Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

fetele...
am si eu o intrebare... bebe e super constipat (si mami la fel, dar am facut de toate si nu ma pot regla). Aveti cumva vreo reteta minune pentru constipatia bebelusului?
Pupici!

Laura si bebe Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

FELICITARI CRISTINA!!! Bine ai venit Georgia. Refacere rapida si te asteptam inapoi pe forum.

aelita deja faceam 13 14 cu noul capitol - dar nu m-am bagat - daca ai scris ca deschizi tu ... Lasa mami ca se mai intampla. Sa vezi ce fain e dupa nastere - cand te trezesti in miez de noapte si te uiti la san - apoi in patul copilului si te intrebi: oare l-am hranit or ba?

v-am mai pove ca am un caietel in care notez intervalele de ore in care papa - astfel am o evidenta ce si cum mananca, lapte praf si san, scaun si dormit.

Laura eu stiu ca bebeii nu au voie miere in primul an de viata. INSA daca o papi tu este laxativ pentru bebe. Eu am racit saptamanile trecute si luam miere la greu - facea a mea bebelina tot intr-o veselie - pana m-a atentionat pediatra ca e de la mierea mea.
Incearca ... nu ai ce pierde.




Miro si Karina Ioana - filmuletze Karinawww.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atudor spune:

Poze noi cu bebelul


http://new.photos.yahoo.com/aciorascu/album/576460762355604499

Ana lui Tiberiu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belle_vue spune:

Salutari si urari de bine fetelor!

Sunt o mami de ian-feb si vroiam sa va mai spun de Cristina. Nu stiu nici eu f multe, dar stiu ca nasterea a fost naturala, cu morfina fiindca nu a suportat epidurala... Cristina e slabita tare, dar fericita ca sunt bine amandoua.

Va imbratisez cu drag si sarutari la toti puii mici!

Mami de Theodor (27.10.2004) si Bebe din burtica (DPN 5 feb 2007)



Those who can't laugh at themselves leave the job to others

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

aelita nu ma injura, nu vreau sa iti stric pofta, dar eu citisem ca nu prea sunt indicate icrele, pt ca nu sunt fierte sau copate sau prajite, adica nu sunt preeparate suficient, si pot contine nu stiu ce minune de vietuitoare. cu toate astea, eu am mancat o data paste cu somon, care e crud, si o bucata de paine cu pate de ficat, care, la fel e pe lista interziselor.

chris 39 sapt si bebe alexandra

chris 38+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Salutare burtici, mamici si bebici!!!
Nu am mai scris de ceva vreme, dar asta nu inseamna ca nu v-am citit.
In primul rand, vreau sa le felicit pe noile mamici si sa le urez bun venit pe lume bebelusilor lor! Sa fie sanatosi, norocosi, cuminti si mancaciosi!
Dolores, ma bucur mult ca ai scapat, in sfarsit! Trebuie sa-ti fi fost tare greu atata timp in spital. David Cristian e adorabil!
Alexandra_25, felicitari mamico de bebe Mark! Ai o minune de baietel! Tie iti urez refacere grabnica!
Cristina1974, asteptarea ta a luat sfarsit! Sa-ti traiasca Georgia, sa fie sanatoasa!
Saryta, sa fie intr-un ceas bun botezul bebelinei tale!
Eu am fost pe 29 la control si este totul ok, bebelina mea este bine. Vineri, pe 8 decembrie, merg din nou la doctor, ca sa stabilim data pentru cezariana (va fi in saptamana de dinainte de Craciun si voi face rahianestezie). In perioada 12-17 decembrie doctorul va fi plecat din Bucuresti la un congres, sper ca Alexia sa aiba rabdare si sa il astepte.
Fetelor care ati nascut deja, cum v-au incaput voua lucrurile pentru spital intr-o singura geanta, ca eu am doua gentoaie?? Zici ca plec in calatorie pentru cateva saptamani!
Va pupicesc si va urez week-end placut!

Teutz 36+ Alexia Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Atudor, acum l-am vazut si pe Tiberiu Mihai! Este perfect!!! Sa fie sanatos, la punga gros si sa va aduca numai bucurii!!!

Teutz 36+ Alexia Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Vad ca a inceput si Calin sa fornaie si cam are mucisori in nas, asa ca am intrat pe "batista bebelusului" si am descoperit si farmacii din Ploiesti de unde pot cumpara. Am dat telefon si ma duc sa iau.

Pozele le las pe maine. Cine are timp, sa-mi explice si mie cum pun poze la semnatura si cum fac ca sa pun poze, le pun in albumul comun sau pe adresa mea de yahoo? Dar asa, mura-n gura, ca stiti ca io-s mai aeriana...

Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fatima spune:

roxana, da, am comandat batista bebelusului pe net si mi-au trimis-o in 2-3 zile...costa 400.000 lei vechi. m-au sunat imediat cum am facut comanda ca sa-mi confirme..eu va recomand cu caldura smecheria asta de pompita..e tare buna..
bamboletta..ce nu facem noi ca sa le fie bine?..uscator de par, aspirator..etc..acum am mai observat ca-i place sa o pun pe masina de spalat cand e programul de clatire..ca o zgaltaie..maine poimaine bag masina in functiune doar sa o linistesc..
a mea scoate niste sunete ca si cum ar vorbi cu delfinii..si cand ii e foame face din gurita ca un pestisor..si se stramba mai fetelor..n-am vazut asa ceva..ma uit la ea si rad in hohote..
aelita, asa e, cum zice miro, sa vezi dupa nastere, iti pleaca la plimbare si bruma de neuroni ramasi..si eu ma trezesc dupa 5 min. de cand reusesc sa adorm disperata ca am uitat sa o alaptez, cand eu tocmai terminasem..ieri am rugat-o pe cumnata-mea sa-mi aduca placa de par, pe care saraca mi-o adusese de vreo saptamana, ba chiar ma si intrebase atunci unde sa o puna, iar eu ieri nu mi-am intins parul ca eram convinsa ca n-am cu ce..

fatima de eva ioana
cu 24h inainte
dupa 24h

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

aelita nu pot decat sa ma bucur rautacios ca mai sunt altii aiuriti ca mine...nu doar ca uit dar am zile in care nu pot sa ma concentrez.deloc.adica nici macar nu pot sa-miu pun ordine in ganduri, ce tre' sa fac in ziua aia, nimic.bate vantul....

insist si eu cu problema lui teutz.cum v-au incaput intr-o geanta?a mea e aproape plina si n-am pus nici o haina pt mine.sau consumabile...cred ca mai iau un rucsac...

intrebare mare: voi v-ati luat pompa in spital?ma gandesc ca oricum n-am cum s-o sterilizez acolo, nu?o iau sa o folosesc o singura data?


dianocica38s cu david alexandru

Mergi la inceput