Cirese de Mai-Iunie 2006 ... cu bancurile lor (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Cami, gogosica ta e scumpa foc! mai ales in pozele cu masinutza e dulce rau.

Virgi, ce jucarii frumoase! iar de Luana ce sa mai zic ... frumoasa si vesela ca intotdeauna ...

Carmina, sunt de acord ca Frumusescu seamana cu tine.
Am uitat sa-ti spun ca si noi avem acelasi scaun de masa si mi se pare super. Trebuie sa-ti multumesc ptr pont. L-am cumparat de o luna si Ana sta f bine in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Vreau sa urez si io LA MULTI ANI sarbatoritilor de ieri pentru cele 6 lunitze: Elena, Alexandru, Petru, Natalia, Marc Adrian, Sofia! si celor de azi: Catalin Andrei si Radu Gabriel.
Sa cresteti mari si sanatosi ca frumosi sunteti cu totii.

Carmina, si Ana are prima masa la ora 10 dimineatza, asa ca nu sunteti singurii ... si noi tot la 12-1 noaptea ne culcam ... dar sincer io m-am obisnuit si atata timp cat ei ii este bine nu vad problema.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Carminutzo frumos Mihnea.Si nu pare ca nu ar manca.Ai vazut ca el vrea sa pape singur.
Virgi,ce de jucari...Si "jucaria" vie e cea mai cea dintre toate!
Cami vazut gugustiuca!Cum sta ea pe olita.Si noi suntem fanii olitei dar...ca sa ne jucam cu ea..ca de...e masinutza rosie1Si bradul...abia asteptam si noi sa il impodobim!


Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

Varsta Andrei

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=186c913b8eeeef8c64af1e" target="_blank">Sa ma prezint...montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

nu, eu asa nu mai pot...
de trei zile tot incerc sa ajung macar cu cititul la zi si.. cum citesc eu o pagina voi scrieti trei! din capitolul trecut am reusit sa citesc, cu chiu cu vai, 7 pagini si deja ati ajuns la altul..
imi cer milioane de scuze ca nu prea apuc sa raspund si sa urez la multi ani in timp util!! am deschis un fisier word in care raspunsesem, arleenei, ramonei, virginiei si multe alte raspunsuri.. ei bine, mi s-a resetat computerul si pa fisier. nici macar nu mai stiu ce scriam, ca am completat o zi intreaga la el...
stiu ca te pupam, doroti, pe tine si pe gugutza si iti spuneam ca totul va fi bine, sa nu-ti faci griji, ai un copil minunat!
oana, eu i-am dat usturoi printre primele legume, crud. ii poti da crud sau copt, ti-a spus si puiudana. apa ii dau plata
nu mai stiu, uff, ma deprima ca dupa ce ca sunt daramata de oboseala ma mai lasa si memoria.
imi voi mai aminti pe parcurs
miti, nu lasi cuiva un semn, un tel, sau sa iei un nr, poate ne auzim/vedem?
eu ii dau campina, iaurt, e tare bun si am inteles ca ar fi cel mai curat.

doroti, noi n-am spus tata... oricat mi-as fi dorit asta, a zis mama first time. sa ne corectezi si pe noi, te rugam frumusel! si ..... azi am invatat sa ne ridicam in fund!!!!!!!! din patru labe isi trimite un picior in fata, il indreapta, apoi se ridica in genunchi cumva, adica pe unul si isi trage, in cele din urma, si genunchiul acela de sub ea. evident, dupa toate aceste eforturi chinuitoare, sta cateva secunde in fund si ...cade, de oboseala...
mergem la cantarit si masurat astazi. am dori sa ne masoare si mucii, caci taaare multi si lungi estem.. ce sa ma mai fac? n-are febra, tuseste, insa eu cred ca de la muci, ii raman in gat. ma duc sa si intreb.
dam kiwi la greu si vitamina c
de craciun am gasit cadoul. sa nu radeti de noi, insa ii voi lua horei un... scrabble. deja am inceput sa ne imbogatim biblioteca, sa ochim jocuri. mie mi se pare normal sa ii iau si chestii pentru mai tarziu. in fond haine avem teanc, jucarii idem, ce rost are sa mai arunc bani pe chestii absolut inutile, ce peste cateva luni vor zace printr-un sac de plastic.. nu stiu, poate suna caraghios ideea de a-i lua scrabble, insa mie mi se pare cea mai buna (asa cum ii iau si hainute pentru 2-3-4 ani atunci cand gasesc ceva deosebit)


Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

citat la semnatura nu mai am, da' caut unu nou si dashtept!


am editat ca uitasem culoarea...



FELICITARI!!!!!

Dana si Andrei (6 mai 2006)
poze nunta
poze Andrei

Varsta Andrei

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=186c913b8eeeef8c64af1e" target="_blank">Sa ma prezint...montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Amonar, Kailan pe langa faptul ca-i frumos de pica, mai este si harnic si face progrese remarcabile. Sa-ti traiasca si s-o tina tot asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Luana felicitari ptr Hora! Ne este dor de voi.

Dragelor, noi avem o mica problema ... cam de 2 saptamini ne-au aparut pe fata (obraji si gusulitza) niste pete rosii cu tendintza de uscare. Nu sunt mereu rosii, in general dupa ce papa ... Initial m-am gandit ca este o simpla iritare de la umezeala si am luat masurile de rigoare, adica schimbat babetica tot timpul, spalat imediat dupa masa etc. si tot nu trece. I-am scos ieri ultimul aliment introdus, adica branzica, ca m-am gandit sa nu faca alergie de la ea dar nu vad nicio ameliorare ... ce sa fie? si cu ce sa-i dau ca sa-i treaca? Va rog ajutati-ma cu un sfat ca mi-e teama sa nu se intinda mai rau ...
Amiss parca Petra mai avea problema asta? voi ce faceti? i-a trecut?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Soricel ma bucur ca ti-am fost de ajutor .

Arleena, da sta in picioare si eu trebuie sa-l pazesc. urla daca nu-l pun asa desi vede bine ca e doar un gandacel si nu poate sa stea singur.

Gogosica e frumoasa si pare foarte cuminte, adica o pui in funduletz si ea sta si se joaca singurica in timp ce tu iti vezi de treaba .

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Diana79, felicitari ptr testul de cetatenie! Ti-am tinut pumnii sa sti! Vazut si pozele ... Nicole tare frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

shoricel sunt pete sau bubite? Ca si mihnea de ieri are niste bubite mici si rosii si eu ma gandesc ca e de la rosie. Nu am sa-i mai dau cateva zile sa vedem daca e alergie la mancare sau altceva. Daca sunt pete poate are si ea vreo dermatita atopica, cine stie?

poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoricutza spune:

Carmina sunt pete si apar la masa ... initial sunt f rosii dupa care devin uscate si se inrosesc doar la masa si persista cateva ore dupa ...

Mergi la inceput