scutece noaptea... pana cand?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

eunice, m-am linistit:)))
Gabgabriela, mersi de idei... adevarul e ca ar vrea si ea. Sa vezi seara scandal ca nu vrea pampers, juramante ca nu va face pishu pe ea. Astea dureaza pana in momentul in care pica intr-un somn adanc. Mi-au spus doamnele la gradi, ca daca adoarme mai tarziu si nu-si face somnul de amiaza, e aproape imposibil de trezit. De fapt si dimineata o trezesc foarte greu, insa ajunge sa-i pomenesc de un sandvis sau orice consumabil, imediat isi revine:)

ex- gabibarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

sfaturi nu am sa-ti dau, fiindca sunt si eu cam in aceeasi situatie cu fetia mea de 3 ani si 6 luni. are un somn asa de profund, incat foarte rar se trezeste sa anunte ca face pipi. sunt si cazuri in care imi dau seama ca e momentul, fiindca incepe sa se foiasca, dar daca incerc sa o trezesc ca sa faca pipi, e jale mare.eu am zis s-o mai las cu pampers, chiar daca ea e bucuroasa sa nu i-l pun, ca poate inca nu e momentul. doar n-o sa faca asa pana la maturitate

mamica de trei copilasi : Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

quote:
Originally posted by Alina

quote:
Originally posted by Ira

Si Sofia mea are inca pampers noaptea, la 3 ani si 10 luni. Dar bea fff multe lichide, apa-sucuri tot timpul, adoarme band 4-500ml de lapte, ma gandesc ca asta ar fi o scuza...



Ira,
La 3,10 ani nu e deloc ok sa adoarma cu sticla de lapte.Pericol mare:caria de biberon.

Alina




Bea din cana. Dar nu ma ingrijorez, ca sunt f multi copii care au facut pipi noaptea pana mai tarziu si au fost perfect sanatosi. Exemplu eu.
Sofia mea are un somn fff profund, adanc, si probabil asta ar fi o cauza. Dar nici eu nu m-as trezi s-o pun pe wc, fereasca-ma al< de sus. Daca se abtine toata noaptea, ok, daca nu, d-aia s-au inventat pampersii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ira, adevarul e ca in perioada aceea eram zombie si eu... si tot dormeam in patul ud, pana nu ma trezeam...


ex- gabibarta

Mergi la inceput