Mamici de ianuarie-februarie 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

'Neata mamici frumoase, cum ati dormit? Sper sa tin obiceiul asta pana la sfarsit, dorm de bubui, mai ales dimineata, cand suna ceasul, si-l privesc cu o ura nedisimulata. Dom'le, ce-oi face cu copilul cand o sa-mi dea desteptarea daca oi gandi la fel?

Multumesc pentru sfaturile privitoare la mancarimile de sani, o sa ma apuc sa-i ung mai des. Tot am spus ca mut sticla de ulei de masline in baie, na, ca sa nu para ca e bucataria acolo am sa pun intr-o sticluta mai mica, sa-mi fie la indemana.

AELITA, am reusit si eu sa ma loghez, chiar ca esti cea mai super mamica dintre noi! Iar minunile care-ti ies din maini... n-am cuvinte. Cum am eu doua maini pe stanga, n-as reusi in veci sa fac asa ceva! Apropo de sfatul cu mincarea usoara, antiarsuri, m-a pus un dracusor ieri sa mananc cartofi prajiti si ochiuri, asa i-a venit, am crezut ca explodez aseara fiindca asta micu' sta cu capul in stomacul meu si-l mai si maseaza din cand in cand!

MONU, ai o fetita tare dragalasa, pacat ca noi suntem asa departe! Sa-ti traiasca, sa se nasca sanatoasa si mancacioasa!

CATALINA, pai la voi se schimba mereu schimbarea! Ma bucur ca sotul tau a hotarat sa cumparati cele trebuincioase, macar cele de spital, nu-ti lipseste sa-ti faci emotii ca oare apare cu ce trebuie sau nu! Pe de alta parte, imediat dupa nastere nu cred ca vei fi dispusa sa bati capitala in cautarea hainutelor, biberoanelor etc, si nici nu cred ca ai chef de surprize.


cristiana 30+ David Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

anis - cand te citesc, ma vad pe mine! Dar macar eu mai scap (ca azi noapte) ca il trimit pe Matei la mama si trag un somn linistit pana dimineata.

catalina - , ca sa vezi ca tot raul e spre bine! Iti aduci aminte: treci strada pe unde vrea el ca sa ajungi unde vrei tu? Ai fost exact ca o picatura chinezeasca si pana la urma a cedat! Bravo!

messa - si eu doar in gand si crede-ma ca la ganduri stau bine... Parca ai vorbi de funie in casa spanzuratului

Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond (Luca Matei - 05 nov 2004)
Liliana 33+ (35 + ale dr) cu
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamizzi spune:

BUNA DIMINEATA fetele! ce mai faceti, cum v-ati trezit> hai sa avem toate o zi super frumoasa si calduroasa!

AELITA - graviduta superba esti! cand am vazut ce frumuseti ce cizme porti m-am inmuiat de tot... te invidiez rau de tot! mie asa tare imi plac cizmele si mi-as dori sa port, chiar daca nu cu toc asa de inalt ca nu as avea cum sa merg pe strada . am fost mai acum cateva zile sa probez , am zis ca poate gasesc ... cand colo... dezamagire totala. am gasit doua perechi superbe, exact marimea mea, 37... dar sus nu se inchideau. uf, mi s-au umflat picioarele sus. mie imi venau cizmele perfect pe picior la marimea mea, acu normal ca talpa a ramas aceeasi dar in sus am in plus. asta e, le-am zis alora la magazin ca ne vedem in vreo 2 luni, poate ma dezumflu pana atunci
si pomul tau de craciun e tare dragut, asa cand am vazut mi-a dat o stare de bine

MONU - pupici la fetita iulia antonia! ce frumusete , scumpa dragalasa acolo, si se vede asa de bine

ALINUK - super ideea! frumos cadou, bravo.

ANIS- daca ai video si vrei sa ne arati, fa-ti cont la www.dropshots.com , e usor si poti pune pana la 10 video acolo. si vreo 500 de poze. nu dureaza mult.

FETELE! bebe meu vine ori pe 29 decembrie, ori pe 3 ianuarie. am vorbit cu doctora si ne-a zis ca ea o sa fie la spital in zilele astea (pentru cezariana)... DPN -ul nostru e 13 ianuarie, asa ca eu cred ca ar fi mai bine pe 3 ianuarie, daca o sta bebe acolo pana atunci. acum sa vedem, mai vorbim la urmatoarea intalnire.
am spalat si eu lucrusoarele pentru spital, azi facem bagajul. am comandat mobila dar vine in vreo saptamana, va arat mai incolo, cand o fi gata.
saptamana trecuta se vorbea aici de cozonaci, mi-ati facut asa o pofta de m-am riscat prima oara in viata mea sa fac pasca, cozonac din ala cu branza dulce. a iesit super bun. altceva ce mai mancati, sa imi faceti si mie pofta...
va pup! o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopiciu spune:

NEATA BURTICI!!!

OANA, CE MAI FACI? NU AI MAI SCRIS DE CITEVA ZILE ,SAU NU AM VAZUT EU,SPER CA ESTI BINE....
Imi pare tare rau ca nu pot citi toate mesajele ,pt. ca nu pot sta prea mult pe scaun si voi scrieti nu va incurcati.........

burtici stie cineva ,daca nu mi se trateaza candida o sa fie probleme la nastere ,pt. bebe?
Dr mi-a dat sa iau clotrimazol ovule dar nu ma inteleg deloc cu ele ,in primul rind nu le pot baga ,nu aluneca si cum bebelina mea e cu capuul jos imi este frica sa impig prea tare ,in al doilea rind am avut senzatii de arsuri .....offff ,cred ca il sun pe dr. si poate mi le schimba....

Am reusit si am fost simbata la Baby Expo ,nu am stat decit 20 de minute ca nu ma simteam grozav ,am cumparat cite ceva ,vazusem si un patut frumos roz dar nu am fost hoariti si nu l-am luat ...

v-am pupat burtici si merg sa ma intind in pat!!!!!!!!!!

CLEO34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Fetelor nu mai pot
Parca m-a batut careva cm cu cm asa ma simt si am si o ceata pe creier.
Si binenteles ca sunt la munca si nu sunt in stare nici sa ma prabusesc cu capul pe birou.

Oare nu se poate sa adormi acum sa te trezesti gata nascuta ca eu nu mai pot. Noapte dorm ca naiba, ziua abia imi tarai ..... vreau sa se termine ca nu mai pot. Heeeeeeeellllllllllpppppppppppppp!!!!!!!!!!!


sraluca33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Uraaaaaa!!!!
In sfarsit am vazut-o si eu pe Aelita. Era la mamici de ian febr, nu la mamici de ian feb.......Am dezlegat misterul!!!!!
Intr-adevar Aelita esti o frumoasa si faci niste minunatii de lucrusoare!
V-am pupat pe toate si bucurati-va de soare!!!!!!

P.S. Astazi implinim 34 de saptamani!!!!!

Marilena cu (un pui mic si iubit)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Cleopiciu,

Eu sunt dusman declarat al candidei.....da' acum de cateva luni ne-am imprietenit. tb sa recunosc ca e o pretenie din interes (din punctul meu de vedere vorbesc).

Doctoreii mei (si merg in paralel la doi de la inceputul sarcinii, evident fara sa stie unul de altul) mi-au spus mereu, la fiecare consultatie am ridicat problema, ca daca nu ma deranjeaza esential, sa o lasam asa - caci acum, pe timpul sarcinii altceva decat o remediere pe termen scurt nu se poate face si ca dupa nastere o putem casapi linistiti cu tratament complet (nu doar ovule - care nu fac altceva decat sa remedieze temporar problema).

Si ce sa zic - nu e ingrozitor - doar ca tb sa port tampoane de o zi - mancarimi sau miros nu sunt, doar scurgerea aceea galbui-albicioasa.

Cand am vb de nastere mi-a zis ca inainte de moment vom face niste spalaturi loco.... nu prea stiu in ce fel, dar nu ma stresez - am incredere ca asa va fi cel mai bine!!


va pupik,


Alinuk 31+ Theodor

................................................
Nimic nu-i intamplator!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nunta_alina_mihai/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Salutare la burtici!

Aelita,ne omori de fiecare data cu minunatiile tale.Eu iubesc tricotajele...si sunt de parere ca ceva facut cu gust e si unicat si arata mult ma bine ca cele de duzina.Aici sunt foarte apreciate,ca bani de cumparat are toata lumea.

Cleopiciu,ovulele incearca sa le umezesti inaite de a le introduce si nu mai ai probleme.

Hainutele le-am spalat la 40°...eu la 60° spal doar lenjeriile.

In rest sunt bine si chiar nu am probleme...sper sa raman tot asa pina la final.

Hainute bb ,caruciorul

Dana 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Neata burticoaselor!
Fetelor, felicitari pt bebici, cele care ati fost de curand la dr.

Si mie mi-e asa de somn! As avea atatea de facut dar mi-e si lene printre altele. Am arsuri sau ce-or fi astea. Ma enerveaza!

Alinuk, m-ai linistit. Si eu am o candida "si identica si la fel". La inceputul sarcinii l-am intrebat pe dr. meu daca trebuie facut tratament si mi-a zis acelasi lucru ca si tie. Acum imi faceam mustrari de constiinta ca n-am mai intrebat nimic vis-a-vis de asta.

Fetelor, care mergeti la Tutunaru, pe voi v-a chemat in saptamana 32?

Ma duc sa vad ce mai fac pe aici prin casa....

Pupici!

Loredana 31fix Roni-Cristian
http://new.photos.yahoo.com/loremunteanu/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

aelita multumesc mult de parola te-am vazut arati mai mult decat super si rochitele ..........

nu stiu ce sa fac azi de mancare voi ce mai gatiti ?

34+

Mergi la inceput