De cat timp incercati sa faceti bebe???

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katja spune:

Fetelor BAFTA! Sa fie cu bebici anul acesta mai ales ca am inteles ca cei care se nasc in 2007 vor fi niste copii cuminti si ascultatori! Si ce mamica nu-si doreste un astfel de bebic?

Noi incercam sa avem un bebe din iulie 2004... as putea spune chiar din noaptea nuntii... Dar n-a mers! Inca mai incercam desi se stie unde-i buba (ovare polichistice). La capitolul laparoscopie am spus mai multe despre problema mea... Acum suntem in "pauza medicala" in sensul ca am lasat tratamentele si operatia pentru "mai incolo". Incercam ceva natural. Sansele? Sunt mici dar daca Domnul Dumnezeu vrea, se poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timi_melinda spune:

Ma inscriu si eu pe listuta voastra , noi decat de 4 luni incercam si nu reusim , cu toate testele de ovulatie si masurarea temperaturii etc toate metodele naturiste posibile , dar nu ne bam batuti , incercam iar si iar in fiecare luna , in fiecare zii ...
Eu inainte sa ne hotaram sa facem bebe am luat anticonceptionale 8 ani , iar doctorii mi-au spus ca s-ar putea sa raman din prima sau a doua luna , dar nimic , credeti ca are vreo legatura ?

[URL=http://good-times.webshots.com/album/557356798IdXxoI][/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

Neata fetelor!
Vreau si eu pe listuta!
Noi incercam din ianurie 2006, dupa ce 2 ani am luat anticonceptionale.Asta include si perioada de revenire a organismului de 6 luni zic eu, perioada in care nu ne-am protejat.asa ca il asteptam pe domnul bebe cu mult interes.i-am promis ca daca vine mai repede ii luam un bishonel.ce ziceti, oare il pacalim?
va pup!
o zi frumoasa!

"Viata aceasta s-ar putea sa nu fie petrecerea pe care o speram, dar cat
timp suntem aici putem de asemenea sa dansam.Amintiti-va asta: nu ne mai
putem intoarce niciodata inapoi, acesta e singurul spectacol pe care il
jucam."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Buna,

Eu sunt noua pe aici, dar asta nu inseamna ca nu accesez zilnic situl desprecopii.com. La teorie stau foarte bine, insa, la practica mai putin. In legatura cu pozitiile .. eu si sotul meu le incercam pe toate de cateva luni in speranta ca vom reusi sa ramanem insarcinati. Asta se intampla cam de 7 luni .. dar pana acum nimic. Cu analizele stam foarte bine, dar nu stiu de ce bb intarzie sa apara. Oricum nu ne pierdem speranta. Va rasari odata si bb pe strada noastra.

Succes tuturor mamicilor aspirante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ellenuta bine ai venit!!!!
Te asteptam la aspirante optimiste!

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/yWG8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.z spune:

ma primiti si pe mine eu incerc din octombrie 2003 si am pierdut 3 sarcini,dar nu ma dau batuta si il astept pe bebe sa vina in ce zodie vrea el dar numai sa vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

BUNAAAAAAAAA la toata lumea,si eu sunt noua pe aici si ma bucur tare mult ca vam descoperit,dar asta nu inseamna ca ma bucur si cind vad cite femei sunt in situatia mea,eu incerc sa am un copil de 4 ani si cu toate analizele pe care le-am facut nici un medic nu mi-a spus ce am,toti sau contrazis,eu in comparatie cu alte fete am momente cind ma las las batuta si zic ca nu mai am sperante sa imi vad visul realizat,dar tot EU imi spun ca Dumnezeu mai face minuni si atunci un pic parca moralul mi se mai ridica.Va pup si va doresc tot ceea ce imi doresc si ptr mine adica unsi va admir tare mult ptr optimismul vostru,asta ptr ca eu am cam inceput sa il pierd.BAFTA LA TOATE

MS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ramonella, inca n-ai trecut in dreptul tau?!


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ioana acuma m-am trecut!!!!

Sunt graviduta!!!!!!!!!!!

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/yWG8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Ramonella,felicitari pt.bb mic!

Te rog frumos,trece-ma si pe mine graviduta!Am reusit,intr-un final!

Si mai este o tutunica draga graviduta:Mihavasoi!

Teodora5+
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput