Piticodromul de sept - oct 2005 (155)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Diana, multumesc de sfat. Am sunat-o deja. Dar vrea sa asteptam inca 48 de ore sa vedem daca mai face febra si abia dupa aia sa-i dam antibiotic. Da pe fata o doare de nu mai poate!!!!!

Si sa stii ca la noi pediatra lucreaza maine, ca UE nu tine 1 Decembrie de sarbatoare! ba chiar si duminica (a fost draguta sa ma anunte, ca doar duminica are tarif dublu)

si Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Da Ruxandra tocamai ne-am intors de afara, m-am mai calmat, uneori nu mai am rabdare, ma enervez, mi se pare ca sunt cea mai rea mama care nu stie sa isi educe copilul, am mustrari de constiinta ca poate nu fak eu ce trebuie de aia am un copil asa marait, plangacios, nedormicios, dar uneori chiar simt ca am ajuns la capatul puterilor, poate si pentru faptul ca stau toata ziua singura cu el, de dimineta pana seara.

Diana hehehe m-am distrat, auzi tu fentezi sotul heheheh, al meu e fentat de tot, adika eu nu am treaba cu baia lui Vlad de mult, cred ca nu am mai participat la baia lui de la cateva luni, de fakut singura nu i-am fakut niciodata, da, il mai arunc in cada cand face kk pana la gat si nu e tasu acasa :)

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

O doare continuu de azi dimineata? Ufff. Sigur e de la ureche? Scuza-ma ca intreb asa, e evident cand ii dor urechile pe astia mici?

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Pai dupa otita de saptamana trecuta la urechea dreapta tratata cu antibiotic local, banuiesc ca infectia s-a extins la urechea stanga.
Saptamana trecuta si pe noi ne-a indus in eroare faptul ca i-au iesit si dinti. De altfel si acum ies. Dar prea se freaca cu manutza la urechea cu pricina, plange si are febra 38,5. Data trecuta avea peste 39.
Ma rog, are sa o vada maine pediatra, dar pana atunci trebuie sa-i dau ceva sa-i calmeze macar durerea. (Data trecuta s-a linistit abia cand a perforat timpanul)

si Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

frere jacques, frere jacques, dormez vous, dormez vous?

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Ina zic si eu: poti sa ii dai ibuprofen calmeaza si e si antiinflamator(parca) eu asta i-am dat in noaptea in care am fost la urgente ca nu am putut lua attunci imediat picaturile antibiotic.

si daca nu ti-ai luat inca biletele la avion intra pe situl companiei blue air. am vazut ca au tarife f f f mici (ti-am zis cel mai scump dus 71 de euro) - eu am "zburat" cu ei si am fost multumita dar au curse doar pana la Bucuresti (in Ro)


Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Ioana , felicitari !

Eu ma prezint in Bucuresti martea viitoare .Sper sa terminam cit mai repede si cu bine perioada asta de stres .

La multi ani celor sarbatoriti astazi !

Gindurile mele se indreapta astazi in special catre fratiorul meu drag care e acum undeva sus in cer si care sigur s-ar fi bucurat sa ii urez la multi ani .Se implinesc 4 luni de cind a plecat dintre noi si 6 luni de cind nu l-am mai vazut .

GABI12+ ,de 3 ori mama
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Ioana, ce veste! tinem pumnii pt 11 dec!

in legatura cu spalatul pe cap...m-am gandit la 2 lucruri. ori piticii s-au prins ca dupa spalat se termina baia si ii streseaza asta, deci poate ar fi o idee sa ii spalati la inceput, ori i-au usturat ochii vreodata si au tinut minte. pe testate .... unele sampoane pt copii ustura!

gabi, bafta multa si tie la dr!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

LA MULTI ANI! celor ce poarta numele de ANDREI sau ANDREEA. Sa fiti sanatosi si fericiti!

gabiarama multa bafta la test marti! o sa iasa totul bine si o sa scapati de stres! imi pare rau pentru pierderea pe care ati suferit-o...


LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

"sonnez les matines,sonnez les matines
ding ding dong ,ding ding dong" aici sint jadi inca nu am nici o veste ,CM nu a venit si test o sa mi_l fac pe 5 decembrie sa ii aduca si ceva cadou lui sotul

ASA DECI IMI DORITI TRIPLETI

ioana felicitari pt bb2 si sa dea dumnezeu sa ai o sarcina cit mai usora

La multi ani la toti Andreilor si Andreelor

Mergi la inceput