Miresele anului 2006 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza.
Kitzy, mama mama ce rasfatz...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alynutza, de acuma incolo tot intr-un rasfatz o s-o tinem, doar e luna cadourilor si a delicateselor si a bradutzilor impodobiti
Si apropo de bradutzi, ieri am impodobit si noi la clinica un brad de toata frumusetea, mai avem de adus colindele
Ai fost la targul de cadouri? Eu inca n-am apucat,am auzit doar ca sunt multe haine, sper sa ajung si eu inainte sa se inchida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Am fost la targ, dar nu pot sa spun ca m-a incantat foarte tare. Eu oricum nu mi-am gasit ce-am cautat. Hainele nu m-au impresionat in mod deosebit. Mie imi trebuie o geaca de iarna, din aceea mai lungutza si cambrata pe talie. Insa as vrea sa fie roshie si nu gasesc decat culori foarte inchise... Parerea mea e ca nu pierzi prea mult daca nu apuci sa mergi.
Frumos ca ati impodobit deja bradutzul... noi anul asta n-o sa avem bradutz la birou... si-mi amintesc cu dor de anul trecut, cand am impodobit bradutzul la birou... asta e. O sa il astept pe al meu de-acasa, macar anul asta o sa fie si sotziorul acasa si-l impodobim amandoi. In plus, numai bine pica ajunul intr-o duminica, macar imi termin treburile de sambata si n-o sa mai fiu asa de obosita.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Kitzy, multam de cafelutza si gogosele pufoase !!! Chiar ca ne rasfeti.

Cristina
noi doi

Viata era frumoasa, eu tanar, gata de lupta, sigur de izbanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Cristina, ce nu fac eu pentru voi?
Alyutza, si mie imi trebuie ceva fas mai trei sfert si cambrat pe talie, dar negru. Se presupune ca va fi cadoul de mos Craciun de la sotzior
Ma bucur mult ca anul acesta impodobiti bradutzul impreuna, si noi probabil vom face la fel, acuma sa vad, in 23 o sa fiu la servici, in 24 o sa am o groaza de treburi de facut,dar fac eu cumva, n-o sa-l las pe sotz sa-l impodobeasca de unul singur si eu sa nu-mi bag nasul pe acolo
Ce faceti de sarbatori?
Cristina, voi ce faceti de sarbatori? Aveti planuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata!
...e periculoasa chestia asta cu gogoselele...pentru ca mie chiar mi s-a facut foame!...fug repede sa iau o cafea, poate imi mai trece!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Kitzy, neagra sigur gasesti. Eu am gasit una chiar fainutza, materialul mi-a placut tare mult, si umplutura, ca nu era cu pene (asta care o am acum e cu pene si ma dispera ca naparleste pe toate bluzele), culoarea era gri inchis, nu ma prea incanta, dar as fi luat-o... daca nu-mi facea cocoasa la spate. Asta e. Rosie am gasit in Marasti, dar erau numai chinezarii naspa.
Ziceam de impodobit bradul cu sotzul pentru ca anul trecut a lucrat atunci si l-am facut singura. Planuri deosebite nu avem, petrecem acasa in familie, probabil vizite la ai mei si la socrii si poate ne mai vin si ceva prieteni. De Rev inca n-am facut planuri, mai vedem. Daca nu se arata nimic la orizont, o sa-l petrecem tot in doi, si asa in ultimii ani am cazut amandoi pe la ora 1... asa ca n-ar fi mare paguba.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

'Neata si de la Iasi!
O zi intunecata si rece, dar cel putin fara ceata!
Astept ziua de sambata, sa lenevesc! Sunt terminata de oboseala!
Pupici!

Fuego--Iasi--23 noiembrie 2006:
http://good-times.webshots.com/album/556103784FkXpah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

kitzy, chiar nu stiu ce o sa facem de sarbatori. Nu ne-a mai ramas din pacate nimic de ales. Cred ca vom merge la un restaurant, aici, in Bucuresti cu niste prieteni.
Eu am fost ocupata cu examenul de rezidentiat si , din pacate, m-am trezit mult prea tarziu ca sa mai gasim ceva liber la munte.

Cristina
noi doi

Viata era frumoasa, eu tanar, gata de lupta, sigur de izbanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Buna dimineata fetelor!
Haideti la cafea pana nu se raceste......

Mergi la inceput