Ai nostri, ca brazii! ian-feb2005 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

La multi ani Alexandru!!!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna dimineata fetelor,
stiu ca la voi vremea e ploioasa, dar la mine este MULT SOARE! Sunt extrem de fericita, dupa ecografia de ieri. In primul rand puiul e ok, in parametri, este f miscaret, ne-a facut cu manuta si ne-a aratat ca stie sa dea din picioruse. Dr. Iosup este un super-profesionist si un super-om. Ne-a facut imensa bucurie sa ne spuna si ce sex are puiul. Ei bine, AVEM O FETITA! Sunt super bucuroasa caci este exact ceea ce mi-am dorit. Sotul s-a tinut batzos, ca pt el nu conteaza ce este, dar s-a bucurat tare mult. Dat fiind ca se va naste chiar in zodia lui (cine stie daca nu cumva de ziua lui, el fiind nascut pe 31 mai iar DPN-ul fiind 4-6 iunie) a zis ca vrea sa-i puna nume de floare.
Va pup si va multumesc ca sunteti alaturi de mine!


Gabi.i, multumesc. Cat priveste terenul, poate am inteles eu gresit. Vazusem un mesaj de-al tau mai vechi referitor la o anumita zona unde se vand terenuri...
Wow, azi sarbatorim primul pui care a implinit 2 ani! La multi Ani Alexandru, sa fii fericit si sa-ti bucuri parintii! Pacat ca mami nu prea ne mai scrie...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Azi implinesste primul bebe din grupa noastra 2 ani... Oh, mama!

La multi ani Alexandru! Pe unde o fi mamica ta?:)

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Liviana, felicitari! ma bucur mult pentru tine!!
Iarasi se confirma ca in gasca noastra se fac copii in pereche!


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Alexandru, La multi ani!

Liviana, felicitari! Asa pluteam si eu cand mi-a dat Iosup vestea. Citisem si "dincolo" la mamici ... my best friend e si ea pe-acolo, mai pandesc sa aflu vesti...

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Patricia, Erica, multumesc pt felicitari!
Patricia, ma bucur ca te-a inselat visul referitor la sex si ca pana la urma a iesit o fetita. Dr Iosup era f sigur, deci nu indraznesc sa-l contrazic.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

fetelor, eu iar am lipsit mult, si nu stiu cand oi mai reusi sa intru. am zis doar sa va anunt, ca am avut o perioada mai grea, in sensul ca dupa scarlatina Antim a facut varicela. banuiesc ca a luat-o din spital, ca alta iesire n-a avut. n-a fost prea rau, dar a trebuit sa stam inchisi in casa, si ne-am cam saturat. mai ales daca or sa ia si ceilalti o sa se intinda carantina pana aproape de Craciun. oricum, chiar m-as bucura sa faca si ei, sa stim ca am scapat de asta, mai ales daca or sa faca asa o forma usoara ca Antim(fara febra, cu putine bubite si mancarime rezonabila)
am ajuns si eu la eco, si la mine totul e bine, doar ca baiatul meu s-a transformat in fetita. de data asta sper ca rezultatul e definitiv, ca nu era un eco foarte performant, si m-am gandit si eu sa intreb tocmai dupa ce terminase, si a zis ca nu s-a uitat cu atentie dupa detaliile astea, daca eu n-am specificat ca m-ar interesa.oricum, m-as bucura foarte tare sa fie fetita, ca sa am doua perechi. si copiii sunt foarte bucurosi de vestea cu surioara, dar sunt si putin sceptici, dupa atatea razgandeli. Antim zice: lasa mami, ca o sa stim sigur cand nasti.deja isi fac planuri cum or sa-l tina pe bebe in brate si or sa-i dea biberon si or sa aibe grija de el/ea. mai ales Elena, e tare grijulie. deocamdata exerseaza pe ursuleti si papusi, ii infasa, ii leagana, ii hraneste, ii plimba, ii duce la doctor. si Nectarie se ia dupa ea, toata ziua stau cu ursii infasati in brate si le canta nani, nani, puiu' mamii si pe urma vine Nectarie si ma pune sa fac liniste ca doame usu

mamica de trei copilasi : Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

LA MULTI ANI, ALEXANDRU!!! Sa cresti mare, sanatos si voios!!! si sa le aduci parintilor numai bucurii.


Felictaaaari, Liviana!!! Yupiiiiii! Bravo voua, sa va traiasca fetitza! Ma bucur din suflet pt. voi. Va fi totul bine cu sarcina, vei vedea.
Anda, cum se mai simte Iri? Te astept azi, sa stii.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Multumesc, Tomasa! Cum merge constructia casei? Cate camere va avea?
Adita, imi pare rau pt experienta cu bolile copiilor si carantina impusa, dar e spre binele lor. Sper ca sarcina ta sa nu fie afectata. Cat priveste sexul copilului m-as bucura sa fie cum va doriti voi. De ce nu incerci sa mergi la Iosup sau la un ecograf mai bun? Sunt tare haiosi cei mici, cum se pregatesc de intampinarea fratiorului/surioarei. Sanatate la intreaga familie! Cand ai DPN-ul?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Adita si Liviana Felicitari pentru fetite!!! Sa aveti sarcini usoare in continuare si copilasi sanatosi!!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput