**Mamici de Mai - Iunie 2007**(12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Gina multumim pentru noul capitol



Mica 14+

http://community.webshots.com/user/mica0307

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna dimineata, burticute!

Dar ce s-a intamplat de am ajuns pe a doua pagina?

Azi-noapte am reusit sa dorm foarte bine, din pacate numai pe spate din cauza senzatiei pe care o am in burtica, si nu m-am dus decat de doua ori la baie .

Va pup si va astept cu vesti bune!

Valentina 16+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Neata!

Manuc, casa de piatra!!

Amely, felicitari pt baietelul sanatos! Ne incuscrim??

Felicitari si celorlalte fete care au mai aflat! E asa frumoasa lista colorata cu carucioare!

Amely, in legatura cu placenta, si eu o am tot gr 2. Atat Iosup cat si T mi-au zis ca e bine!

Azi am facut si noi 18 saptamani. Uraaa. Mai avem contractii, dar le tinem in frau.....Dr vad ca nu e ingrijorat, colul e f bun.

18w

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Dragelor...va multumesc mult de tot pt. raspunsuri... Nu am vrut sa creez controverse, si sincera sa fiu nu sunt stresata, doar un pic ingrijorata legat de maturarea placentei. Din ce am mai citit, am inteles ca la varsta asta a sarcinii gradul de maturitate ar trebui sa fie 0 sau 1, iar pe masura ce inainteaza sarcina 2, sau chiar 3 inainte de nastere. 2 este deja cam mult pt. 15 saptamani. L-am intrebat aseara pe dr. meu, care mi-a zis ca nu trebuie sa ne facem griji, atat timp cat copilul creste normal. Daca D-ne fereste ar fi probleme cu placenta, bebe nu s-ar mai dezvolta asa cum trebuie si de abia atunci trebuie sa ne ingrijoram. In fine, trebuie sa-l cred pe cuvant, asta este...

Totusi, raspunsurile voastre m-au mai linistit, am mai vorbit si cu alte gravidute si lor tot gradul 2 de maturare le-a scris Iosup in fisa, tot pe la 15 saptamani, dar nu le-a spus ca ar fi probleme. Ne rugam sa fie bine...

Andradap, Liviana, Cristalina, Mica, Cristinamaria, Pauly si va multumesc la toate.

Alina25 eco a costat 150 RON, iti da si filmulet, dureaza cam 30 de minute. Vezi sa iei stick cu memorie mare ca noua nu ne-a incaput, (moaama ce m-am ofticat!), dar au fost draguti si ne-au zis sa treaca sotul saptamana viitoare pe la ei sa incarce filmuletul pe un stick mai incapator, pt. ca ei il salveaza in calculator si il poti lua oricand.

Editez: Eseea, multumesc tare mult, chiar m-am mai linistit Cu incuscreala, daca-i musai, cu mare placere!

In alta ordine de idei: fetelor, voi stiti ca eu inca am greturi? nu mari, f usoare, dar inca n-am scapat de ele...la 15 sapt....ciudat, nu?

Va pupic cu drag

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development

Poze cu bebe

15+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata burtici!

Amely, io am 17 saptamani si inca mai am senzatii...pot sa tina pana nasti daca ai "putin noroc"...:)))
Oricum dupa alea rele astea sunt asa, ca sa iti aduci aminte ca esti gravida...hihihi

Aici ploua si sunt niste nori urati. Am o spaima de zborul de maine ceva de speriat...:)))
O zi frumoasa la toata lumea!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

quote:
Originally posted by cristalina
Aici ploua si sunt niste nori urati. Am o spaima de zborul de maine ceva de speriat...:)))
O zi frumoasa la toata lumea!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi


Unde pleci maine? Si de ce ti-e asa frica?

Valentina 16+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Neatza burtici,

Liviana am intrat repede la serviciu sa vad daca ai scris ceva. Ca aseara nu era nimic de la tine. Te asteptam.


Amely si eu am tot 15 saptamani si mai am stari de greata. Cei drept nu tot timpul si nu asa de puternice ca cele de la 8-9 saptamani.


Vali si eu tot pe spate pot dormi cel mai bine. Pe burtica nu mai pot deloc, iar pe o parte parca nu ii place lui bebe tot timpul. Eu am probleme noaptea cu caldura. Este foarte cald la noi si ma tot trezesc. Si sa nu mai vorbim de mersul la pipi


Pupici,

Uite am facut si noi azi 15 saptamani.


Mica 15

http://community.webshots.com/user/mica0307

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

mica0307, si pe mine ma omoara mersul la baie. Au fost unele nopti in care am mers de 8-9 ori la baie . Si azi-noapte, doar de doua ori , cand m-am trezit i-am spus sotului foarte incantata de cate ori am fost la baie - s-a uitat foarte compatimitor la mine...

Hai, lbelciug, cu rezultatele! Abia asteptam sa vedem poze!

Valentina 16+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

buna dimineata burticute,
m-am trezit cu greata de rigoare...si stau pe aici prin fata calculatorului sa vad ce mai scrieti.

Vali5 ma bucur ca ai reusit sa dormi bine,nimic nu se compara cu un somn bun.



10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Vali, eu sunt in germania de mai bine de o saptamana...maine ma itorc la puiu' meu!...:)))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput