Endocrinologi in Bucuresti

Endocrinologi in Bucuresti | Autor: ghemotoc

Link direct la acest mesaj

Stiti cumva un endocrinolog bun in Bucuresti ? Am probleme cu tiroida (nu stiu de la ce-poate de la plante ??) de vreo cateva zile , parca am o vesnica gheara in gat si sint si umflata putin(asta imi mai lipsea...).La Parhon pot sa ma duc fara trimitere de la medicul de familie ? Am fost azi la un doctor , m-a trimis o prietena care e stud la medicina la policlinica de pe Batistei . Nu prea m-a lamurit , pentru ca eu speram sa ma trimita la niste analize ceva , in schimb mi-a dat niste pastile pentru tiroida. Mi se pare cam ciudat sa mi le dea fara o dozare , ceva , poate imi fac mai rau(am vazut ca sint de mai multe concentratii).Daca ati avut ocazia sa mergeti la un endocrinolog, spuneti-mi si mie , va rog.
Multumesc mult.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Sa nu iei nici o pastila fara analizele de rigoare,mai ales in cazul unei probleme la glanda tiroida.Ti-am trimis un email in legatura cu un eventual medic endocrinolog,apeleaza cu incredere la ea,chiar daca nu te v-a ajuta personal,iti v-a recomanda un medic de incredere de specialitate.
Multa sanatate si sa-mi spui ce ai facut.

Sa auzim numai de bine!

Haida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Ghemotoc, in nici un caz sa nu iei medicamente pentru tiroida fara dozarile hormonale.Eu ti-l recomand pe domnul dr Ghemigean Mircea,el este medic chirurg la Parhon, dar consulta si la clinica lui Sandra.
4.10.19.72.
E marti din doua in doua saptamani.
Sa nu te gandesti ca daca e chirurg cum te vede isi si ascute cutitele, nuu.
In plus poti face tot acolo dozarile.
Sanatate maxima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuche spune:

eu ti-o recomand pe sotia dl Ghemigean Mircea. Tot la cabinetul Sandra are consultatii, sau la Parhon. Eu am fost la cabinetul Sandra. Nu e scump. Prin toamna era 200.000 consultatia.
Mai stiu un endocrinolog bun, pe doctorita Gheorghiu de la Medsana
Si eu zic la fel : nu lua pastile pana nu faci analize.

sanatate multa
alinuche

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghemotoc spune:

Unde este cabinetul Sandra ? Am cautat o adresa , ceva dar nu am gasit nimic ...
Mersi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Carol Davila nr 50 este pe langa piata Cotroceni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana75 spune:

Buna! Dr. foarte bun de endorcrinologie, este si dr. Gheorghe Soare (trateaza cu medicamente alopate dar si prin homeopatie). Are cabinet particulat pe sos. Mihai Bravu, daca vrei o sa caut nr. lui de telefon. Sanatate multa, pa pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaM spune:

Poti sa te duci la Parhon si fara trimitere de la medicul de familie , iti trebuie o adeverinta de la serviciu ca ai platit asigurarile medicale si buletinul.Am vazut ca scriai ceva de niste plante , unele pot avea efecte mai putin asteptate .Mai bine discuta cu doctorul si despre asta .Eu nu sint contra tratamentelor cu plante , dar am crescut la bunici la tara si stiu ca daca nu le culegi cand trebuie sau le iei in cantitati prea mari pot face mai mult rau decat bine. Sanatate multa
Diana

Mergi la inceput