catalog Yves Rocher

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuppy spune:

Intre timp am facut si eu o comanda si tot atunci am aflat de regula aceea de pe talonul de comanda(primul produs la oferta 1+1, al doilea -25%, al treilea -25%...samd). Oricum, am facut o comanda de peste 600 de mii si sunt curioasa cum sunt gentile. Parfumul primit gratuit miroase fain?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

sunt 3 genti...de culoare albastra cu manerele din imitatie de piele maro deschis. una este mare, cam cat un ghiozdan - bagajul de week end(dimensiuni: 35.5 x 26.5 x 17.5 cm), a 2 a -trusa de toaleta (17.3 x 15 x 10 cm), a 3 a -sacosa voiaj-(27 x 19.5 x 14 cm)-nu arata a sacosa (cand zic sacosa ma gandesc la plasa...ca de piata:))

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

1. cataloage pe moment nu au, am dat eu tel dimineata, ca nu primisem in colet catalogul, desi il cerusem

2. Ariel, asa este cum spui tu cu gentile, numai ca cea mijlocie (sacosa de voiaj, cum ii zici tu) mie mi se pare ca un fel de portfard de concediu, ca sa zic asa (unde-ti mai pui si sampon, fixativ, gel de dus, adica ccc cam tot ce-ti trebuie pe o perioada mai lungutza de timp); iar cea mica - un portfard de uz curent (numai pt fardurile de zi cu zi)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

quote:
Originally posted by zuppy

Oricum, am facut o comanda de peste 600 de mii si sunt curioasa cum sunt gentile. Parfumul primit gratuit miroase fain?



gentile sunt OK, nu sunt f. aspectuoase, dar par destul de rezistente si, in orice caz, utile.

parfumul nu l-am desfacut inca , sincer nu sunt interesata de parfumurile lor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Fetelor si eu folosec produse Yves Rocher de 10 ani.Si sunt un mare fan al lor. Cand sunt in Franta, saptamanal trec cel putin o data pe la magazin.
Mie imi trimit oferta (saptamanala) prim e-mail.(am un card client si adresa la ei in Franta).
Dar in Franta in magazin sunt reducerile de care spuneti voi mereu:2 produse la pret de unul, plus aproape tot timpul au cate o gama de produse reduse la 50%, plus cadourile.
La acumulrea unui anumit numar de puncte iti fac cadou iar cate ceva.
De aceea poate cateodata cadourile voastre sunt mai consistente. Primiti pe langa cadouri si un bonus de fidelitate.

Gama Pure Camille nu se gaseste in catalogul pt Romania?? Ca nu am auzit pe nimeni sa vorbeasca despre ele? E demachiant, lotiune tonica si creme de fata pt zi si noapte. Nu apar in catalog ca sunt prea ieftne??? Eu le cumpar din Franta la 1,5 Euro, si sunt foarte multumita de ele.

Deci ziceti ca trimite catalogul in Ro gratuit? si o data pe luna? sau care e frecventa??? As vrea doar sa compar si eu preturile si sa le iau de unde sunt mai avantajos.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuppy spune:

Marcelle, gama de care vorbesti, se afla in catalog, la preturi accesibile(gel demachiere 1+1=18.9 lei) si chiar mi-am comandat asa ceva.
Catalogul nu apare lunar, sau cel putin asa mi-a spus mie tipa de la YR.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Zuppy, tie ti-a trimis gratuit catalogul la Iasi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuppy spune:

Da.Mi-a spus ca de fiecare data cand o sa apara ceva, o sa fiu anuntata(printr-un catalog). Nu este un catalog lunar, trimestrial... Cred ca in functie de comenzi, iti mai trimit flyere cu tot felul de reduceri la diefrite produse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

quote:
Originally posted by Marcelle


Deci ziceti ca trimite catalogul in Ro gratuit? si o data pe luna? sau care e frecventa??? As vrea doar sa compar si eu preturile si sa le iau de unde sunt mai avantajos.

Marcela si Bianca cea cuminte (05.07.2004)



Marcela,

eu initial m-am uitat pe site-ul lor din Franta, ca sa-mi dau seama cam ce produse au si la ce preturi, ce oferte etc.

atunci cind am sunat la tel. in Ro ca sa comand .. nu am gasit decit citeva dintre cele pe care mi le doream .. operatoarea de la tel mi-a spus ca nu au disponibile toate produsele pt Ro .. cel putin deocamdata

parerea mea personala este ca nu ai cum sa iesi mai bine (sau mai ieftin) comandind in Ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by teo1970

1. cataloage pe moment nu au, am dat eu tel dimineata, ca nu primisem in colet catalogul, desi il cerusem





oare asta inseamna ca nici eu nu il primesc saptamana asta???
offf cat il astept!! m-ati facut curioasa!!

Mergi la inceput