PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Marttasi eu mi-am propus sa incep diversificarea "tirziu" adica in jur de 5 luni jumatate 6, bineinteles daca nu o sa plinga de fomitza inainte sau daca nu o sa mai ia in greutate ca pina acum...asa ni se recomanda aici si merg pe mina lor si ii dau doar tzitzuca, pina acum sunt multumita de cum merge, la fel si medicul nostru.

Voiam sa rog pe cine se ocupa de listuta cu puisori sa treaca si la mine, Taty cu bebe Maria nascuta pe 2 august lungimea de 50 cm, caci am vazut ca lipseste.Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Buna seara la mamici si piersicute...intram si noi cam tarziu sa va uram:
NICOLAE si NICOLETA
Mia, Mamanati LA MULTI ANI!!! puiut/puiuta
MADYN
monicuta noi te sustinem si facem galerie , poti sa te plangi la noi ca noi te intelegem si te mai si
anasia e langa mine magazinul Titan asa ca da un semn si zi-mi ce iti trebuie ca te ajut eu cu placere
anasia, andreea multumim de urari ne-am petrecut bine ieri
mali multumim de informatie
mamaluidavid pls spune-mi si mie cum e regimul ala 3-3-3 ca m-am hotarat
martta
norocuta las' ca vine mos Craciun mai bogat la tine

fetele noi am facut vaccinul azi dupa-amiaza si suntem maraiti rau de tot ...data trecuta nu a reactionat asa rau...ufff
va pup ca fug la puiul plangacios


bulinuta mamica de bulinel dragutel
http://pg.photos.yahoo.com/ph/rusanualina/album?.dir=/19c3re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lushk spune:

Fetele am pus si eu poze cu Mihaitza pe mailul comun...sa ma dau si eu mare ca am cu ce mah, am cu ce...

Fug sa pregatesc ceva ca vine sotzu si e Nicolae... in seara asta...daca ne lasa gandacu`

si petrecere frumosa tuturor

Lushk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Lushk LA MULTI ANI!!! sa-ti traiasca si sa fiti fericiti!!
si distractie placuta diseara

bulinuta mamica de bulinel dragutel
http://pg.photos.yahoo.com/ph/rusanualina/album?.dir=/19c3re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oona spune:

Fetelor,
greu de tinut pasul cu voi!inca nu am citit tot dar am o intrebare ca uite ma contrazic cu soacra..normal..cat e voie sa tii un bebelus in scoica? Adica sa nu pateasca ceva la coloana sau chestii deastea..Eu am tinut-o tot drumul de la bucuresti la targoviste,adica in jur de o ora jumate..e mult?poate are soacra dreptate..si am facut o greseala,dar m-am gandit ca fiind facut ptr masina,adica ptr calatorie,si cum nu sta pe fundulet,nu e o problema..Madam zice ca sta prea cocosata..
Ma scuzati,sunt putin nervoasa,asta nu e singurul lucru din cauza caruia ne contrazicem..nu mai zic de mult prea multele sfaturi primite...
astept si eu un raspuns,saru'mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, vreau sa-i pun fetei cercei sterilizati prin impuscare si nu mai stiu cine mi-a spus ca in mag titan se pun, asa ca te sun cand ne hotaram, poate chiar week asta;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

pozici
intalnire 21.10.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Mamaluidavid, felicitari pentru dintisorul cu nr.2.
Fetele, nu stiu ce sa cred, de cand am inceput diversificarea, bebe e constipata tot timpul. Problema e ca de ieri gasesc in scaunul ei multe, multe firicele negre, ca niste viermisori arata, dar nu se misca. Poate fi de la banana? Ieri i-am dat prima oara banana cruda (nu verde, ci coapta), pana acum ii dadeam banana doar din borcanas (cu mere, combinata) si nu avea probleme. Oare ce sa fie firicelele astea negre (cam 2 mm lungime)?

Medeea, mamica de bebe Tea - 17 iulie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

anasia da un semn
oona eu stiu ca poti sa il ti pana la 2 ore pauza macar o ora si pe urma poti sa-l pui din nou...asa ne-a zis dr

a adormit bulinel dupa multa jale si plansete ...mititeii ce or mai simti si ei dupa vaccinele astea

bulinuta mamica de bulinel dragutel
http://pg.photos.yahoo.com/ph/rusanualina/album?.dir=/19c3re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns save spune:

BULINUTA, si sa va treaca repede saracutu de el,te rog imi spui de care vaccin i-ai facut la bb

SAVERADU SILUCIAN

http://new.photos.yahoo.com/cam_rodi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Oona si eu stiu ca 2 ore e ok sa-i ti, cu pauza daca e nevoie si calatoresti mai mult. Noi am mers 2 ore cu el inca de cand avea Alex 1 luna si aici asa circula totata lumea cu bebelusii ca sunt mari distantele. Asa ca linisteste-ti socrela ca nu are nimic copilul.

Am venit si noi de la vaccin. Avem 7550 gr, 68 cm si 3 intepaturi in picioruse. Am plans de mama focului inca inainte de vaccin cand l-am vz pe nenea doctor. Mi-a spus doctorul sa stau linistita ca il cunoaste de data trecuta de aia face scandal si-l tot lauda ce destept e. Credeti ca e posibil sa-si fi amintit de acum 2 luni? Oricum alta explicatie nu e ca a fost linistit pana l-a vazut. In rest speram sa fim ok. Acum am ajuns acasa si dormim. I-am dat niste Tylenol, preventiv, sa nu facem febra.

Mersi de galerie si ma apuc de citit ca vad ca ati fost f harnice.

Oana si bb Alex(05.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana2002it/album?.dir=/7a5bre2

Mergi la inceput