Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

A .....si asta mai vroiam sa va zic mi-a zis d-na dr ca pot sa-i dizolv in ceiut o tableta de Vit C de 180 mg ca e tare buna si acum fiole nu se mai gasesc, sa stiti si voi...sau poate deja stiati sa le dizolvati eu pana acum nu-i puneam decat fiole.E tare buna in perioada asta Vit C, pupici pt tot


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Silvi, mie mi-a zis doctoritza sa ii dau ascovit pt copii, sa il dizolv intr-o lingura ce ceai sau apa si sa il dau sa bea. E mai sigur asha ca merge toata cantitatea decat sa il dizolv in ceai ca poate nu bea tot ceaiul in ziua aia...
De dizolvat se dizolva f greu vit C si trebuie sparta si apoi pusa in sticla...coomplicat oricum.
Fiole a zis sa nu ii dau pt ca poate sa ii iasa ceva pe funduletz de la fiole.(ceva roseata acum nu mai stiu exact ce)
Eu la Dani ii dau zilnic suc dintr-o portocala cu mar cam 150 ml iasa si este cand il bea tot sau doar jumate. E si aia ceva.
Ieri i-am dat la Dani ascovit in guritza, am rupt un sfert din el si i-am dat in guritza...sa vezi ce il mai molfaia...si dupa aia i-am dat si celalalt sfert...
Deci se poate si asha daca nu se ineaca...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bianca eu ii dadeam fiola de Vit C in 100 ml ceiut si nu i-a iesit nimic niciodata.Buna idee sa iau ascovit pt copii, ca e dozat mai bine.Alain bea cam 3-4 sticlute de 125 ml(de la Avent dn aceea mica) /zi asa ca nu-i problema sa nu bea toata sticluta.Acum e rupt de somn prapaditul dar nu se culca isi tot arunca pe dou-dou jos sa i-l dau inapoi.


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Silvi, doar castelul si setul pentru calcat vor fi cadouri de Craciun.
Restul sunt o parte din jucariile pe care deja le avem. Mai avem masinute (o gramada...), plusuri, chitaitori, zornaitori, papusi (care de care mai dezmembrata si obligatoriu toate dezbracate !), pistoale, mobilier de papusi plus alte prostii.
Telefoanele au mai fost inca pe-atatea dar am mai aruncat pe-alea care deja erau bucati.
Mai avem lego-uri si la bunici, si mobila pentru papusi si.. de toate.
Am casa plina de jucarii, dar e firesc sa fie asa.


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">BEBELUSI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

numai ca nu trebuie sa fie ceiutul fierbinte ca nu mai are nici un efect Vit C.

si eu tot cu sfaturile veneam......tot am vrut sa va spun sa nu lasati prea multe chestii in patul lor ca exista riscul sa se urce pe ele si sa cada peste bara......aici vb din proprie experientza(povesti): cand aveam 6 luni(eu am mers la 9)si ma ridicam singura in pat, nu se stie cum, mi-am pus jucariile peste pernutza mea preferata, m-am urcat peste ele si, banuiesc, m-am impins in maini...urmarea: o aterizarea in cap de la aproape un m sau cat are inaltime un pat de copil[:D.din fericire, m-am ales doar cu un tendon sucit la gat-care s-a desucit apoi.ma rog, ma mai deranja el pana pe la generala cand intorceam capul brusc.....
acum am zis sa va scriu musai, nu ca nu stiati si voi, dar ieri l-am prins pe alexandre ca-si pusese masinuta(e inalta de o palma), pe care i-o daduse cristi peste cartea electronica si calculator si sprijinit cu mainile de marginea patului studia cu atentie zona......cred ca era mai interesant decat atunci cand se uita fara inaltatoare sia bia ii trece nasul de bara

la multi ani!-angelos

fuuug........a scos tot din dulapul de pantofi

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Neata si de la noi.
Aseara a fost iar jale si prapad cu maseluta.
Voi ati auzit de varianta de a merge cu el la dentist sa-i cresteze un pic gingiuta?
Ma gandeam ca cine stie o sa fie mai usor?
Voi ce parere aveti?
Apropo de vitamina C.
Eu am gasit in Cora ceai de fragute pt. copii cu vitamina C; si l bea foarte bine.
Plus ca mananca zilnic cate o mandarina/portocola facuta bucatele mici

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeianfeb spune:

Silvi Eu ii dau lui Tibi zilnic 5 pic de vit C. Nu fiola, ca nu se mai gasesc. Ce-i drept, ii dau ca asa mi-a venit mie pe chelie, deci nu va luati dupa mine.

de cu multi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Anasebe dar ce pic?Ceva siropel?
Ana de France, in ceiutul la temp camerei, am uitat sa zic.Cat despre jucarii in patut ai f mare dreptate, Alain nu se joaca cu ele acolo decat daca sunt eu in zona, daca nu ramane doar prietenul lui dou-dou.Doamne fereste cate mai pot sa pateasca...cred ca nici nu ne putem imagina cate....
Am uitat sa va zic ca Alain si-a ros patutul, a rupt pur si simplu materialul de la bara de sus si scotea cu degetelul vatelina din patut am tras eu tot ce mai iesea pe acolo...sa nu inghita copilul prostia aiai si acum il bandajez cu banda alba de leucoplast pe care o inlocuiesc zilnic ca o roade si pe aia


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Andiaroro, si neputul meu a aterizat de multe ori in cap, isi punea jucariile si se urca pe ele si asha se coctza sus.
Dar tu daca ai facut asta la 6 luni inseamna ca ai fost precoce
Toanca nu ai incercat sa apesi tu pe maselutza sa iasa?
Doctoritza lui Dani asha i-a facut la ultimul dinte cand a avut 39.6 si dupa aceea brusc i-a scazut febra. A curs putin sange din gingie dar bine i-a iesit dintele si nu s-a mai chinuit

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Silvi Pe sticluta scrie Vitamina C Natural picaturi, supliment alimentar si zice ca la copii mici intre 5-8 pic pe zi. Pana mea. Sper sa fie bun de ceva. Daca nu, trec si eu pe ascovit sau pastile dizolvate.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete (1) ,www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> (2) , www.dropshots.com/anesebe" target="_blank"> (3)

tiberica fara frica

Mergi la inceput