Abstinenta si spermograma!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Multumesc fetelor, suntei niste dragute , am vazu tprea tirziu din ce data nu s-a mai scris la acest subiect si nu am fost sigura ca voi primi raspuns.
Anca, Irlandeza va multumesc mult, deci asta sa explice motilitatea ZERO? Dar atunci de ce is in nr de 7.8 mil/ml?
Pai chiar o sa mai facem si alta spermogram comparativ, nici nu as vre sa o duc in eroare pe dr-ta.
Va pup pe toate

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Depinde de om, de exemplu la sotul meu 5 zile e mult. Cele mai bune numere i-au iesit cu abstinenta 2-3 zile.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Magduta, mergeti la un urolog, sa nu fie varicocel. Si de aceea motilitatea zero. Sotul meu avea mai mult de 7-8 mil./ml, si 15% dintre ei erau normali, si are varicocel. Care trebuie operat.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

6+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Irlandeza ma fost la urolog si nu e vb de varicocel , cel putin din partea urologului e ok. Cindva sotu a fost operat pe testicule de ceva chist, dar nu se stie sigur, si ep eco asa ceva nu se vede, deci si de urolog am fost trimis sa facem analize hormonale, sinumai bien ca am constatat ca are probleme cu tiroida si cu prolactina. Iar de spermogram , o s amai facem un si in Ungaria joi cind vom fi acolo, ca macar vor fi max 5 ziel abstinenta si putem si compara, iar dr-ta de acolo sa vada analize duap metodele lor.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput