Naturiste si homeopate (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Idaira

Mai fetelor,eu ma simt ca o carpa...moale,fara pofta de mancare,fara sa pot inghiti(ancuca,am facut siropul),as dormi continuu,acuma incepe sa ma doara si capul(o fi de la raceala sau de la nemancat,e totuna)...beau numai ceaiuri cu miere de albine...
adimercedes,uite ca nu m-am uitat never pe listuta dar azi am tras un ochi,vrei sa ma treci si pe mine?
Va doresc o zi frumoasa tuturor!



Idaira, tu ti-ai facut niste analize pt problemele de gat, eventual un exudat faringian? Ca poate ai vreun streptococ si ai nevoie de antibiotice... Si te-am pus pe listuta. Multumesc ca mi-ai zis .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by annaa

Ma regasesc cu emotie la Lista fetelor "naturale", si sincer pot sa spun ca printesa mea mica se datoreaza in primul rand perseverentei si multor tratamente naturiste pe care le-am luat.
Am asteptat 6 ani sa vina si anul acesta pe 01.08.2006 a venit.
Am facut multe investigatii -3HSG, 1LAPAROSCOPIE, 2-IAS, si anul trecut in nov.am discutat cu Dr. despte FIV.
Am urmat multe tratamente hormonale si cu CM si asa neregulat la 35-40zile dupa orice tura de trat(de regula 3 luni) eram mai dereglata si pana la 55-60zile.
Din 2004 de cand am mai avut o sarcina oprita in evol., sarcina obtinuta luna imediat urmatoare dupa un tratament la Sovata a, inceput sa beau o combinatie de ceai din care am baut pana in noiebrie 2005 cand am ramas insrcinata.

Mult succes!



Ana si Maria 01.08.2006




Ana, multumim mult ca ai intrat si ne-ai impartasit si noua bucuria ta si ne-ai incurajat. Avem nevoie de asa ceva.

Te-am trecut pe listuta modelelor noastre.

Sa va dea D-zeu sanatate si sa aveti parte de bucurii si fericire alaturi de puiutul vostru scump.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Iubita adimercedes,multumesc pt grija...dar durerea a inceput vineri dupa-amiaza,deci inceput de weekend,si drept sa-ti spun,ma feresc de antibiotice...inca imi simt organismul slabit,nu vreau sa-l bombardez cu nimic...
Iar cu exudatul,pina ajung eu sa mi-l ia,pina-l lucreaza ,pina ajung sa iau rezultatul....mie imi trece durerea.
Multumesc inca o data de grija!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Irlandeza, este total contraindicata vitamina A
da malformatii groaznice la bb-ei daca ramai intre timp insarcinata
FARA VITAMINA A!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Multumesc adimercedes ca m-ai pus si pe mine pe listuta . Dar la intrebarea mea ( daca pot lua ceai Sanye in timp ce iau Maca si BU), nu stie nimeni sa raspunda?

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si multdoritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Eu ti-am citit intrebarea dar nu stiu sa-ti raspund...probabil ca nici fetele,de vreme ce nu a emis nici una vreun raspuns...imi pare rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

L5845 i-ti raspund eu ce stiu: ceaiul Sanye, nu e deloc recomandat pentru fertilitate, din contra interzis. Maca si BU poti sa le iei impreuna, dar fara Sanye. Si cand ma gandesc ca eu l-am folosit contra constipatiei aprope un an de zile? Pina m-a luminat DJ_mama, pentru care ii multumesc!
Annaa sa-ti traiasca minunea de fetita si multumim ca ne-ai impartasit experienta ta fericita! Ne spui si noua ce combinatie de ceaiuri ai folosit??






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Merci Ioanatugs , nu o sa-l mai iau. Eu nu am probleme cu constipatia, vroiam doar sa se mai "duca" din celulita, dar mai bine cu ea si sa vina BB decat altfel.
Idaira merci si tie ca mi-ai raspuns chiar daca nu stiai de efectele asocierii " bomba" .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si multdoritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

L5845 cu placere! Poti sa bei in schimb ceai de soc, ajuta la slabit si nu e interzis, e chiar recomandat pentru ca previne o eventuala infectie urinara, sau de alta natura!Mult noroc cu tratamentul!
Gudinde ce mai faci vecinico??





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Inca o data multumesc Ioanatugs pentru raspuns si pentru ideea cu ceaiul de soc, de care nu stiam ca ajuta si la fertilitate. O sa-mi iau maine de la "Plafar".


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si multdoritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput