A mai nascut cineva la spitalul universitar?

A mai nascut cineva la spitalul universitar? | Autor: maricar

Link direct la acest mesaj

Sunt o viitoare mamica si sunt foarte speriata!Nu locuiesc in Bucuresti, dar mi-am ales medicul cu care urmeaza sa nasc, din capitala.Astazi am fost pentru prima data la spitalul universitar si am rams tare dezamagita!Nu stiu la ce m-asteptam eu,dar mi s-a parut o tiganie curata!Avand in vedere ca mai am de asteptat pai putin de-o luna pana la nastere, va rog mult, spuneti-mi daca a mai nascut cineva acolo si daca e intr-adevar asa groaznic cum mi s-a prut mie!

mariavlad

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Buna Maria,
Si eu voi naste spre sfarsitul lunii sau cel tarziu in prima saptamana din ian tot la Municipal, cu dr Cristian Radoi. Ce te-a speriat pe tine asa de tare? Din cate stiu eu spit Municipal este unul dintre cele mai bune (dar nu uita ca asta e dupa standarde romanesti). Cred ca daca ai intra in Giulesti ... . Ma rog, fiecare cu parerea lui. Zi si tu ce ai vazut de te-a speriat asa?


Uite aici un link catre un subiect pe care l-am postat eu mai demult si la care mi-au raspuns cu bunavointa multa fete care au nascut la Municipal. Sper sa te ajute sa te mai linistesti:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=86466


O zi buna!

Catalina 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricar spune:

Merci pt raspuns! M-am lamurit si eu, asa sunt spitalele romanesti. Cred c-am vazut prea multe filme si nu stiu la ce m-asteptam. Tu cum o sa nasti? Esti multumita de medicul tau?

mariavlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Da Maria, sunt multumita de medicul meu, cred ca nici nu se poate altfel. Am avut eu anumite momente de ezitare dar cred ca sunt normale cand vrei ca totul sa iasa ok. Ultima data mi-a zis ca nasc prin cezariana. Sper sa fie asa ... parca m-am obisnuit cu ideea.
Tu la ce medic esti?

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricar spune:

Cata draga, eu sunt la d-na doctor Denisa Protopopescu. Am mers la la recomandarea unei prietene care a nascut cu ea acum 2 ani si a fost super incantata.Sunt putin speriata, pt ca eu initial am vrut sa nasc normal si mi s-a recomandat cezariana, eu fiind micuta si avand si o usoara miopie. Problema e ca o sa fie o cezariana programata , la 37 de saptamanai, undeva in preajma Caciunului. Eu aveam alta viziune asupra nasterii, dar sper ca procedez bine urmand sfaturile medicului meu. Tu in ce perioada urmeaza sa nasti si cum?

mariavlad

Mergi la inceput