Bucurii de sept - oct 2006(14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Oanacn Stefan cel blond-chel!!!!
Ia uite nu-s singura pe aici!!!
ileana deci te mandresti cu 2 copii santosi!!!Si mancaciosi!!sa dea Domnu sa nu se mai apropie nici un virus ,bacterie ,microb de ei!Pup la copii cuminti!!!
al meu are deja 3 ore e cand nu a mancat...ii prieste somnul cu taica-su..
amarantina cere de la sot sa iti puna ceva in cizmulite...eu anul trecut habar nu am avut ca mi-a pus ceva in cizme si am mers la munca cu o hartie de 500 de mii in bocanci...pe care nici seara nu am gasit-o pana nu mi-a zis el...
anul asta nu mai pup nimic ca sunt alte prioritati..
cand o sa mai creasca o sa primeasca o gramada de cadouri de sf andrei ,de mos nicolae, de craciun ,de sf stefan...si cand o sa mai creasca i mai mare o sa ma pomenesca si nu d ebine ca trebuie sa dea de baut asa de des ;)))
Am pus si noi CATEVA POZE in album.

Mamica fericita de Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

quote:
Originally posted by amarantina

Ce mi-e dor de vremurile in care curatam cizmulitele si le puneam la geam, ca mai apoi sa le gasesc pline cu dulciuri si cu un mic cadou. Uneori ma doboara ipostaza de mama cu 2 copii. Mai vreau si eu sa fiu copil si sa aiba cineva grija de mine.


Oricum nu mai are cum sa mai fie cum a fost ...era farmecul copilariei :))))..eu nu dormeam toata noaptea si desi stiam ca daca ma duc in miez de noapte gasesc cadourile ma perpelam asa pana dimineata....

Mamica fericita de Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Lullabay eu am un sotz cu muulte calitati, dar are si defecte, iar unul din ele e ca nu-mi cumpara niciodata cadouri. Adevarul e ca l-am invatat eu prost, pentru ca numai eu ma duc la cumparaturi, el uraste chestia asta. Si eu cumpar cadouri pentru amandoi, de multe ori chiar faceam misto cand desfaceam cadourile de sub brad, ma prefaceam surprinsa si ziceam: Vai ce cadou frumos, merci iubitule (de fapt era cumparat tot de mine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

Salutare la toata lumea
Camisol, Pufy, Cri, Gripo, multumim pentru aprecieri
Nu am reusit sa citesc tot ce s-a scris, doar in fuga si am vazut ca s-a dezbatut problema alaptat natural versus artificial. Si eu completez cu lapte praf, si chiar ai dau in acelasi biberon amestecat, si astfel nu imi refuza nici pe unul nici pe altul. Si ma mulg constant, chiar daca ea doarme, ca sa nu pierd productia de lapte. Pana acum multumim lui DD , mergem bine, crestem bine, mai avem colici, dar ce sa facem, crestem
Am vazut craciunitzele , superbe. Gripo, al tau are niste ochisori superbi albastri. Si a mea ai are deocamdata albastrii, dar mai inchisi si toata lumea imi spune ca o sa se schimbe, ca sunt doar ochi de lapte. Vedem noi pana la urma, oricum o iubim
Ca sa nu mai vorbesc de Pufy, ca ea ai are la patrat, pe cei doi bazdalaci , ambii cu ochi superbi albastrii.
s-a trezit maimutica, fuuuuuuuug

Mathea, a tiny litle bundle/ How adorable and sweet/ What better way to thrill our hearts / And make our lifes complete. Hazul
de Mathea Roana 10/10/06 si
Lucas 04-05-2000


POZE

Mathea Roana 1 month

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

NEATZA!

Fetelor, repede la o .

In primul rand va multumesc in numele lu' fi-miu de aprecieri! toti bebeii nostri sunt superbi! pe unde te uiti numai copii frumosi.

LULLABAY, cat de intoarsa pe dos sunt in dim. asta, tot m-ai facut sa rad. Mi-a placut poza cu tati si bebe la nebunie. Cata dragoste!si m-a distrat rau faza cu bacnota in cizme.

Eu sunt intoarsa pe dos, pentru ca pe langa faptul ca vomita atata si regurgiteaza, parca si pipi putin face. O sun acum dimineata pe dr. si sa vedem ce zice. Si ma duc si cu pampersul de azi-noapte. Chiar nu mai sti ce sa zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Gata, am vorbit, maine dim mergem, ca sa-i faca si echo. Parca sunt lovita in cap si-s nauca, asa ma simt. El e bine merci, acum gangureste, si rade, deci nu-l doare nimik. ma rog la Dd sa fie totul doar o coincidenta tampita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Buna dimineata fetelor,

Sunt prezenta la .

Eu am dat pe Pentaxim 900 mii. L-am luat de la pediatra.

Lullabay, sotul meu daca avea atatea activitati extrafamiliale, dormea la presul de la usa. Si eu as vrea sa merg la sala dar...nu pot s-o iau pe Deea in marsupiu si sa alerg la banda.

Dori, mi-a spus Mos Nicolae ca diseara cand vine la voi, va lasa cadourile in ghetute si va ia toate necazurile. Raducu. In poza aia cu caciulita intr-o parte zici ca e din desenele animate cu strumfii.

Putzuruca de Andreea-Iuliana(19.09.2006)
ALBUM DE FAMILIE
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">PAGINA DEEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:


neata,

aici sunt prezenta sa semnez condica si sa-mi beau cafeluta.

gripo multa sanatate Raducului! sper sa nu fie nimic grav


mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
strumf mic si drag...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

fetelor sa fiti cuminti macar azi (daca restul anului nu ati fost) si sa pregatiti ghetutele pt diseara cand le va umple Mos Nicolae!
am citit ca ati vrea sa retraiti acele momente din copilarie, dar eu zic ca nu-i tarziu nici acum. Eu una o sa le pregatesc, ca doar le va umplke Mos Nicole! si asa se lauda sotul meu ca acum nu creste un copil, ci doi (adica pe mine si pe Patricia), deci de ce sa nu ne mai bucuram si de cadourile de la mosi...


mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
strumf mic si drag...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Neata fetele!

va scriu repede, ca doarme cam 30 min Daria dimineata si deja s-a cam scurs timpul.

Cri, suna-ma sa-mi spui cum ne vedem maine. am cadourile de la Putzuruca si Adriana Mica. cine mai vrea sa se mai vada cu mine, sunati-ma azi, cred ca maine va fi prea tarziu.asa ca, Itzy sau Tasia (parca de tine, tasia imi spunea cri ca ma vei suna, daca gresesc, scuza-ma), daca intrati azi pe forum si aveti ceva pt fetite, sunati-ma.

fug, ca am o gramada de vase de spalat.

va pupic,

roxana, cu Daria Elena (06.09.06)

PS: cu intarziere - LA MULTI ANI, ROXANAE!!!!!!! sa fii fericita si sa te bucuri de familia ta!

Mergi la inceput