FIV 93

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

iliutooo m'ai facut sa plang din nou..te iubescc fatoooo..
dana mie imi place mama lista cum o faci tu...
Moni l'am obtinut dupa ce am incepy=ut Ac..inainte nu l'am avut..scuze ca ti'am raspuns asa tarziu..
pussi,Pis lachii.Sheritooo tin pumnii stransii!!

va pupacesc pe toate..si va tin pumnii!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Dana P uite aici am deschis un subiect cu reusite din prima..din pacate nu s-a prea scris,dar iti dau situl,poate sint si fete cu reusita pe care nu le-ai trecut pe listuta http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77197

fetelor dragi,sint alaturi de toate si va tin pumnii tuturor...nu am sa scriu prea multe ca nu ma simt prea bine,dar va pup pe fiecare in parte


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Andrada, Pussi, Adelia, Pis, Betty, mult noroc in continuare si sa dea DD sa fie bine si sa reusiti!

Sheri, Lachi, mai aveti un picushor si plecati la odisee! Sa nu uitati sa ne trageti dupa voi!

Dana, multumim pentru toata munca pe care ai facut-o. Cine are nevoie de informatii, pai are de unde sa le ia!

Bafta in continuare la toate fetele si va fara exceptie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Betty78a venit dr. in tara? Nu te sfii si intreaba-i ce si cum doar de aia costa o gramada de bani! Daca nici aici nu ne spun ce trebuie atunci unde?
Eu sunt azi Z1, mai iau ceva AC luna asta si nu stiu exact cand voi incepe si tratamentul ca si Betty 78 varianta lunga ca sa pot face ET pe la mijlocul lunii ianuarie.
Va pup si o sa va scriu si povestea mea mai pe seara, dar nu este asa de complicata ca a mai tuturor fetelor de pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Kitta nu a venit doctorul in tara inca. Pana acum am vorbit cu doamna doctor Gherasie iar ieri seara nu era la clinica. Asa ca am intrebat-o pe fata care se ocupa de noi si care vorbeste cu doctorul. Oricum azi la ora 24 fac pregnyl-ul, iar duminica punctia si marti ET.

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Chiar daca nu iau cuvantul, sa stiti ca sunt prezenta in sala si aud/citesc tot.
Nu sunt genul care sa cumpere dimineata ziarul preferat, pe care sa-l rasfoiasca la o ceasca de cafea, dar fara noutatile de la voi, nu aluneca cafeluta mea pe gatlej in nicio dimineata.
Am sa va spun si eu povestea mea, dar nu la cafeluta asta, ca am o lista lunga de urgente care striga dupa mine......

Sheri, Rami, Lachi, Andrada, Aniast sa stiti ca sunteti vedetele mele preferate in aceste zile de decembrie, VIP-urile pe care le caut pe fiecare pagina, dar rar va lasati puse in fata reflectoarelor. Deschid calculatorul cu gandul la voi si astept ziua in care voi citi rezultatul BetaHCG-ului........

Inainte de a inchide "ziarul" din dimineata asta, vreau sa urez tuturor fetelor aflate in pragul FIV-ului multa incredere in sansa lor si putere de a depasi toate momentele spinoase ale procedurilor..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:


Buna fetelor!
Sheritra multumesc din suflet, sunt foarte importante informatiile pe care mi le-ai dat…sunt o novice in ale FIV-ului dar invat asiduu in fiecare zi!
Madalina 28 daca poti activeaza-ti PM-ul si mai scrie-mi o data ca pe e-mail-ul acesta nu il pot deschide
Pussi, Teodoran,Alexi 22,Lachione, betty78 astept vesti bune!!!
Iliuta am plans la povestea ta…sa it idea DD sanatate si sa vi se implineasca visul de a fi parinti!

Fetelor eu am fost azi la spital si dr. meu Tutunaru mi-a scos firele de la operatia laparo pe care am facut-o acum 8 zile.Dansul luna aceasta a inceput FIV-ul cu primul lot de pacienti...ii tin pumnii sa aiba reusite.Cred ca si noi vom face cu dansul FIV.Stiu ca e la inceput dar am mare incredere in dansul....pt cine mai sunt interesate va pot zice ca face FIV cu d-na biolog Matei ( la Sabyc si costa 1500 euro, fara analize si tratament)Sunt plina de sperante...

O zi frumoasa tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Kora astept de 2 ani vestea ca Tutu se apuca de facut FiV-uri. Am citit in weekend vestea adusa de tine si am tot urmarit sa vad si amanuntele legate de clinica, costuri, embriolog.....
El promitea si niste GIFT-uri...... Se apuca si de aceasta procedura?
Daca aflam vestea asta acum 2 ani, cand eram pacienta lui si traiam intr-un dulce vis ca infertilitatea e o joaca, cred ca m-as fi imbracat in secunda asta si m-as fi dus sa ma trec pe listuta de FIV/GIFT.
Dar in acesti 2 ani de cautari, parca mi-a amortit optimismul in vene si am cazut in scepticismul celor care asteapta de prea mult timp o "minune".........
Am dosar de FIV deschis in vara la Giulesti, dar am si multe piedici de ordin psihic, care ma impiedica sa ma dau pe mana lui Marinescu c-un optimism primavaratic.
Le are si Tutu pe ale lui, dar are o calitate pe care eu o caut cu lumanarea la oameni: UMANITATEA.
Listele de asteptare la Tutu sunt lungi???? Care e listuta de analize si cam pe ce tratament merge?
Parca incep sa ma dezghet in privinta FIV-ului, ca intrasem intr-o hibernare...........

Iliuta si eu am fost marcata de povestea vietii tale......
Multe cruci grele avem de dus in spate de-a lungul vietii si atat de putine bucurii....... Dar daca ne concentram pe partea plina a paharului, pe impliniri, ne facem zilele de suferinta si trecutul dureros mai usor de suportat......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

M Oana am scris absolut tot ce am aflt pana acum...de GIFT nu am intrebat asa ca nu stiu sa iti spun...Pt analize va trebui sa il sun dupa 9 ian. ,a zis ca ma va chema la el la spital cand va fi de garda sa discutam si sa imi dea ce analize sa facem si abia atunci dupa analize voi afla ce tratament am sa fac ( probabil depinde si de analizele mele hormonale, nu? nu ma pricep, dau si eu cu presupusul )
Iti dai seama Oana ca multe persoane vor zice ca sunt incontienta ca ma duc sa fac FIV cu el pt ca el e la inceput....dar nu stiu, eu am un feeling bun cu el, am incredere si ma gandesc ca fiecare a inceput de undeva, el de multa vreme a mers f des in strainatate si eu cred ca mergea ca sa se documenteze si probabil sa se specializeze. Abia astept luna urmatoare sa vad ce rezultate are cu lotul de luna aceasta. Matei a mai facut FIV-uri are renume bun si dr T numai cu ea lucreaza si la spermograme, o cunosc personal si e o d-na in adevaratul sens al cuvantului....
Iti tin pumnii sa reusesti la Giulesti....daca nu facea T si eu tot la Giulesti as fi mers. Dr T pana acum recomanda tuturor numai Ungaria, poate ca adopta si el tactica maghiarilor...nu stiu si asta e tot o presupunere de-a mea.
Multa bafta, sa ne ajute DD pe toate!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

teodoran, eu am dat nr. de fax a unei prietene si mi-a zis ea rezultatul prin telefon. Poti sa rogi si tu pe cineva sa-ti primeasca faxul si sa ti-l citeasca.

betty, dupa pregnyl foliculii pot sa se mai "maturizeze". Bafta multa sa ai.

alexi, bea multa apa si incearca sa mananci ou moale. Oricum ouale contin proteine iar daca e moale e bogat si in albumina. Albumina se da si in caz de hiperstimulare.

Monica

Mergi la inceput