Miresele anului 2005 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

kriss79 multumesc ca mi-ai pus link-ul cu poze.

roxygeo pe mine sotul ma alinta "rostogol". sunt asa de rotunjoara si de frumusica. voi sa fiti sanatosi sau sanatoase.
nici eu nu mai pot sa ma aplec cum o faceam inainte. eu ca sa fac o miscare de aplecare imi indoi genunchii ca si cand as face genoflexiuni. si e foarte usor asa.

37 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Ce dor imi este de gravideala si de burtoi . Dar acum il am pe Osama tot timpul cu mine!
Fetelor v-am citit dar nu ma lasa monstruletul scump si drag sa va scriu asa ca vreau in primul rand sa ii urez Monicai NASTERE USOARA! Pana la urma ce faci? Nasti nat sau ceza? Oricum multa bafta si sa ne anunti si pe noi.
In al doilea rand Alex! Ce mai face Maria? Cum se mai simte? Un pupi de la Vladimir catre Maria!
Hai fetelor vreau cat mai multi bebeci de mamici miresici de 2005!
Eu m-am oprit cu bebici ca mi-am pus un sterilet. E asa de bine acum...nu mai stau cu stres .
Ioana (Olgutza) ce mai faci mama? Cum decurc lucrurile? Cam absentezi! Scrie-ne si noua!
Plec ca tare se maraie Vladimir!

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta burtik Andrei Vladimir BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Neata fetelor!
Multumesc pentru urari.
Ma bucur sa vad ca incet incet ne strangem iar multe din miresicile de 2005.
Am si eu o intrebare pentru fericitele mamici. Unde ati facut eco pe timpul sarcinii? Am mai citit pe forum de un anume doctor Iosup care ar fi foarte bun. Stiti ceva de el?
Eu am facut prima eco la Municipal, dar nu mi-a placut ca am stat 2 ore la coada.

Pupici

Andreea 8+
pregatiri nunta...

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu mi-am facut la Iosup eco de 8 luni. E intr-adevar foarte bun. Lucreaza si la centrul Diagnosis si la CMU. Dar daca vrei sa te programezi mai repede, e mai liber la Diagnosis. O eco obisnuita costa 2 milioane, dar eu zic ca merita. Restul de eco mi le-am facut la doctorita mea, la cabinetul ei.
Ioana, multumim ca intrebi de noi. Mariei i-a trecut raceala, asa ca suntem fericiti. Sper sa nu se mai imbolnaveasca deloc. Eu marti incep serviciul. O sa-mi fie dor de pitica dar asta e.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, A treia luna,
www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Ioana81 . am sa va anunt cand nasc. doctorul imi recomanda sa nasc natural, ca bebe e cu capul in jos. dar mi-a spus ca daca lui i se pare ca ceva nu merge bine imi va face cezariana. asa ca merg pe mana doctorului.

andreea c eu la inceputul sarcinii am facut eco la Giulesti, unde mi s-a luat de statul la coada. acum imi face medicul meu eco la cabinetul privat (ca intre timp si-a deschis cabinet).
ecografii morfologice am facut la 18 sapt la Giulesti, la dr Albu;
la 22 saptamani la CMU, la Dr. Iosup; si la 34 sapt la Giulesti la dr. Albu.



37 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Va pup pe toate dragele mele miresici, burticoase si mamici!
Lexi deja incepi serviciul???? Si piticutza cu cine ramane? S-o pupi din partea mea pe obrajorii grasutzi!
Fetelor (mamici sau burticoase) va rog eu spuneti-mi si mie ce simptome ati avut voi cand ati ramas si la cate zile v-ati facut testul... Va rog mult!




Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

In asteptarea...fetitzei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Hello!
Eu nu am somn.
Imi puteti spune si mie care este pretul in medie pt. o eco normala. Eu am facut la Municipal cu 5 sute. E bine?
Bibyrox eu la inceput aveam senzatia ca o sa-mi vina CM pt. ca ma durea burta. Chiar mai rau decat in mod obisnuit. Sanii ma dureau foarte tare si inca ma mai dor. Alta chestie care am observat-o a fost ca au inceput sa mi se mareasca sfarcurile. Pana atunci erau aproape inexistente.
Iti tin pumnii sa intri pe lista la Odisee.

Pipici

Andreea 8+
pregatiri nunta...

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

andreea c cand faceam eco la Giulesti plateam 400.000. ultima eco facuta acolo a fost in iunie.
pt. eco morfologice la Giulesti am platit: la 18 sapt 700.000 si la 34 sapt 1.400.000.

bibyrox simptomele pe care le-am avut au fost: senzatia ca trebuie sa-mi vina menstruatia, urinam des, greata si dureri de cap. testul de sarcina l-am facut la 2 zile de intarziere a menstruatiei, si a iesit pozitiv. in ziua urmatoare eram prezenta la doctor.

37 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Merci mult pentru raspuns m monique.
Eu tot la 2 zile de intarziere mi-am facut testul si l-am repetat a doua zi dimineata. E un sentiment extraordinar sa vezi liniutele alea.

Va pup pe toate.

Andreea 8+
pregatiri nunta...

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Va multumesc mult fetelor pentru raspuns!!!
Pe mine ma dor sanii f.rau dar nu prea am sperante luna asta pentru ca mi-am facut test alaltaieri si mi-a iesit negativ! Sa vedem daca vin uratzii pana luni-marti... Offff

Pupici pe burtici sa se ia!!!!


Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

In asteptarea...fetitzei mele

Mergi la inceput