De cat timp incercati sa faceti bebe???

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Am inceput "cruciada" la 01.01.2003 plina de speranta si incredere.
Dupa 3 ani luuuungi, sunt in aceeasi stare ca la inceput.
Sa va mai spun ca fiecare an are 12 luni, si fiecare luna 4 saptamani, si fiecare saptamana 7 zile, si fiecare zi ...?!
Cred ca stiti deja ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

eu incerc sa raman din 2002. mi-am facut analize<dr-ii au spus ca sunt bune, la fel si spermograma sotului> si-am dedus ca stresul este de vina...ne-am calmat, nu ne-am mai gandit la , dar nimic..in octombrie mi-a intarziat ciclul vreo 2 sapt.la inceput n-am vrut sa-mi fac sperante,dar pe urma,am inceput sa am greturi si sa nu suport unele mirosuri. am facut 3 teste,toate negative. am fost la dr si mi-a spus ca nu vede nimic. era deja decembrie. am izbucnit in ,pt c-am inceput sa sper,mai mult ca niciodata si-am facut si beta hcg....negativ. am suferit mult acum in decembrie. pe 16 mi-a venit ciclul..am facut din nou analizele si-am hotarat cu dr-ul meu ca, daca nu raman luna asta, in ianuarie fac stimulare,monitorizari si facem inseminare,ca n-are rost sa mai asteptam. deja am cumparat pastilele si injectia si sunt optimista. incep anul cu optimism. sper sa vina cat mai repede ziua cea mare si sa nu mai cad psihic,asa cum am facut-o luna aceasta. mi-a fost tare greu...
sa dea DUMNEZEU sa fim cat mai repede gravidute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

Incercam din aprilie 2005.

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

LA MULTI ANI!!! 2007 SA VA ADUCA NUMAI IMPLINIRI!!!! SI LA TOATA LUMEA!!! SI LA CARE NU VINE BB SA FIE !!!

si RAMONELA sa ai numai de completat in dreptul fiecareia evolutia sausi

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

saluty
din august 2001 incercam, ,,,,un avort spontan in octombrie 2006.
asta e
speram sa se intimple cindva.
pupici

ana maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteeuta spune:

buna
Ma treceti si pe mine pe lista incerc de 9 ani
adica din 1998 fara nici o protejare.
La inceput am zis daca vine bebe bine daca nu
iarasi bine.Eeee dar de vr-o 3 ani am intrat in panica nu stiu ce sa mai fac.Poate daca ma duceam de la inceput la doctor era mai usor.
Dar cu ajutorul Domnului poate iese soarele si pe strada mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurici_27 spune:

Ma primiti si pe mine??
Va urmaresc de mult timp si cred ca incep sa devin depententa de acest site!
Si noi incercam din mai 2006 si inca nimic Problema mare e ca deja incep sa intru in panica.....si asta nu e bine deloc, dar ma mai linistesc putin cand vad ca nu sunt singura......
Va pup pe toate si sper sa ne vedem si noi odata
Nu stiu ce se intampla, dar parca s-a spart conducta.....peste tot in jurul meu vad numai .
aaa si mai am o problema: nu inteleg de ce noi care ne dorim atat de mult un , trebuie sa ne chinuim atat de mult si cele care nu-si doresc absolut deloc, raman imediat???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

noi nu ne mai protejam din 2003 insa am inceput prestat ca la carte, investigatii, teste, incercari esuate luna de luna, etc din dec. 2005 si pana acum n-am ramas niciodata in viata mea insarcinata

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Vreau si eu pe listuta, va rog mult sa ma treceti si pe mine. Incercam sa facem bebe din ianuarie 2006 si pana acum nimic.

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ache spune:

bine ai venit laurici!
noi din ianuarie 2006 tot incercam si nimik, si nici n-am ramas vreodata in viata mea
sa va mai zic ca eu eram sigura ca gata, lasi protectia si imediat ramai? noroc ca v-am gasit pe voi, altfel faceam cadere nervoasa
ne-am duc la doctor dupa 3 luni de incercari (te primesc, ca nu e gratis) si doctora isi da interesul ,face teste , eco...stiti si voi, iar de cate ori o intreb ce crede, o sa raman sau am ceva probleme grave, ea imi zice ca-s tanara,am 29 de ani,ehehe...normal
pe mine ma deprima raspunsul asta

anca

Mergi la inceput