate n-ati sarbatorit niciodata ziua farmacistului? La noi era an de an party. Mai mult, la Suceava colectivul de farmacisti din oras sarbatoreste la restaurant de fiecare data (chiar in seara asta e petrecerea).

Poate-o sa pun si poze cu mine intr-o zi...ma mai gandesc

Eloise, Orchestra e la Mall la demisol, acolo unde e locul de joaca pentru copii. Gasesti hainute de calitate dar si preturile sunt pe masura. Iar alt magazin cu hainute dragute si mai bune e tot acolo, se numeste Sugar Club parca (de acolo i-a adus Mos Nicolae lui Mathias o salopetica Pierre Cardin - 40 ron si un set cu caciulita, manusi si fular 110 ron). In rest numai chinezisme si turcisme in tot orasul. O sa trag si eu o fuga la magazinul de langa tine, l-am vazut cand am trecut cu masina si mi-a zis cineva ca sa gasesc lucrusoare faine.
Pacat ca nu vii la Suceava!

Iancuta, da, deja in cada! De fapt nici n-a facut vreodata baie in cadita.

Alessia, o sa-i rog intai pe prietenii mei sa mearga pana la Carrefour sa-mi caute salopetica, n-are rost sa te pun pe tine pe drumuri. Sper doar sa mai gaseasca (cu Ralucutza prin preajma tare ma tem ca ramane Carrefour-ul fara hainute de Craciun pentru bebelusi).

Inni, Iancuta, Pufy, Alessia, uitati o de la Mathias.



Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Iancuta eu nu am putut deschide filmuletul...nush de ce...imi cerea sa ma loghez...

Inni am fosta tunci la farmacie pt ca e langa blocul meu si de acolo cumpar de obicei, am abordat-o pe colega ta ca la ea am nimerit...si era libera...altadata era mai ocupata si nu a intrat in detalii d-astea. Pai daca nu fol glicerina cu ce ii cureti limbuta si gurita? Papusica noastra nu are ciuperca dar o mai curatam asa in gurita cu glicerina boraxata dar daca ziceti ca nu e buna...renunt. Dar ce sa fol in schimb?

Miniiiiiiiiii-me bine ai revenit. Chiar intrebam de tine...hai astept sa mai intri sa ne mai pove cum te descurci...

Mexxa bravooooooooo ma bucur mult. Asa cum ma gandeam si ru era practic imposibil aproape ...din mom ce ziceai ca v-ati protejat. Si eu am vrut sa te intreb cum ai ajuns sa faci testullldar mi-a luat-i Inni inainte...

Crisnemes si noi tot pe Libero am trecut acum. Sunt mai buni pt ca sunt mai mari...mai inalti si nu o strang la pulpite pe bubulina. La noi daca facea kk aproape la fiecare masa...acum numai 2-3 ori pe zi...se murdarea mereu pe la spate...de o schimbam ff des. Acum e ok nu am avut pb. sunt mai scumpi un pic decat pampers.

revin imediat...bb


ITZY-BITZY
si
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Pufy, cred ca mie ai vrut sa-mi raspunzi legat de biberon si intoarcerea la servici

Mexxa, ma bucur de rezultat

Catalina, mamica de Erik (17.09.06)
ERIK-poze, si alte poze si metamorfoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

quote:
Originally posted by MamiLili
cu Ralucutza prin preajma tare ma tem ca ramane Carrefour-ul fara hainute de Craciun pentru bebelusi






raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Marina - din ambii. Dar a mea mananca mult mai rar si implicit vrea mult la o masa.
Itzy - glicerina cu niastin. Dar daca nu are nimic mai bine nu ii mai dai cu nici o glicerina, se curata in gurita daca ii dai sa bea un pic de ceai sau apa fiarta si racita.
Cris - numai Libero folosesc, mi se par cele mai bune.

Mergi la inceput