FIV 91

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Teodoran dipherelinul nu fave decat sa bage la menopauza asa ca sunt simtomele specifice. Si eu am patit la fel mai putin durerile de cap.

Iliuta dupa semne vor fi vesti bune.

Kla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Teodoran nu iti face griji ca nu esti singura. Eu sunt doar la 4 zile de diphereline si am aceleasi simptome. Pe deasupra m-am sculat si super umflata la fata de parca m-ar fi batut cineva. M-am ingrasat un kg in 3 zile si mai am inca 15 fiole de facut si sper sa mai urc inca 5 kg. Am stari de greata, iar toata noaptea parca mi se zbateau ovarele in mine. Sper sa fie o senzatie pe termen scurt. Imi este super frica cum o sa reactionez cand o sa incep si menogonul. Oricum maine ma duc sa imi fac analizele si o sa mai vad. Oare se poate intampla sa nu pot sa fac tot tratamentul pana la sfarsit?

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns venera_h spune:

iliuta, multumesc, la fel si tie, cu noroc sa fie!
teodoran, sunt normale reactiile, ca la menopauza, am fost avertizata ca s-ar putea sa fie astea simptomele, dar eu nu am avut nimic. Depinde de toleranta fiecarui organism, nu te ingrijora, stai cumintica, totul e pt o cauza nobila!

Pupici, fivoaselor si aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Crinuta Mersi frumos! Contez pe pumnii tai stransi!
Kla chiar daca e doar un singur embrion, e divizat corect si exista sanse de reusita! Iti doresc ca de data asta sa se implanteze in uter si sa ramana la tine in burtica inca 9 luni de acum incolo! Mult succes!
Iliuta dupa semne, pare sa fie cu ochisori ...
Betty, Teodoran Nu stiu ce sa va spun, eu nu am avut astfel de reactii la niciuna din stimularile facute pana acum ... de fapt nici nu eram convinsa ca tratamentul isi face efectul, atata timp cat eu nu aveam nici un fel de simptome!
Venera_h Multa, multa bafta la testul de maine!

Cami
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610" target="_blank">Barbye are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

teodoran eu sunt in a 12-a zi de inhibare. Bufeuri am si eu si stari depresive (usor depresive ), sunt foarte agitata, nu mi-e somn si capul nu m-a durut decat ieri dar suficient de tare incat sa compenseze faptul ca nu m-a durut si in celelalte zile. Probabil ca simptomele sunt diferite, functie de organism. Mie, sincer, mi-e un pic teama de perioada de stimulare. Mi-e teama sa nu ma doara ovarele. E, om vedea!

Venera_h tin pumnii pentru maine!

Kla78 bafta sa se prinda embrionasul!

si restul de FIV-oase fara exceptie!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Venera tu maine faci testul? Bafta multa! tinem pumnii sa fie pozitiv! Stiu si eu ca asa e cum spui tu..si totusi eu anul trecut la Medsana la eco de ziua 7 (de stimulare) aveam 4 foliculi si totusi la punctie am avut 7 ovocite din 7 foliculi. Pe mine ma preocupa mai putin nr. foliculilor, eu vreau un embrion bun si luptator care sa se prinda. Desi, ideal ar fi 2. La varianta cu obtinerea embrionilor sa am si pentru congelat, nu am aspirat nici la primul fiv si cu atat mai putin acum.
Iliuta, Kla, mult, mult noroc si voua!
Teodoran usoare dureri de cap si somnolenta la greu am avut si eu de la diphereline. Tu acum nu mai faci la Medsana? Ca la ei nu se face schema asta de tratament, ei fac cu un diphe de 3,75. Mult noroc!
Andrada, Aniast cum mai merge tratamentul?
Aniast cand mai vii la eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

fetele fivoase. Eu am avut cateva zile mai delicate, luni am fost la echo in Z15 de diphereline, cu super avant pentru inceperea stimularii. Aripile mi le-a cam taiat ciclul care nu venise, eram 6 zile intarziere. Am incercat eu sa par brava, dar starea psihica nu era tocmai buna. Noroc ca nu m-a tinut mult, a doua zi am vazut rosu in fatza ochilor...muuult rosu. Am vb cu dr Cocei la telefon, foarte dragutza mi-a explicat ca e normal sa curga mai mult si mai multe zile, sa o sun joi seara si probabil luni voi face echo si voi incepe stimularea. Asadar, lachi, maine seara aflu cand mai vin in Buc.
Acum sunt in a 17-a zi de diphereline, stare de somnolentza am...dar eu cred ca m-am trezit adormita de la nastere...am o permanenta stare de somnolenta. Durerile de cap, din fericire nu au aparut si sper nici sa nu apara.
Oricum, de cand nu am mai scris am vazut ca au aparut multe fete noi...cu tratament si chiar cu embrioni la purtator. Bafta multa, multa fetelor, fie ca visele voastre sa se implineasca
-ici multi, aveti grija de voi.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Cristinici merci, acum stiu sigur ca imi fac abonament la Giulesti daca nu iese nici fiv 2!
Cami de la voi am invatat sa nu ma dau batuta!
Venera multa bafta maine la test! Doamne -ajuta sa fie bine!
Puirami hai capul sus noi o sa fim colege cu Moni() la anul si o sa vezi ca reusim!
Andreea si mie mi-a intarziat CM-ul in timpul inhibarii, am facut 21 de diphereline pana am inceput stimularea, nu iti face griji important este sa fie bine la stimulare si sa ai productie de calitate!Tin pumnii!
Liananu ne mai zice nimic?...sa dat de tot cu ungurii!
Lachiputini si buni sa fie!


Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

fetelor am intrat repede sa va spun ca nu e nici o problema cu sangerarea...deci daca se intampla la vreuna dintre voi sa sangerez 2-3 zile dupa punctie nu e nimic grav....cat despre et-ul meu v-a zis ILIUTA in mare....mi-a transferat unul de 4 celule din 9 fecundati numai asta era bun de transfer...si ca sa ma linisteasca a spus dr ca restul sa vada maine cum evolueaza(sunt fragmentati) si daca va fi bine ii va congela,eu nu inteleg ce tot este cu embrionii astia fragmentati si am tot cautat pe net dar n-am inteles mare lucru si azi de plangacioasa ce am fost am uitat sa-l intreb pe embriolog,tare mult as vrea sa stiu exact cauza .

va doresc mult succes tuturor,fug in patut sa-l pun pe bebe din burtik la somn

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Venera iti tin pumnii pentru maine!!! sa dea DD sa fie cu ochisori!!!

ZisaCami s-o ti tot in ritmul asta... sigur vei reusi si o sa fi mamica

Kla unul si bun!!!

Eu tot imi astept ultimul rus....

PUSSI

Mergi la inceput