INSEMINARE (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

BEBEKOM activeaza-ti te rog pm sau cel ptin un mail address ca sa putem sa iti trimitem mesaje prsonale.Eu te-as putea sfatui cu cite ceva,in primul rind as merge pe miina DR Cocei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

BEBEKOM, PM-ul se va activa de la sine dupa ce ai scris un anumit nr de mesaje. Asa ca da-ne o asreda sa mail sa luam legatura cu tine.
MARRINA, sa dea DD sa iasa totul bine si sa fie bebe.
IOANA, mie CM imi vine martea viitoare. Daca insa nu apare, miercuri, adica z28 din cm de 27, la fel ca tine bag un test de sange. Ce bine ar fi sa ne tinem de manuta la odisee si sa reuseasca si Marrina, nu?
ALI, nu stiu cat tre sa fie endometrul la IA. Al meu a fost de ex de 8 mm, destul de mic cred eu. Nu am auzit de tratamentul cu aspirina pt a creste endometrul. Poate stiu fetele ceva.
Pupici la toata lumea si succes.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

CATTY,IOANA,MARRINA sa dea DD sa ajungeti toate la odisee.Multa bafta la toate fetele va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

AUREL_CRIS, eu una nu vreau sa plec la odisee singura. Vreau sa plecam toate si sa lasam subiectul asta gol. Si daca da DD si raman graviduta dupa IA de luna asta, eu tot nu plec de la Aspirante. Nu pot sa le las pe cele care imi sunt ca si niste surori, mai ales cand stiu cat de greu este sa treci peste esecuri si deznadeste, sa imi pun sacii in caruta si sa streg cu buretele cei 3 ani de chinuri si disperare in care ati fost alaturi de mine. Tot aci raman, si nu aveti cum sa ma dati afara.
Pupici la toata lumea si succes.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

dragele mele
Pt. inseminare este suficient ca grosimea endometrului sa fie de 9 mm!
Dar se mai cunosc cazuri de reusita si cu o grosime de 7-8 mm ! Asta numai DD stie ce planuri are pt. fiecare!
Va pup pe toate fara exceptie...si chiar daca nu prea stau la povestit nitel este pt. ca nu prea am ce spune !
Tuturor fetelor care asteapta le doresc multa bafta:catty, marrina, ali, ioana si pt. restul fetelor un si o : nu va pierdeti speranta...va rasari soarele si pe stradutza noastra !
Va pupa cu drag
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragele,aveti cumva idee , se face IA pe undevasi si in week-end ca la mine pica z 12 vinerea viitoare si ma gandeam ca daca o fi sa fie...pierd oul ca nu are cine sa ma insemineze!O fi posibli sa ovulez inainte sau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Vai fetele dar cat a-ti mai scris....pe vremea cand am facut eu IA, am fost cam singurica, nu aveam cu cine sa numar zilele.

Ioana_p76 eu sunt pentru listuta si sa spunem fiecare ce probleme avem si cate IA-uri am facut pana acum. Ar fi super. Poate si varsta ar fi bine de mentionat, cum am vazut in alte capitole.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Lorelai_lorelai la mine luna trecuta a picat Z12 tot vineri, la fel ca la tine. La monitorizare in Z10 (miercuri) am avut endometru bun si folicul bun, in Z11 (joi) am facut pregnyl iar in z12 (vineri) inseminarea. Deci se poate. Iti urez multa bafta si vorbeste cu doctorul ca este pacat sa pierzi luna.
bebekom bine ai venit si la fel cum au spus si fetele sa nu stai prea mult pe aici, sa pleci la odisee.
Catty cu simptomele astea, vei pleca sigur la odisee, vreau si eu acolo....te rog nu pleca singura, sa ne iei si pe noi.
Ioana_p76 nici la tine nu este exclus sa fie sarcina, ce nu ai mai vazut gravidute fara nici un fel de simptome?
marrina bafta multa, sa fie si la tine bebe si chiar daca ne parasiti toate, noi ne bucuram pentru voi si o sa va urmam cat mai curand.
ali, aurel_cris, danylo, lorelai_lorelai si o .

Eu numai am rabdare, pentru prima data in viata imi doresc sa vina uratii cat mai repede, sa ma apuc de IA, poate ma bucur si eu de sarbatori.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Fetele,cele ce nu sunteti din bucuresti sau si celelelte,imi puteti recomanda si mie un hotel sau o pensiune buna si ..ieftina!pls!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Neta fetelor,
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITELOR DE ASTAZI!! SA VA DEA DD SANATATE, FERICIRE SI BEBICUL MULT VISAT !!!
Astept sugestii in legatura cu listuta. Am scris-o dar vreau sa stiu fiecare la ce dr merge.
La mine z22, lipsa dureri san, dureri de ovare apar dupa pranz, seara dureri de uter ca inainte de CM, dureri de coloana, vagi senzatii de voma. Intr-un cuvant nimic nou. TB ramasa constanta la 36.9
Pupici tuturor si succes

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput