Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-18

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura69silk spune:

Buna, fete scumpe !
McFeli, multumim pt. noul capitol, sa fie cu noroc, mana buna sa nu se dezminta si sa treci cat mai multe dintre noi in randul burticoaselor !

Zenobia/Raluca , sa fii sanatoasa, fericita, iubita si sa-ti dea Bunul Dumnezeu un cat mai curand !!!
Imi pare rau ca te-au pocnit astia' mici si urati, chiar azi de ziua ta, dar ai incredere si sperantza si cu sigurantza, luna aceasta le vei veni de hac !!!
Petrecere frumoasa in aceasta seara , alaturi de cei dragi, distractie...si sa stii ca ne-ai lipsit aseara ! P.S. Si eu am baut aseara din ceiutz si pt. tine, Maria08, Mamidevladut si Alexutza !!!
Kora m-am gandit la tine si ti-am tinut pumnii stransi azi dimineata ! Sper ca te simti bine si asteptam vestile bune, atunci cand vei putea. Recuperare rapida si sanatate multa !
Marina, Amely, Kitty, Clau sunteti minunate, asa gravidutze, ati inflorit, sunteti radioase si sclipitoare ! Sarcini usoare in continuare si sa va dea Domnul copii sanatosi si frumosi, ca si voi ! Sa stiti fetelor ca in poze sunt fruuuumoaaaaaseeee, dar sa le vedeti "live'...superbe...atragatoare si cu sclipirea aceea in ochi, pe care nu o poate surprinde nici o camera, sclipire pe care ti-o da DOAR fercirea !!! Ma bucur ca am avut privilegiul sa va cunosc si sa beau dupa voi !
Laurici, esti asa frumusica si haioasa ...un zambet deschis si stralucitor si iti doresc din suflet, sa reactionezi bine la aceasta stimulare si cu ajutorul d-lui dr si al lui Dumnezeu, visul sa se transforme in realitate !
Teo, Felicicutzu, sclipitoare, vesele si optimiste...nu poti sta necajit, cand sunteti voi prin preajma...va doresc multa bafta si noroc si cat de curand cele II-utze magice !!!
Diddy, ma bucur ca te-am cunoscut, esti finuta si discreta si este tare placut ca s-a marit gasca...bafta multa in continuare si iti doresc sa treci de la "rosu" la "verde" !
Mamidevladut, Alexutza, mi-a parut rau ca nu ati putut veni aseara, eu nu pot ajunge vineri, dar sper ca la urm. intalnire sa o cunosc si eu pe Loredana. Alexia, cum te simti, ai mai ajuns la Mr. T ?
Kristind, din pacate, nu iti pot raspunde la intrebarea cu aderentele, poate te ajuta Felicia, dar in privinta prestatului, cred ca, daca te simti refacuta fizic, o poti face. Nu cred ca exista interdictie, din acest punct de vedere. Inca o data, felicitari pt. rezultatul bun si bafta multa la...bb-ei !
Copilut, imi pare rau ca ai ajuns dupa ce s-a spart gasca, sper sa ne cunoastem la urmatoarea intalnire.
Vali pentru sotul tau, sa fiti sanatosi si sa va iubiti ! Bafta multa la consultatie astazi si te asteptam cu vesti bune si impresii !
Ioana , frumoasa si modesta, adorabila...iti multumesc si aici pentru seara frumoasa si ospitalitate, asa cum numai tu stii si abia astept sa ne revedem in formula de 4 : noi doua + ei doi...
Madau multumim pt. aprecieri si urari, sa va traiasca minunea si sa va umple vietile cu bucurii, zambete si veselie !
P.S. Diana, draga mea, nu exagera...

Va pup pe toate si va doresc un we prelungit cu relaxare, plimbare, leneveala, prestare, iubire si cum il vreti voi !

Ioana, Felicia, Alexia, Kitty_sor, Mirunica, Amely, Claucia, Diddy, Zenobia, Teo, Mamidevladut, Lauravoinicu, Silvana, Maria08, Marinusha, KoraPop, Ana_p, Bonitta, Kristind, Vali_delide, Iyoana, Copilut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

un week-end placut si din partea mea!

pe luni!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Kittysor si Laura: M-ati emotionat! Multumesc ca v-ati gandit la mine!!!!! Doamne Ajuta sa se se ia.........
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Buna fetelor.
La multi ani tuturor fetelor care isi serbeaza ziua numelui si sotiorii lor.
Lipseste omul 2 zile si ati si deschis capitol nou.
Fetelor sunteti atat de frumoase si vesele in poze...
Laurasilk ma bucur ca esti bine acum hai capul sus si dupa urmatorul CM te apuci iar de treaba
Kora^pop iti tinem pumni si ne gandim la tine sa vii cu vesti bune.
Teodora ce mai faci cum mai e cu senzatiile de greata? hai ca esti pe aproape.
Zenobia imi pare rau ptr ziua 1 ,curaj si la treaba luna viitoare.
Felicia ma bucur ca ai deschis tu capitol nou ca aduci noroc si ai mana buna la gravidute
Kristind refacere grabnica dupa laparo
Amely , Claucia, Kitty nic, Marina ce frumoase sunteti fetelor vi se citeste fericirea si implinirea in ochi sa va dea Dumnezeu bebelusi sanatosi care sa va umple viata de bucurie.
Alexia si Mamica de Vladut voi ce mai faceti prin ce zi sunteti?
Maria bine gandit sa scrii scrisoare lu mos craciun poate ti se indeplineste dorinta curand.
Lauravoinicu esti si tu o frumoasa tutunareasa
Ioana fetele tot vorbesc de tine si de atmosfera de la restaurant cred ca o sa trecem intr-o zi sa incercam bunatatiile de la tine.
Iyoana
Fetelor eu sunt Z1, sa vedem ce facem si noi luna asta.
Va pup pe toate



"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Buna fetele!!
Tocmai am vb cu [red]KORA[/red. Se simtea bine, nu a vomat..era cam tristuta...a fost o operatie mai dificila, a avut Tutu mult de munca. I-a scos cu greu chistul care se marea, mereu.., a avut foarte multe aderente, si zicea ca daca mai statea mult poate ii scotea si ovarul. Recomandarea lui Tutu a fost ..FIV..
Va multumeste ca ii sinteti alaturi, va pupa si nu va renunta, va merge ininte orice ar fi. Domnul sa o ajute!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Uuufff.... Uite-asa imi dau seama ca nu am dreptul sa ma plang... eu am sanse...
Am vorbit si eu cu Kora, e o curajoasa si o luptatoare, hotarata sa mearga pana la capat, sa-si incerce sansa prin FIV... Mi-a zis sa va transmit sa nu fiti suparate pentru ea, ca ea e optimista si multumita ca a facut laparo, cel putin acum nu va mai pierde timpul si incepe sa-si faca analizele pt FIV...
Kora, si abia astept sa ne cunoastem, la urmatoarea intalnire nu vei lipsi! (ne intalnim cand poti tu, ok?)

Poze1Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Kora sa te refaci repede si sa nu fi tristuta nu ai de ce si daca exista sansa prin Fiv foarte bine cand o sa poti o s-o faci si pe asta.Curaj si o sa fie bine.

"A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile." BALZAC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Kora_Pop multa sanatate si refacere usoara! Stim ca esti o curajoasa si ca vei incerca orice pentru a-ti atinge telul tau! Cum sa fim suparate pe tine, nu inteleg de ce??? Abia astept sa ne cunoastem, cum spuneau si fetele la urmatoarea intalnire! Mult noroc!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Kora, refacere rapida si multa sanatate si deabea astept sa ne revedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna seara fetelor,

Kora imi pare rau ca nu a fost asa cum probabil te asteptai, dar vorba fetelor, acum stii de ce sa te apuci, dosarelul pt FIV si Doamne ajuta sa iasa din prima si sa iti umple sufletul un bb mic si mancacios.

Fetelor, imi cer scuze pentru intarziere si pentru lipsa pozelor, uitati, acum am reusit sa ajung acasa, pun pozele dar sa nu ma certi Felicicuta daca nu iese frumos, eu sper sa fi reusit.

poze intalnire

Va pup mult pe toate.

Clau

6+

bb mic

Mergi la inceput