nastere la Cantacuzino-Bucuresti

nastere la Cantacuzino-Bucuresti | Autor: bambi2000

Link direct la acest mesaj

Buna.Sunt insarcinata in 4 luni.As dori sa aflu cat mai multe in formatii despre maternitatea Cantacuzino-Bucuresti si despre doamna doctara Grama.Sunt la prima nastere si am emotii.MULTUMESC ANTICIPAT

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu urmeaza sa nasc la Cantacuzino in martie (sper) anul viitor.
Am nascut acolo si acum 2 ani.
Conditiile sunt bune. Este curat, renovat destul de recent.

Asistentele de la mamici foarte dragute... indiferent daca le dai sau nu ceva... mai multe sfaturi primesti de la ele si legat de bb-ei, decat de la cele de bebelusi.

Asistentele de la bb-ei scorpii ... indiferent daca/ cat cotizezi. Asa ca ma-m hotarat ca de data asta sa nu mai le dau nimic, oricum nu merita... Daca te infigi putin in ele de la bun inceput n-ai treaba cu ele... Io n-am fost in stare.
Dar am stat 3 zile in spital si le-am suportat...

Despre dr. neonaologi... Am auzit lucruri bune despre dr. Craciun. Dar eu am avut alta dr. Cam aeriana... nu prea aflai multe de la ea...

Despre dr. Grama... nu stiu nimic. Eu merg la altcineva.
Dar poti sa te duci la "Cautare": http://forum.desprecopii.com/forum/search.asp?FORUM_ID=3 si vezi ce gasesti.

Detalii mai "recente" despre maternitate iti pot da dupa ce voi naste.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Si eu am nascut la Cantacuzino, cu dr. Ursuleanu. Conditiile sunt atat de acceptabile cat poate fi un spital in ziua de azi la noi in tara, echipa de la nesteri este extraordinara, chiar as vrea sa le multumesc de o mie de ori, dar cei de la neonato sunt niste nenorociti cu mici exceptii. Asistentele sunt puse pe jegmaneala, iti cer de la obraz, sub pavaza a diferite lucruri pe care vor sa le vanda(acolo toata lumea vinde de toate), asistenta sefa iti zice de la obraz daca ai fetita sa-i faci gauri cu 500 de mii la ea, ce sa mai vorbim, jaf la drumul mare, orice miscare ai face.

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Hmmm gripo inseamna ca nu s-a schimbat nimic in bine la neonato.
Eu am nascut acum 2 ani si 3 luni acolo si la fel erau asitentele de la copii care te "obligau" aproape sa cumperi hainute de la ele...
Ca si Eliana, tre sa nasc si eu a doua oara acolo prin ian-febr si nu-mi doresc decat sa fie bebe sanatos si sa nu stau mai mult de 3 zile acolo.
Dc ar fi tot personalul ca cel de la nasteri ar fi super!


Mihaela (30+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eve44 spune:

Eu am nascut primul baietel cu dr Grama.E o tipa super din multe puncte de vedere.
La al doilea copil era in concediu si a venit cind eu m-am externat.
A venit sa ma vada si ii parea tare rau ca nu a putut sa ma ajute.Am nascut cu alt medic si a fost ok.
Revenind la dr Grama ,ne cunoastem de f mult timp.Este un medic f bun si are mare grija de pacientele ei.Poate fii sunata oricind si raspunde cu promptitudine.Singura problema e ca de ani de zile o stiu ca are CO programat in august,deci nu vine la nastere.
In rest spitalul e ok ,asistentele sunt amabile mai putin scorpiile de la copii.Dar daca le pui la punct din prima ,isi mai revin
Medicii neonatologi sunt ok,noi am fost la sefa de sectie ,parca Ceausu se numea,nu mai stiu sigur.Si dr Rosca e super draguta .
Bafta multa !si nu renunta la dr Grama.



EVE

"Cu penele altuia te poti impodobi ,dar nu poti zbura."L Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi2000 spune:

Multumesc mult pt ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi2000 spune:

Am o nelamurire.Pot face 2 ecografii in aceeasi luna?Este vreo problema pt bebe?Ce alte analize sunt recomandate pt al doilea trimestru de sarcina,cu exceptia ecografiilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

Pai daca ar afecta echo pe bebe, ar insemna ca al meu trebuia sa iasa ...Doamne fereste, eu am facut din 2 in 2 saptamani toata sarcina, ca eram stresata sa nu pateasca ceva bebe, iar.Si nu s-a intamplat nimik.

DORI, mami lui RADU ANDREI 11 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/raduandrei" target="_blank">poze
VARSTA RADU ANDREI

Mergi la inceput