FIV 93

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

S-a hotarat :mi-a venit ciclul,am avut o hemoragie asa de puternica ca m-am speriat.Asa ca acum trebuie sa vb cu dr sa vad ce facem.


ici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Alexi22 la primele 3 FIV-uri am stat mai mult in pat si pe langa faptul ca nu am reusit am mai facut si o depresie urata, mai ales dupa FIV nr. 2. Mi-am revenit abia dupa ce am reusit sa slabesc 19 kg si sa arat bine din nou; abia atunci mi-a revenit optimismul si pofta de viata!
De data asta nu am mai stat in pat decat o ora dupa ET - la spital si inca o ora si jumatate acasa, in prima zi. Din ziua a 2-a de la ET am inceput sa ies la scurte plimbari in jurul casei, de la o jumatate de ora de mers pe jos pana la 2 - 3 ore, cu pauze de stat pe cate o banca. Acest lucru m-a ajutat sa am un moral excelent si nici nu am mai pomenit despre FIV in discutiile cu sotul meu sau cu cei din jur, pana aproape de rezultat. Am mai stat in pat cate o jumatate de ora dupa ce puneam Utrogestanul.
Mai linistita stau acum, decat am stat pana la rezultat.
Atat dr. din Canada, cat si dr. de aici mi-au spus acelasi lucru si anume faptul ca statul la pat nu influienteaza rata de succes!
Cred ca cel mai bine e sa procedezi asa cum crezi de cuviinta, sa ai constiinta impacata.
Multa bafta!

Cami 5+
Punctuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

ZISA CAMI,CARMEN va multumesc ca mi-ati raspuns .de maine nu mai stau in casa ca nu mai suport.oricum daca DD vrea sa-mi dea un o sa mi-l dea daca nu nu .stand in casa mai rau imi fac ca imi vin fel si fel de ganduri prin cap.Va multumesc ca m-ati ajutat cu parerile voastre

alexi22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Dana mai sunt si:
- Rh o mamica fericita, care are acum o fetita obtinuta prin FIV la Szeged;
- MickeyD care are o fetita obtinuta prin FIV+ICSI la sp. Giulesti cu dr. Laura Dracea si dr. Damian ( punctie testiculara - sotul ei avand azoospermie );
- Nicole 74 are o fetita obtinuta prin FIV, din prima incercare;
- Musete FIV reusit din prima la sp. Giulesti, cu Mr. Big + biolog M. Dascalescu, in octombrie 2006.
Kitta, Relya, KoraPop, Cocutza_mic Multumesc pentru urari!

Cami 5+
Punctuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Kla iubita imi pare nespus de rau ...stiu cit ai luptat in toti acesti ani...si mai stiu ca intr-o zi iti vei vedea visul implinit ...nu se poate altfel!
Iti urez putere sa treci si peste hopul asta si sa lupti in continuare!

Pentru Barbye-una
dintre noi!Trebuie sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Carmen felicitari, sa fiti sanatosi si fericiti.
Kla si Rubia capul sus si totul se rezolva.
Sheri tot cu curcanul si ananasul?
Anaist asteptam vesti de la echo.
Lachi
Andrada , tu in ce stadiu mai esti?

Despre mine: am 37 ani, 2 extrauterine operate clasic cu extirparea trompelor in 1996 si 1999., laparoscopie in 2000 si apoi primul FIV la timisoara , cu Munteanu, apoi in 2004,2005 si 2006, 3FIV la Giulesti , cu Marinescu, toate nereusite.Va mai urma cu siguranta inca un FIV, dar vom vedea cand.

Am fost luni la echo , la M si mi-a zis ca totul e OK , nu am chisturi, dar mai devreme de martie sa nu ma apuc de un nou FIV, datorita antecedentelor. Asa ca mai am timp de gandire.
Va pup pe toate cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Fetele sa nu credeti ca v-am uitat...dar cred ca in ultimele 24 de ore am imbatranit cu 10 ani...si nu am vrut sa intru sa mai spun vestile stiind ca urma Pussi la punctie...
A doua zi dupa punctie am sunat doctorul sa-l intreb de cate ovocite s-au fecundat si cand mi-a spus "no good news" a cazut cerul pe mine...din 9 ovocite numai 2 s-au fecundat...si mi-a spus ca a doua zi adica astazi la 11 dimineata sa mergem la clinica sa discutam...

Nu am dormit astea 24 de ore, numai ganduri de renuntare si ma gandeam ca poate DD ma atentioneaza ca este finalul...in fine...astazi la 11 ne-am luat inima in dinti si ne-am dus, dr. a iesit imediat si ne-a luat in cabinet...si dupa ce am discutat cu el ne-a mai venit inima la loc...sunt de fapt 3 embrioni din care 2 de calitate foarte buna si 1 care este mai "lenes" si de buna calitate...deci maine la ora 10.30 ET cu 3 embrioni...
L-am intrebat daca poate sa de-a o explicatie pentru ce s-a intamplat ( tanand cont ca la 1 FIV in Romania am avut 14 ovocite din care s-au fecundat 11 si asta era acum 10 luni) si mi-a spus ca si pentru ei a fost o surpriza pentru ca si ovocitele si sperma au fost de buna calitate, jumatate din ovocite le-a fecundat cu ICSI si jumatate natural si surpriza din grupul ovocitelor fecundate cu ICSI nu a iesit decat 1 singur embrion si din cele fecundate natural au iesit 3 embrioni din care s-a constatat ca unul nu era bun...a spus ceva de o forma ciudata care arata ca avea un defect genetic si l-au distrus...
Dr a fost simpatic a reusit sa ne destreseze si pe mine si pe barbate-miu...ne-a trimis la plimbare pentru ca la Szeged a fost o zi superba ...ne-a spus ca am obtinut maximum din acest ciclu FIV si ca nu are sa avem embrioni de congelat...si ce daca ca oricum sansele sunt mult mai mici cu ei crioprezervati...si mi-a spus sa am incredere si sa vin maine cu moralul beton la ET ca are sa fie bine...

Fetele multumesc mult pentru gandurile voastre pentru mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Nicole 74 La multi ani, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de printesa ta scumpa si sa reusesti sa-i faci si un fratior sau o surioara!
Pis au fost fete care au reusit cu un singur embrion ... tu ai din start mai multe sanse cu 2 embrioni foarte buni si chiar si cel mai incet, daca nu ar fi bun nu l-ar transfera ... si eu am avut unul incet, care a recuperat in ultimul moment, poate e chiar cel care ne-a facut surpriza! Crezi in sansa ta!

Cami 5+
Punctuletul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Pisbafta maine!!!Roaga-te la DD si cu siguranta EL te va ajuta!

Nicole 74 LA MULTI ANI, sa fii fericita alaturi de minunea ta!

O seara frumoasa tuturor de Sf. Nicolae!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

LA MULTI ANI celor ce poarta numele Sf. Nicolae, sa ne traiti cu numele si sa aveti parte numai de bucurii si sanatate!


Anto

Mergi la inceput